Зустріч з Мирославом Мариновичем

19 квітняу Києві віце-ректор з питань призначення та місії Українського католицького університету Мирослав Маринович зустрівся з українськими бізнесменами у рамках дискусійного клубу «Бізнес Credo», організованого Львівською бізнес-школою та Українським католицьким університетом. Тема зустрічі "Демократія як відповідальність".

Для українського суспільства важливо, щоб бізнес підтримував осередки формування нової людини. Допомагайте цим інституціям! Також бізнес повинен допомогти суспільству позбутися переконання, що держава, уряд зобов'язані забезпечувати потреби громадян за рахунок держави, бо «ахіллесовою п'ятою» нашого суспільства є брак солідарності.

Участь у зустрічах у рамках дискусійного клубу «Бізнес Credo» – це можливість для власників та топ-менеджерів поспілкуватись у форматі «business talk» із провідними мислителями та лідерами суспільної думки в українському та міжнародному середовищі.

Серед питань зустрічі:
- звідки Україні взяти моральну еліту?
- яка держава може бути зразковою моделлю для розвитку України? Україна між англосаксонською та азійською моделями побудови держави.
- де українським компаніям брати молодих лідерів? Можливі наслідки інтелектуальної еміграції.
- війна в Лівії – хрестовий похід чи розширення ринку збуту для «демократичних країн»?
 
Модератор зустрічі - Андрій Шевченко, народний депутат та журналіст.

Брак солідарності в українському суспільстві Мирослав Маринович пояснює передусім моральними категоріями. «Якщо ми справді любимо ближнього, то не можемо пройти повз. А та байдужість, яка є зараз, свідчить, що моральної солідарності у нас немає. Я хотів би, щоб український бізнес зрозумів, що цю солідарність треба підтримувати. Бізнес також повинен зауважити, що влада платить великі гроші, щоб посилити у нас зневіру», - наголосив правозахисник.

Мирослав Маринович також додав, що багато наших бід у тому, що ми не вміємо мислити категоріями верховенства права: «Ми роздумуємо, чи треба платити податки чи ні. А у Європі усі платять податки, однак люди домагаються, щоб ці кошти витрачали відповідно, на добрі справи».

Віце-ректор УКУ зазначив: «Я не знаю відповіді на питання, чи бізнес може бути моральним, але аморальний бізнес приречений. Я очікую на трансформацію і хотів би почути від бізнесменів, чи вона можлива, бо я в неї вірю».

Також Мирослав Маринович наголосив на потребі жертовності: «Багато молодих людей мені кажуть, що жертва - це пережиток мого часу. Але ж ми хочемо жити за іншими законами. В минулому ми йшли на великі жертви. Сьогодні ж потрібна маленька жертва (позбутися депутатського мандату, піти з добре оплачуваної роботи тощо), якщо ми не хочемо платити великої жертви уже незабаром».

Переглянути відео з зустрічі із Мирославом Мариновичем 

Довідка
Мирослав Маринович, віце-ректор з питань призначення та місії  Українського Католицького Університету український правозахисник, публіцист, релігієзнавець, один із засновників Української гельсінської спілки та Міжнародної амністії в Україні, президент Українського Центру Міжнародного ПЕН-Кклубу. На 10 років був засуджений до ГУЛАГу (1977-1987), політв’язень. Кавалер ордена «За мужність» І ступеня (2006) та Ордена Свободи (2008). У 2010 видав своє 6-томне видання. Стипендіат кількох університетів у США, Швейцарії, Нідерландах, Німеччині, Канаді. Виступав зі своїми лекціями у понад 25 країнах світу.

 Партнери події:

     

Телевізійні партнери:
 

Інформаційні партнери: