Зустріч з Іваном Малковичем 

"Найкраща реклама вашого бізнесу - якісний продукт" - Іван Малкович 

Починаючи створювати власне видавництво, я розумів, що мене ніколи не буде цікавити бізнес як бізнес, я пам'ятав про одне - про якість. Якщо я буду робити якісні книжки, то це переллється у іншу якість: моя найкраща реклама - це мої книжки. Таку думку висловив відомий видавець, поет Іван Малкович.

23 травня він розповів про секрети власного успіху та джерела натхнення у бізнесі під час зустрічі дискусійного клубу «Бізнес Credo» Львівської бізнес школи (LvBS) УКУ. Модератором зустрічі став партнер CFC Consulting, директор та голова українського представництва Україно-Британського Сіті Клубу Василь Мирошничеко.

Іван Малкович розповів топ-менеджерам та бізнесмена, як розпочинав створювати власне видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА». Він зазначив, що ніколи не думав про книжки заради грошей: «Це радше гроші задля книжок. Не люблю, коли мене називають бізнесменом, я - український видавець. Якби я прагнув прибутку, то видавав би більше книжок і до того ж російською мовою. Моєю метою не є дорого продати, адже так хочеться, щоб ця книжка дійшла до кожного».

Загалом, на думку видавця, сучасність з її політичною стихією, інформаційним суспільством, применшує у світі голос поета та голос культури: «Поети не можуть вижити лише із власної творчості. До того ж, в Україні існує величезна проблема з авторським правом. Велике щастя, що я можу достойно жити, займаючись улюбленою справою. Однак виживати лише з літератури щастить одиницям».

На запитання, що ж робитиме видавець, якщо друкована книга стане пережитком минулого, Іван Малкович зазначив: «Проблема із паперовою книжкою є, і ми це відчуваємо. Очевидно, що все менше людей купують паперові видання, тому треба щось змінювати. Однак видавництва не зможуть вижити, коли усе перейде на електронні книжки», - стверджує видавець. Бізнесмен вважає, щоб втриматися на ринку необхідно мати ексклюзивний товар. Прикладом цього і є видавництво Івана Малковича, яке продало свої права на книжки в 19 країн світку.

Найбільше учасників зустрічі «Бізнес Credo» цікавило, де ж Іван Малкович черпає натхнення для роботи. З цього приводу рецепт у поета простий: «Натхнення, як не дивно, народжується випадково - у постійному русі, в роботі. Я знаю, що таке натхнення: Бог мені дарував мені його кілька разів, про бізнес я знаю набагато менше. Найбільше натхнення - коли перед тобою відкриваються двері, які завжди були перед носом, а ти їх ніколи не бачив. Натхнення мені ніколи не давало грошей, гроші, радше, дають самозаспокоєння». Для натхнення Іван Малкович також радить багато читати.

«Вбивати» натхнення, на думку видавця, може постійна поблажливість до нас з боку інших, тоді людина жевріє, але не спалахує. Іван Малкович вважає, що конструктивна критика завжди позитивно впливає на творчий та робочий процеси: «Мене завжди цікавить думка усіх верств населення», ¬- зазнач він. За словами Івана Малковича, аби мотивувати працівників, треба їх надихати, цього нелегко досягти у технічній, повсякденній роботі, однак така мотивація приносить бажані результати.

Іван Малкович також поділився своєю сокровенною мрією: «Щоб діти з усієї України читали однакові якісні видання. Так важливо з дитячого віку привчити дітей відчувати себе українцями», - підсумував він.
 
Он-лайн трансляцію зустрічі можна подивитися на Платформі.
 
Довідка:
Іван Малкович - український поет і видавець, власник і директор видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА». Редактор, упорядник, автор та перекладач кількох десятків книжок для дітей. «Це людина, маніакально віддана ідеї «особливо якісної української книги». (Книжковий огляд, № 1, 2002).
Народився 10 травня 1961 року в Березові Нижньому на Івано-Франківщині. Закінчив скрипковий клас Івано-Франківського музучилища та філологічний факультет Київського державного університету ім. Т.Шевченка. Член Спілки письменників з 1986 р. Автор шести «дорослих» поетичних книг: «Білий камінь» (1984), «Ключ» (1988), «Вірші» (1992), «Із янголом на плечі» (1997), «Вірші на зиму» (2006), «Все поруч» (2010). Іван Малкович - кавалер Міжнародного ордену усмішки (свого часу цю нагороду отримували Папа Іван-Павло ІІ, Астрід Ліндґрен, Сєрґєй Образцов, Дж.Роулінґ та ін.) 
 
 Офіційний партнер:
Партнер:
Телевізійні партнери:
   
Інформаційні партнери:
 
 
 
Партнер он-лайн трансляції: