Зустріч з Блаженнішим Любомиром Гузаром

Бути багатим не є гріхом. Важливо, щоб ми ставились до багатства не як до Бога, а як до дару від Бога. Те, що ви робите зараз - робіть дуже чесно, взірцево, робіть якнайкраще. Будьте добрими бізнесменами, бо Україна потребує багатих людей, але чесних!

Так звернувся до бізнесменів Блаженніший Любомир Гузар 16 лютого під час зустрічі у рамках дискусійного клубу «Бізнес-Credo», який організовує Український католицький університет та Львівська бізнес-школа УКУ (LvBS). Зустріч у форматі «business talk» модерував журналіст Микола Княжицький.

Блаженніший Любомир вважає, що можна бути добрим і чесним бізнесменом водночас. «Але над цим треба працювати, щоб поправити імідж вашої професії, піднести її на належний рівень. І Церква має вам у цьому допомогти. Також важливо, щоб молоді люди мали переконання, що бути бізнесменом - це не лише чесний, а й почесний шлях життя. Аби молоді хотіти бути бізнесменами, не тільки ради грошей, а й щоб отримувати насолоду від роботи, і приносити людям добро - адже бізнесмен людина творча».

На запитання від присутніх, як протистояти хабарництву у корумпованому середовищі, Блаженніший запропонував: «На мою думку, існує два шляхи, як позбутись корупції - бути солідарними та добиватися, щоби чиновники мали менше прав. Якщо чиновник немає, що вам дати - ви не маєте йому за що платити. Боротьба проти корупції вимагає величезного зусилля: легко сказати - не давайте хабарі. Але нічого ніколи не зміниться, якщо ми того не змінимо. Якби ви зібрали своїх колег і сказали: спробуймо не давати хабарі, бо у якомусь пункті треба то зачароване коло розламати».

Корінь суспільних проблеми, на думку Любомира Гузара, у браці духовності: «Якщо ми не змінимо мислення і хижацького способу господарювання, це не принесе хороших результатів. Економічний добробут не є запорукою успіху. Нам бракує духовності: духовні цінності не виключають матеріальних, а навпаки скріплюють їх. Але на першому місці мусять бути духовні цінності. Тоді держава стає сильною, а її матеріальні надбання -могутніми і корисним».

На думку єпископа УГКЦ, Церква не повинна створювати певні візії чи поняття про бізнес, але Церква повинна представити людям Божі приписи, за допомогою яких можна успішно та корисно працювати для себе, ближніх: «Ціль Церкви - це зустріч з Богом, а все інше є похідною цінністю від цього. Бути релігійним - значить зустріти Бога. А ми, як люди, можемо наповнити цю зустріч певним змістом».
.
Він також закликав бізнесменів не забувати, що талант та можливість бути успішними у бізнесі є Божим даром: «Я не хочу спрощувати те, що не є легким. Однак подумайте, що ви можете зробити, щоб ті лиха, які навколо, подолати, усунути, щоб ми для наших дітей підготували кращу Україну», - підсумував Блаженішший Любомир Гузар.

Онлайн-трансляцію зустрічі можна переглянути на "Платформі"

Серед питань зустрічі:
- Чи є гріхом бути багатим?
- Який зв'язок між економічним добробутом та людською гідністю?
- Які моральні принципи співіснування багатих і бідних?
- Чи є в Україні приклади відповідального багатства?
- Якою має бути благодійність?

Верховний архієпископ Любомир Гузар - єпископ Української Греко-Католицької Церкви, кардинал Католицької Церкви; з 28 січня 2001 року Верховний архієпископ Львівський, з 25 серпня 2005 року по 10 лютого 2011 року Верховний архієпископ Києво-Галицький - предстоятель Української Греко-Католицької Церкви.