У Львові відкриють унікальний для України новий академічний корпус УКУ

3 вересня у Львові відкриють та освятять новий академічний корпус на території університетського містечка Українського католицького університету(вул. Стрийська, 29).

У академічному корпусі навчатимуться учасники нової програми магістерського рівня з управління технологіями – MS in Technology Management LvBS. Тут також буде розташована «Лабораторія ідей» Львівської бізнес-школи, де учасники Програми з інновацій та підприємництва зможуть обмінюватися думками, працювати над проектами і зустрічати цікавих людей. 

За словами керівника LvBS Софії Опацької, академічний корпус стане відкритим простором для спілкування та зустрічей: «Тут перетинатимуться досвіди, парадигми, програми, світогляди. Саме такі перетини є ключем до інновацій, яких так бракує українському суспільству», – вважає вона.    

На думку проректора УКУ о. д-ра Богдана Праха, відкриваючи новий корпус, Університет запроваджує зміну підходів до навчання в цілому: «Адже розширюється діапазон та географія наших лекцій. Цей будинок має інтегрувати студентів, які будуть навчатися на стаціонарних програмах та учасників інших програм в УКУ. Для нас дуже важливо, щоб усі відчули цілісний процес навчання і виховання, який втілюється у цих двох будівлях – Колегіумі та новому академічному корпусі. Окрім того, тут відбуватиметься інтенсивний науковий процес. Ми сподіваємося на ефективну співпрацю з Академією наук України, будівля якої – поряд» . 

Академічний корпус – це друга будівля комплексу, яку відкривають після Колегіуму ім. Патріарха Йосифа Сліпого. «Цією подією ми розпочинаємо відзначення 50-ліття заснування Українського католицького університету Блаженнішим Патріархом Йосифом (Сліпим) 1963 року в Римі», – зазначає єпарх Паризької єпархії УГКЦ, ректор УКУ владика Борис (Ґудзяк).

Святкування розпочнуться 3 вересня о 10:00 Архиєрейською Літургією, яку очолить Блаженніший Святослав (Шевчук). О 12:00 священослужителі  освятять наріжний камінь під будівництво університетського храму святої Софії, опісля відбудеться посвячення нового академічного корпусу УКУ.

За словами о. д-ра Богдана Праха, у новий академічний корпус частково перенесуть навчальний процес УКУ, зокрема гуманітарного факультету, кафедри якого відтепер функціонуватимуть на вул. Стрийська, 29. «Також там будуть інші підрозділи – частина навчального процесу Львівської бізнес-школи (LvBS), Інститут лідерства та управління та інші. Новий академічний  – ще один крок до нашої мети, якої ми хочемо досягнути у першому етапі будівництва, – створити відкритий осередок для міста», – пояснює проректор.

Передбачається, що у першій фазі будівництва, яка триватиме до 2015 року, окрім Колегіуму та багатофункційного академічного будинку,  постануть ще дві споруди:  – головний університетський храм разом із пасторальним центром та сучасний бібліотечно-інформаційний комплекс. Таким чином, в університетському містечку УКУ цілісно втіляться три духовні динаміки життя Університету – свідчення, служіння, спілкування.

Програма з нагоди посвячення нового академічного корпусу
3 вересня 2013 рік
Львів, вул. Стрийська, 29

10:00 – Архиєрейська Божественна Літургія. Очолює Блаженніший Патріарх Святослав (Шевчук)
12:00 – Посвячення наріжного каменя під будівництво університетського храму святої Софії
12:30 – Посвячення нового академічного корпусу УКУ
13:00 – Урочиста частина. Святкова гостина
15:30 – Концерт

Довідка
На місці, де сьогодні народжується нове університетське містечко УКУ, колишня радянська влада планувала збудувати театр Прикарпатського військового округу Радянської армії. Цей військово-культурний осередок мав стати частиною цілого архітектурного ансамблю нового – радянського – центру міста Львова. Поряд будували приміщення обласного комітету компартії, академічного осередку з його пропагандистсько-ідеологічними інститутами і навіть вертолітний майданчик для візитів високих партійних функціонерів... Провидіння розпорядилося інакше. Розвал Радянського Союзу зруйнував і колишні плани, залишивши після себе недобудовані руїни. 1999 року відроджена після виходу Української Греко-Католицької Церкви з катакомб та здобуття Україною державної незалежності Львівська богословська академія придбала пострадянський «довгобуд», а у 2002 році міська рада закріпила прилеглу до будинку територію за Українським католицьким університетом, у який переросла ЛБА. Благословив розбудову УКУ та наріжний камінь університетського містечка блаженний Папа Іван-Павло ІІ під час свого історичного візиту до України у червні 2001 року. У 2009 році  Архиєписокоп Ігор (Возьняк) освятив дерев’яну церкву Блаженних Новомучеників УГКЦ – першу споруду нового містечка. А наступного року Патріарх і Кардинал Любомир (Гузар) разом з єпископами Синоду УГКЦ дали благословення на будівництво житлових і навчальних корпусів. 26 серпня 2012 року Патріарх Святослав (Шевчук) освятив Колегіум імені Патріарха Йосифа (Сліпого) і колегіум урочисто відкрив свої двері для студентів, викладачів і друзів Університету. Передбачається, що у першій фазі будівництва, яка триватиме до 2015 року, окрім Колегіуму та багатофункційного академічного будинку,  постануть ще дві споруди:  – головний університетський храм разом із пасторальним центром та сучасний бібліотечно-інформаційний комплекс.