Старт програми

24-25 вересня, 2018

Тривалість програми

2 дні

Мова викладання

українська

Вартість

25 000 грн. (без ПДВ)
Ціна за управлінську команду з 5-ти осіб

6200 грн. (без ПДВ)
Ціна за одного учасника

Побудова ефективної системи бюджетування в компаніях [Львів]

Про програму

Львівська бізнес-школа УКУ (LvBS) запрошує на семінар для управлінських команд «Побудова ефективної системи бюджетування в компаніях» Михайла Колісника, керуючого партнера «Finart Smart Solutions», викладача курсів фінансового, інвестиційного менеджменту, управлінського та фінансового обліку. Все, що потрібно знати про бюджетну систему своєї компанії для прийняття ефективних управлінських рішень! Учасники семінару зануряться у фінансове бюджетне середовище на два повних дні та опрацьовуватимуть «живі» дані власної компанії. Фінансовий матеріал легкий та доступний для розуміння навіть нефінансистами.
pageid = 693

Цінність програми

Під час навчання учасники отримають такі навички:

 • побудова концептуальної моделі бюджетної системи компанії, визначення порядку складання бюджетів та бюджетних центрів відповідальності
 • прогнозування обмежуючих факторів, що підлягають бюджетуванню першими
 • складання бюджету витрат на маркетинг та рекламу, який залежить від бюджету продажу, а також розрахунок щодо додаткових продуктів, які треба закласти в бюджеті продажу при виділенні додаткових ресурсів на маркетинг та рекламу
 • складання бюджету продажу та розрахунку бюджету надходжень грошових коштів; поточних бюджетів у процесі операційної діяльності; бюджетів центрів фінансової відповідальності (відділу маркетингу, фінансового відділу тощо)
 • визначення базових засад положення про бюджетування
 • визначення інформаційного поля бюджетування, управління процесом визначення норм та нормативів, які закладаються в бюджеті

Після завершення програми учасники отримають сертифікат Львівської бізнес-школи УКУ (LvBS).

Програма

Теми, які учасники розглянуть на семінарі:

 1. Принципи побудови концептуальної моделі бюджетування.
 2. Моделі бюджетів компанії та порядок їх складання.
 3. Типові помилки в процесі бюджетування.
 4. Методи прогнозування продажу та врахування їх у бюджеті.
 5. Складання бюджету продажу та бюджету грошових потоків.
 6. Бюджет складських запасів готової продукції; бюджет закупівель та запасів сировини і матеріалів; модель їх складання.
 7. Бюджет витрат на маркетингову діяльність та його взаємозалежність з бюджетом продажу, схема, коли витрати на маркетинг визначаються на основі бюджету продажу та схема, коли бюджет продажу відображає інкрементальні продажі, пов’язані з окупністю реклами.
 8. Бюджети виробництва та використання матеріалів.
 9. Бюджети центрів фінансової відповідальності (сервісних департаментів); витрат на маркетинг та рекламу; витрат на HR.
 10. Інформаційне поле бюджетування: практика встановлення норм та нормативів.
 11. Перехід від складання бюджетів до їх наступного виконання.
 12. Положення про бюджетування компанії.

Структура програми:
– 24-25 вересня [10:00-18:00]

 

 

Для кого

Участь у семінарі рекомендовано брати управлінською командою. Програма скерована на керівників та топ-менеджерів компаній, керівників бюджетних центрів відповідальності, які починають становлення та/або розвиток бюджетної системи своєї компанії та планують працювати за класичною бюджетною моделлю за наявності зовнішнього обмеження у вигляді частки на ринку.

Викладач

Відгуки

Бажання впровадити бюджетування в компанії привело нас у Lviv Business School (LvBS) на програму «Побудова ефективної системи бюджетування в компаніях». Вона зацікавила тим, що потребувала присутності всієї управлінської команди і дозволяла максимально реалістично підійти до вирішення навчальних кейсів. Для нас було цікаво працювати однією командою – спеціалістам різних напрямків – над створенням єдиного бюджету, який враховував потреби усіх відділів компанії. Викладач Михайло Колісник вразив глибиною своїх теоретичних і практичних знань у сфері корпоративних фінансів і їхньою легкою подачею. Після навчання нам вдалось створити систему бюджетування у компанії. Звичайно, вона ще не ідеальна, але ми активно над цим працюємо. Вдячні команді LvBS за те, що завжди піднімають актуальні питання для бізнесу та шукають кращих спеціалістів для їх висвітлення.

Ірина Довганик

CFO у ІТ-компанії Sombra

Контактна особа

Юрій Пакліковський

Менеджер програм управлінського розвитку
 • +38 (067) 675 66 08
 • ypaklikovskyi@lvbs.com.ua
Дізнавайтесь
про новини та події