Майстер-клас «Генетично модифіковані та синтетичні організми. Виклики і можливості»

20 березня Львівська бізнес-школа УКУ запрошує на майстер-клас Юрія Мончака, директора лабораторії молекулярної діагностики в Канаді, професора генетики медичного факультету провідних світових університетів Макгільського та Монреальського (Канада).

Тема майстер-класу: «Генетично модифіковані та синтетичні організми. Виклики і можливості».

Реєстрація закрита

Тези майстер-класу:
- історичний огляд генетичної селекції
- трансгенні модифікації тварин
- що таке ГМО, які можливості відкриває галузь генетично модифікованих продуктів для бізнесу?  
- «проект Вентера» із творення нових організмів. 
- чи існуватиме уже незабаром фізична телетранспортація?

Місце проведення – «Лабораторія ідей»LvBS, м. Львів, вул. Козельницького 2а,
ауд. 311.

Анотація майстер-класу

Впродовж історії людина  намагається використати природу на свою користь, іноді навіть зловживаючи цим. Так з’явилися різні види тварин, рослин тощо. Колись це був довгий процес природного схрещування, за допомогою якого виводили потрібні фенотипи. 

Сьогодні ж новітні молекулярні технології дозволяють творити зовсім нові, навіть не характерні для природи породи тварин чи рослин, так звані генетично модифіковані організми (ГМО). Трансгенні утворення мають на меті пристосувати уже існуючі організми до сучасних потреб чи бажань, додаючи їм характеристики, яких вони не могли б отримати через природній зріст. 

Крейг Вентер, американський дослідник, який першим відчитав генетичний код людини, пішов на крок далі, і виготовляє новотвори клітин «на замовлення», фактично він творить нове життя.

Довідка.
Юрій Мончак – директор лабораторії молекулярної діагностики, професор медичного факультету Макгільського та Монреальського університетів (Канада). Займається дослідженням геному людини на основі молекулярної діагностики. У лабораторії, якою керує проф. Юрій Мончак науковці винаходять ліки проти різних видів раку. Серед сфери наукових зацікавлень професора – біоетика, наука, яка відповідає на етичні і моральні виклики сучасної науки, зокрема медицини. На думку Юрія Мончака, традиційна медицина зникне уже через кілька років, їй на зміну прийде індивідуальне лікування: «Революція в медицині полягає в тому, що ми можемо не тільки лікувати, а й передбачати хвороби і запобігати шкоді від них!».

Більше про проф. Юрія Мончака:
LvBS: Про інновації у медицині розповів професор провідного університету світу
УНІАН: Професор Юрій Мончак: Молекулярна діагностика - найбільший виклик для сучасної медицини
УКУ: Гроші не повинні вирішувати, хто житиме, а хто вмиратиме
IPress: Юрій Мончак: під час війни люди звикають до трупів на узбіччях, колись звикнуть і до клонування