Які тренди визначатимуть майбутнє? Топ-цитати з Intro 2015 (відео)

На візійній конференції Intro 2015 ми спробували подивитись у далеке майбутнє і визначити тренди, які визначатимуть розвиток ключових галузей: освіта, медицина, фінансовий сектор, культура, стала енергетика та розумні міста. У якому світі ми будемо жити за 10 років? 

Львівська бізнес-школа пропонує найцікавіші тези візійної конфенції, а також відео із виступів спікерів.  

Революція у медицині
Юрій Мончак, професор медицини факультетів кращих університетів світу (Макгільського та Монреальського), директор лабораторії молекулярної діагностики (Канада)

-       Медицина може не просто лікувати, а передбачити хвороби і запобігати їм: якщо під час сканування вашого геному, науковці побачили, що за три роки у вас буде діабет, то можна запобігти появі цієї хвороби. Це не фантастика, а реалії сьогодення.
-       Майбутнє за персоналізованою медициною: лікувати одними препаратом одну і ту ж хворобу усім не можна
-       Перше дослідження одного людського гену тривало 15 років і коштувало 3 млрд. доларів, зараз увесь геном людини досліджують за 6 годин за 1 тис. $. Відчитавши весь генетичний код, науковці продовжили життя людини на 50%.
-       Уся інформація про людину (колір очей, розмір мозку, група крові, стан здоров’я, чим вона хворітиме і від якої хвороби може загинути …) можна помістити у маленькій пробірці
-       Наука породжує все більше етичних питань: науковці дуже часто наскільки захоплені процесом, що не запитують навіщо вони роблять ті чи інші речі. Клонування, сурогатне материнство , штучне запліднення, дослідження генів – етична межа дуже розмита.
-       15 видів раку на сьогодні уже можна вилікувати

 

Smart City: міста майбутнього і стала енергетика
Роман Зінченко, засновник Greencubator

-       Енергія той компонент, який свідчить про цивілізаційний розвиток. Нова енергетика дає можливості ефективніше використовувати ті ресурси, які раніше вважалися синонімами економічного зростання.
-       Інновації приходять не від тих, хто сидить у енергетичному секторі. Носіями проривів є аутсайдери.На перетині сфері мобільності, споживання та енергії народжують безліч можливостей.
-          Майбутнє нової енергетики в тому, що у ній змінюється зона контролю. Майбутнє в тому, щоб зламати енергетичну диктатуру.
-          Аналізуючи дані можна зрозуміти втрати і можливості – це народження нової професії city data analyst.
-          Ваша пральна машинка вміє купувати енергію і шукати її по дешевшому тарифу? Це вже реальність для багатьох країн  

Юрій Паращак, заслужений директор IBM Research Smarter Cities, співзасновник Urban Systems Collaborative у Нью-Йорку, гостьовий викладач на програмі MS in Technology Management

-          Міста можуть стати розумнішими, якщо вони зрозуміють як функціонує система і як вона впливає на функціонування інших підсистем. На основі цього треба робити аналіз і вже приймати рішення. Міста майбутнього зможуть прогнозувати результати своїх рішень.
-          Кожне місто має свої цілі, але, чи ці цілі реально допоможуть містові? Треба не конкурувати, а взаємодіяти і співпрацювати: кожен структурний підрозділ має свої цілі, якщо об’єднати їх зусилля і скоординувати, тоді міста стануть розумнішими
-          Завдяки правильному аналізі даних, міста майбутнього зможуть прогнозувати свою діяльність і краще розуміти як взаємодіють підсистеми. Це все відбуватиметься прозоро і завдяки цьому можна заощадити 20-50% витрат.
-           Фахівець з урбаністичних даних – нова професія, яка з’явиться незабаром. З’являтимуться також  нові компанії, навіть у автомобільній промисловості, які будуть ці дані збиратиЛюди люблять закидати ідеї у одну коробку. Ми тепер збираємо масу даних.

Освіта майбутнього: у світі є майже 1,5 млрд. людей, які вчаться і 65 млн. людей, які вчать
Дмитро Бондар (засновник кількох освітніх компаній, лідерів у Східній Європі)  та Ганс Клоппер, iversity, Німеччина

-          Дуже важливо, аби ми вчилися вчитися самі, навіть після закінчення навчальних закладів. Важливо вчитися у один одного і перекладати знання у життєвий контекст, це мотивує.  
-          Роль вчителів переростає у роль наставників/менторів. Викладачі будуть викладати з урахування персональних особливостей того, хто вчиться (метод Big Data Analysis).  А, той, хто навчається буде все більше впливати на контент
-          Цифрове навчання буде інтегроване у весь навчальний процес
-          Поширення навчальних спільнот: вчитися у один одного (а не у вчителів) і перекладати знання у життєвий. Оцінювання знань не викладачами, а самими учасниками:  коментарі, спілкування, соціальна взаємодія
-          Онлайн-навчання все більше інтегруватиметься  у традиційну освіту, воно дозволяє  поєднувати технології та інструменти і використовувати навчальним закладам не лише власний контент, а й контент інших навчальних закладів. Тренд «Blending learning»: вчитися н коли треба, а коли зручно 

Всесвітній економічний форум (World Economic Forum) підготував звіт, у якому визначив, якими будуть 16 найважливіших навичок ХХІ століття. Зміни на ринку праці змушують всіх осіб, а не лише частину, володіти цими навичками. Отже, йдеться про:
- фундаментальна грамотність: писемність, вміння рахувати, наукова грамотність, комп’ютерна грамотність, фінансова грамотність та культурна і соціальна грамотність;
- компетенції: критичне мислення/здатність приймати рішення, креативність, комунікація, здатність до співпраці;
- риси характеру: допитливість, ініціативність, наполегливість/витримка, здатність пристосовуватися, лідерські якості, соціальна та культурна обізнаність.

Новий тренд розвитку цивілізації
Влад Троїцький,режисер, театр «Дах» , Київ, Україна

-          Україна може дати світові новий тренд розвитку цивілізації, але для цього треба фантастично працювати.
-          У світі відбувається перехід від цивілізації споживання до цивілізації альтруїзму.
-          Треба мати, що дати і знайти, кому твій дар потрібен. Співпадіння одного та іншого  –  і є щастям та критерієм успіху.
-          Майдан – був місцем, де люди могли зустрітись і отримати відчуття синергії. Це відчуття  було направлено «проти». Простору, де різні люди можуть зустрітись і домовитись про напрямок «за» – поки в Україні немає.  Такий простір нам треба створити.
-          У культурі, як і у бізнесі, потрібні люди, які виходять за рамки звичайного. Не може бути бізнес тільки «баблом». Якщо ти хочеш заробити тільки «бабло», то не буде у тебе ніякого бізнесу
-          У культурі потрібні інновацій, нам немає що повторювати . Я люблю українську культуру, але лише цим не можливо жити. Нам потрібно жити з поглядом на завтра. А для цього потрібні люди, які виходять за рамки.

 

 

Останні новини

Як розвивати сімейний бізнес впродовж 17 поколінь? Уроки зі США та Німеччини Детальніше Центр сімейного бізнесу

Як керувати чужими емоціями та будувати успішні команди, – експерти LvBS Детальніше Управлінський розвиток

Як почати інвестувати: 10 кроків від професора Колумбійського університету Детальніше MSIE

Богдан Гнатковський: Місця сили, такі як Гарвард, УКУ чи LvBS, творять люди Детальніше MSTM

Не живіть мріями: як знайти ідею та втілити її в життя? Поради від Романа Никулишина Детальніше MSIE

Що робити HR-менеджеру у час кризи: 8 порад від Наталі Кіяновської Детальніше MAHROD

Відгуки

LvBS - це велика спільнота однодумців, котрі доповнюють та збагачують одне одного.

Юрій Стогній

LvBS – це атмосфера дружелюбності та натхнення, яка витає у повітрі, дух готовності поділитись набутим досвідом та ідеями.

Наталія Смуток

Навчання на KEMBA дало мені системні знання - як працює бізнес і компанія.

Ігор Блистів

Key Executive MBA в LvBS – це ініціативна, прогресивна, успішна команда організаторів, викладачів та учасників програми.

Олександр Єфімчук

Якщо Ви залишали інформацію про себе, вам достатньо ввести email:Якщо Ви не залишали інформації про себе, скористуйтесь, будь ласка,
даним посиланням!Повернутись назад!