Старт програми

16 жовтня 2020

Тривалість програми

2 дні

Мова викладання

українська

Місто

Львів

Вартість

7800 грн (без ПДВ)
Ціна за одного учасника

37 000 грн (без ПДВ)
Ціна за управлінську команду з 5-ти осіб

Побудова ефективної системи бюджетування в компаніях [Львів]

Про програму

Львівська бізнес-школа УКУ (LvBS) запрошує на програму для управлінських команд «Побудова ефективної системи бюджетування в компаніях» Михайла Cала, викладача курсів фінансового менеджменту, управлінського та фінансового обліку. Все, що потрібно знати про бюджетну систему своєї компанії для прийняття ефективних управлінських рішень! Учасники програми зануряться у фінансове бюджетне середовище на два повних дні та опрацьовуватимуть «живі» дані власної компанії. Фінансовий матеріал легкий та доступний для розуміння навіть нефінансистами.
pageid = 693

Цінність програми

Під час навчання учасники отримають такі навички:

 • побудова концептуальної моделі бюджетної системи компанії, визначення порядку складання бюджетів та бюджетних центрів відповідальності
 • прогнозування обмежуючих факторів, що підлягають бюджетуванню першими
 • складання бюджету витрат на маркетинг та рекламу, який залежить від бюджету продажу, а також розрахунок щодо додаткових продуктів, які треба закласти в бюджеті продажу при виділенні додаткових ресурсів на маркетинг та рекламу
 • складання бюджету продажу та розрахунку бюджету надходжень грошових коштів; поточних бюджетів у процесі операційної діяльності; бюджетів центрів фінансової відповідальності (відділу маркетингу, фінансового відділу тощо)
 • визначення базових засад положення про бюджетування
 • визначення інформаційного поля бюджетування, управління процесом визначення норм та нормативів, які закладаються в бюджеті

Після завершення програми учасники отримають сертифікат Львівської бізнес-школи УКУ (LvBS).

Програма

Теми, які учасники розглянуть на навчанні:

 1. Принципи побудови концептуальної моделі бюджетування.
 2. Моделі бюджетів компанії та порядок їх складання.
 3. Типові помилки в процесі бюджетування.
 4. Методи прогнозування продажу та врахування їх у бюджеті.
 5. Складання бюджету продажу та бюджету грошових потоків.
 6. Бюджет складських запасів готової продукції; бюджет закупівель та запасів сировини і матеріалів; модель їх складання.
 7. Бюджет витрат на маркетингову діяльність та його взаємозалежність з бюджетом продажу, схема, коли витрати на маркетинг визначаються на основі бюджету продажу та схема, коли бюджет продажу відображає інкрементальні продажі, пов’язані з окупністю реклами.
 8. Бюджети виробництва та використання матеріалів.
 9. Бюджети центрів фінансової відповідальності (сервісних департаментів); витрат на маркетинг та рекламу; витрат на HR.
 10. Інформаційне поле бюджетування: практика встановлення норм та нормативів.
 11. Перехід від складання бюджетів до їх наступного виконання.
 12. Положення про бюджетування компанії.

Структура програми:
– 16-17 жовтня [10:00-18:00]

 

 

Для кого

Участь у навчанні рекомендовано брати управлінською командою. Програма скерована на керівників та топ-менеджерів компаній, керівників бюджетних центрів відповідальності, які починають становлення та/або розвиток бюджетної системи своєї компанії та планують працювати за класичною бюджетною моделлю за наявності зовнішнього обмеження у вигляді частки на ринку.

Викладач

Відгуки

Бажання впровадити бюджетування в компанії привело нас у Lviv Business School (LvBS) на програму «Побудова ефективної системи бюджетування в компаніях». Вона зацікавила тим, що потребувала присутності всієї управлінської команди і дозволяла максимально реалістично підійти до вирішення навчальних кейсів. Для нас було цікаво працювати однією командою – спеціалістам різних напрямків – над створенням єдиного бюджету, який враховував потреби усіх відділів компанії. Викладач Михайло Колісник вразив глибиною своїх теоретичних і практичних знань у сфері корпоративних фінансів і їхньою легкою подачею. Після навчання нам вдалось створити систему бюджетування у компанії. Звичайно, вона ще не ідеальна, але ми активно над цим працюємо. Вдячні команді LvBS за те, що завжди піднімають актуальні питання для бізнесу та шукають кращих спеціалістів для їх висвітлення.

Ірина Довганик

CFO у ІТ-компанії Sombra

Менеджер програм управлінського розвитку

Євгенія Краленкова

Менеджер програм управлінського розвитку
 • 097 588 51 64
 • ekralenkova@lvbs.com.ua
Дізнавайтесь
про новини та події