Львів – місто прав людини: чому це вигідно для бізнесу? Досвід Утрехта, NL

Львів планує стати першим східноєвропейським і першим пострадянським містом у міжнародній мережі Human Rights Cities, а тому місцевим підприємцям потрібно знати про всі переваги та очікування від компаній, що тягне за собою набуття нового статусу. Численні фахові дослідження демонструють, що дотримання прав людини має прямий економічний ефект на бізнес-клімат у місті, а компанії, які це реалізовують, стають більш привабливими для нових бізнес-партнерів та інвесторів. Про те, як саме варто українському бізнесу змінитися, аби бути конкурентноздатним у 21 столітті, розповість Ганс Саккерс, керівник департаменту європейських та міжнародних відносин у міській раді Утрехта, Нідерланди. Львівська бізнес-школа УКУ (LvBS) та Освітній центр з прав людини у Львові запрошують на відкриту зустріч з Гансом Саккерсом, що відбудеться  22 листопада 2019 року

Коли люди думають про порушення прав людини, пов’язані з діяльністю бізнесу, в першу чергу на думку спадає дитяча праця чи небезпечні умови роботи. Однак, бізнесу вигідно дбати про права людини не лише в контексті трудового законодавства:

  • компаніям, які працюють онлайн, потрібно дотримуватися прав людей на приватність та законів про захист даних, а також про веб-доступність для людей з інвалідністю (~10% громадян України);
  • сервісний бізнес має дбати про людей гідно та з повагою до усіх груп; 
  • усі підприємства загалом зобов’язані гарантувати безпечні умови праці для своїх працівників. 

Бізнес також обов’язково має працювати над втіленням Цілей Сталого Розвитку ООН (ЦСР): хоч якою віддаленою зараз в Україні здається ця потреба, все ж компаніям краще очолити цей процес та задавати тренди, аби працювати з новим поколінням співробітників та клієнтів поколінням Z. 

Про це і не тільки розповідатиме експерт з Нідерландів Ганс Саккерс під час відкритої зустрічі «Львів – місто прав людини: чому це вигідно для бізнесу? Досвід Утрехта», що відбудеться у межах масштабного проекту «Lviv: Becoming a Human Rights City».

Human Rights Cities це міжнародна мережа міст, які у своїх політиках та процедурах керуються цінностями прав людини, звертаючи виняткову увагу на розвиток культури різноманіття, інклюзивності і рівності. Основна мета HRC розвинути мережу однодумців, які втілюють реальні зміни і діляться власним досвідом «перетворення на місто прав людини», суттєво збільшити кількість таких міст у Європі. Мережа HRC вважає роль міст у захисті, просуванні та реалізації прав людини життєво важливою.

Велика відмінність участі у цій мережі, у порівнянні з іншими (Місто літератури UNESCO, Культурна столиця Європи тощо), полягає в тому, що місто самостійно визначає:

  1. Спосіб, у який рішення муніципалітету верифікуватимуться на відповідність Генеральній декларації прав людини і Європейській конвенції про права людини; відтак ділиться власним досвідом винайдення інструментарію з іншими містами прав людини, дійсними і потенційними. 
  2. Сфери суспільного життя, де уже досягнуто видимих результатів у контексті поваги до різноманіття, а де ще належить виконати необхідну роботу.

Важливо наголосити, що мережа Human Rights Cities, хоч і складається з міських рад міст-учасників, водночас є неурядовою і не є структурною одиницею жодного з наддержавних утворень (ООН, ЄС, ЄР тощо). При цьому, сьогодні мережа співпрацює з ООН у контексті об’єднання зусиль з учасниками мережі Міст глобальних цілей ООН.

Вхід вільний за умови попередньої реєстрації

[register-button token=’5dc14720-3dbc8efa-4b0f-27149dc8e4e2′ title=’Зареєструватись’]

Коли: 22 листопада 2019 року, 19:00

Де: Конференц-зал Центру міської історії, вул. Академіка Богомольця, 6.