Зустріч з Кшиштофом Зануссі

Прозорий тендер - це міра демократії. Доки питання про тендер буде вирішуватися по телефону, демократії не буде. А для розвитку і зростання країни потрібна демократія, інакше буде жменька багатих, а решта - бідні.

Таку думку висловив відомий польський режисер Кшиштоф Зануссі 6 червня у Києві під час зустріч у рамках дискусійного клубу «Бізнес Credo» на тему «Бізнес та мистецтво», яку організували Львівська бізнес-школа (LvBS) та Український католицький університет. Це вже третя зустріч представників бізнесу у клубі "Бізнес кредо" з творчими, яскравими особистостями.Модератором зустрічі був генеральний директор каналу ICTV Олександр Богуцький.

 Серед питань зустрічі:
- чому бізнес може навчитись у мистецтва?
- роль культури кіно та культури бізнесу в становленні моральності суспільства?
- який рецепт висококласного та водночас прибуткового кіно?
- Голлівуд, Боллівуд... Чи є місце для якісного національного кіно в умовах глобалізованого світу? Перспективи кіно через 50 років.

За словами відомого польського режисера, іноземні інвестори мають страх перед нестабільністю в Україні. «Це страх перед тим, що політика може задавити економіку. В Україні сьогодні немає сталої політичної традиції, а вибудувати заново політичну еліту дуже складно: у вас існує розрив між інтелігенцією та народом. Однак те, що українцям вдалося прожити 20 років без катастроф - це уже зрілість. У вас також триває культурне відродження, тому я вірю у ваш історичний шанс».

На думку Кшиштофа Зануссі, сучасні недоліки України можуть стати шансом для її розвитку. «До прикладу, Японія як нація зуміла об'єднатися навколо технологій, бо у них просто більше нічого не було, і вони здійснили величезний стрибок».

Згадав також Кшиштоф Зануссі про власну творчість: «Мені не однаково, кому я подобаюся. Я можу подобатися масі та отримувати великі гроші. Але якщо мене оцінить еліта, то я не здобуду великих матеріальних прибутків. Однак еліта зможе змінити світ».

«Це є люди не з бізнесу і відповідно вони можуть дати якісь такі ідеї, які є нетипові, вони можуть так розповісти про звичне питання яким займається бізнесмен кожного дня, але з зовсім іншої перспективи», - каже директор LvBS Софія Опацька

Переглянути відео з зустрічі 

Довідка
Участь у зустрічах у рамках дискусійного клубу «Бізнес Credo» - це можливість для власників та топ-менеджерів поспілкуватись у форматі «business talk» із провідними мислителями та лідерами суспільної думки в українському та міжнародному середовищі. Гостями клубу «Бізнес Credo» уже були ректор УКУ о. д-р Борис Ґудзяк та проректор УКУ, правозахисник Мирослав Маринович.

Кшиштоф Зануссі, всесвітньовідомий польський режисер. Починаючи з середини 60-х рр. зняв понад 50 документальних і художніх фільмів для кіно та телебачення в Польщі та за її межами. Професор Сілезького Університету в Катовіцах, співпрацює з National Film School у Великобританії, веде режисерську роботу в театрах Польщі, Італії, Франції, Німеччини , Білорусі та Росії. З 1994 року є консультантом Ради у справах культури у Ватикані, президентом товариства EUROVISION, членом Польського ПЕН-клубу та Спілки польських письменників. Лауреат багатьох міжнародних кінофестивалів. Онук засновника компанії ZANUSSI. Сенатор Українського Католицького Університету (2008-2010).

 Партнери події:

   

Телевізійні партнери:
 

Інформаційні партнери: