Зустріч із Владикою Борисом (Ґудзяком)

Труднощі, які в Україні поглиблюються, - це велика нагода. Ми можемо набагато більше, ніж думаємо. Важливо бачити в собі і ближньому цей потенціал і підтримувати його. Ми не вперше перебуваємо у кризі, і не вперше Україна в такому стані. Тому сьогоднішня ситуація - це не лише виклики та небезпеки, а й колосальний шанс.

Таку думку висловив ректор УКУ владика Борис (Ґудзяк) під час зустрічі з бізнесменами у рамках дискусійного клубу «Бізнес Credo» Львівської бізнес-школи УКУ. Зустріч «Як переможно пережити час політичних викликів» модерувала журналістка Тетяна Даниленко.

За словами владики Бориса, сьогодні Україна у психологічному, соціологічному, державному аспектах перебуває у стані юності, яка, за дефініцією, є не до кінця зрілою. «Тому ми залишаємося на поверхні ціннісних питань. Але наше суспільство стає відкритим на духовне слово (сьогодні українці стали все більше прислухатися до слів Блаженнішого Любомира, патріарха Святослава), раніше цього не було».

На запитання від бізнесменів, як практично можна боротися з апатією, владика відповів: «Не має універсальних рецептів. З апатією важко боротись - але ви її залиште, і просто робіть добре свою справу. Цьогорічне гасло Українського католицького університету - «Візьми і зроби». Нам не слід перекидати свою відповідальність на державу, треба бути готовими брати її на себе, інакше не відбудуться такі бажані зміни. Нам треба починати із базових радикальних потреб, які найбільш змарґіналізовані у нашому суспільстві - коли утверджується довіра і людина ризикує відкритися іншій», - зазначив єпископ.

В Україні, на думку владики, важливо виробляти культуру закону і права, завдяки якій і політична, і соціальна культури можуть дозріти до нового типу спілкування.

Також ректор УКУ торкнувся питання еміграції. На його думку, в Україні сьогодні залишаються передовсім здібні та творчі люди: «Еміграція - це прикрий феномен, єдине, що ми можемо робити - подавати руку ближньому. Коли ми позбавляємося ілюзій, що можемо легко запанувати над ситуацією, тоді виклики стають можливостями і ми не розчаровуємося. Бог, який тримає Всесвіт у своїй десниці, дає мені і тобі волю приймати помилкові рішення та пропонує нам світ любові, не нав'язуючи нічого. Бо він шанує волю людини у цілісний спосіб», - наголосив владика.

Он-лайн трансляцію зустрічі можна подивитися на Платформі.

Владика Борис (Ґудзяк), Ректор Українського Католицького Університету навчався в Сиракузькому університеті, Університеті папи Урбана в Римі, Папському Орієнтальному Інституті. Учень Патріарха Йосифа Сліпого. У 1992 році здобув ступінь доктора славістики і візантиністики у Гарвардському університеті. З того часу працює та живе в Україні. Провідний науковець у галузі церковної історії, громадський і церковний діяч. 2002 року був інавгурований на ректора Українського Католицького Університету.

В останні роки - спікер багатьох конференцій та заходів на суспільні та бізнес теми.

Зустрічі у рамках дискусійного клубу «Бізнес Credo» - це можливість для власників та топ-менеджерів поспілкуватись у форматі «business talk» із провідними мислителями та лідерами суспільної думки в українському та міжнародному середовищі.