Конференція Intro 2012

У бізнесі настала ера нестандартних, але добре зважених кроків, - національна конференція Intro

19 квітня 2012 р., м.Львів
У Львові відбулася четверта національна конференція «Intro 2012». Експерти обговорили можливості управління стратегіями та фінансами компаній у період невизначеності та змін.

За словами керівника Львівської бізнес-школі УКУ (LvBS) Софії Опацької, щорічна конференція Intro це нагода для бізнесу обговорити актуальні теми саме для цього року. Оскільки невизначеність стала для компаній новою реальністю, то потрібно розуміти як управляти стратегіями та фінансами саме тепер.

«У 2012-2013 р. р. в Україні можливості для інвестування за розумною вартістю зростатимуть, - зазначила під час доповіді на Intro 2012 співзасновник та головний виконавчий директор Horizon Capital Наталія Яресько. - Однак традиційно слабкими місцями України, які відлякують інвесторів, залишається незавершена ринкова реформа, відсутність незалежної гілки судової системи, енергонеефективність, залежність від експорту металургії та міжнародних фінансових потоків».

За словами Наталії Яресько, цього року постануть нові, не менш суттєві загрози, адже світова економіка є слабкою, тому можливий спад. «Відповідно не відомо, як відреагує на це Україна. Позначиться на інвестиційному кліматі й повільне відновлення банківського кредитування та внутрішнього попиту. Неминучий також вплив на економічну ситуацію в Україні матимуть вибори у жовтні 2012».

Наступні 40 років, за словами експерта, у світі відбуватиметься повільний ріст економіки: «Ми не побачимо таких темпів росту як до кризи, - вважає вона. - Попри це, не варто чекати і «сидіти» на власній оригінальній бізнес-стратегії, а шукати себе. Наступні два роки дефіцит капіталу на ринках продовжуватиметься, а міжнародні фінансові установи та експортні кредитні програми відіграватимуть основну роль у економіці України. У той же час швидкість відновлення регіону (і в СНД, і в ЄС) буде основною передумовою покращення ринку М&A», - підсумувала виконавчий директор Horizon Capital Наталія Яресько.

Під час конференції LvBS відбулись також дві дискусійні панелі, де бізнесмени обговорили шляхи формування стратегій компаній в сучасних умовах, розглянули приклади успішних стратегій українських компаній в часи невизначеності та шляхи залучення наступників до формування стратегій компаній.

«Сьогодні настала ера нестандартних, але добре зважених кроків, - вважає директор компанії «Есенжі» Ольга Прихно. - У час невизначеності керівники підприємств мають здобути досвід ефективного та поміркованого ведення справ, адже найсильнішими компаніями є ті, які вміють генерувати позитивний грошовий потік».

Один із механізмів збільшення прибутків компанії - це оптимізація закупівель. Якщо ми будемо оминати «чорну діру постачання» (купівля компаніями непотрібних речей за чималі гроші), - то зможемо оптимізувати витрати на 30%. Таку думку висловив Степан Ревич, керуючий партнер, один із засновників гкомпанії Nexia DK, яка виступила генеральним партнером конференції.

Цьогоріч на розгляд учасників конференції, LvBS запропонувала тему про передачу бізнесу наступникам «Саме ця дискусія викликала чи не найбільший ажіотаж, - зазначила Софія Опацька. - Український бізнес впритул підійшов до вирішення таких питань на практиці, а так званих кращих прикладів (best practices) на разі ще не має. Саме тому ця тема є цікавою і Львівська бізнес-школа буде її розвивати надалі».

Саме формування планів наступництва, на думку керівника практики «Human Capital» Ernst&Young Ольги Горбачовської, є запорукою стабільного довгострокового існування бізнесу.

Генеральний партнер:

Партнери:

     

 

Ексклюзивний медіа партнер:

Інформаційні партнери: