Зустріч з Тетяною Ждановою «Нова міфологія України»

9 липня запрошуємо на відкриту зустріч з Тетяною Ждановою, координатором проекту «Нова міфологія України», експертом з брендінгу. Поговоримо про нову міфологію для України, зокрема про те: 

- Що таке майбутня Україна, яка вона і для кого?
- Яке її місце у світі?
- Як наша країна може стати рішенням для загальносвітових проблем?
- Яких ми хочемо відносин з іншими?
- Яка наша пропозиція світові?

Зареєструватись на зустріч

Час проведення: 18:30-20:00
Місце проведення: LvBS, вул.. Козельницька, 2а, Лабораторія ідей  (ауд. 311).

Реєстрація на зустріч є обов’язковою, кількість місць обмежена. Будь ласка, заповніть реєстраційну форму.

У глобальному світі перемагають не тільки і не стільки кулі та армії, скільки сенси та ідеї. Не маючи власних сенсів та ідей, ми не зможемо перемогти та зайняти достойне місце у світі.

Передумови для появи нової міфології сформувалися в процесі кардинальних змін, які переживають Україна та світ в цілому. Ці зміни поки що недостатньо усвідомлені, й їх усвідомлення є умовою отримання від них користі, а не шкоди. Україна прощається зі старими форматами напівколоніальної держави (УРСР, Малоросія) та переходить у новий для себе світ. Ми прощаємося з міфами та героями колоніальної епохи та потребуємо нових міфів і героїв. Внаслідок відсутності нових міфів та героїв українцям бракує стійких життєвих орієнтирів та засобів підтримання ідентичності, немає згоди щодо цінностей, а також дуже мало історій для поширення назовні.

Внаслідок цього ставлення до України у світі упереджене, фрагментарне, сформоване старими стереотипами та новітньою російською пропагандою, розвивається стихійно. У світу немає вагомих причин довіряти Україні, яка не має що сказати про себе, не вміє пояснити, навіщо вона світові.

Отже, нам потрібні нові міфи та герої. Нам потрібні власні сценарії, та переконливі  історії, розказані професійними творцями та звичайними людьми. Нам потрібен власний, створений нами світ для виникнення історій, який кожен з нас може наповнювати міфами. Ми мусимо пояснити Україну світові через новий український міф та водночас запропонувати цей міф українцям заради самоусвідомлення.

Ці нові міфи, звичайно, будуть органічно витікати із старих. Але Україна не просто нащадок Русі та Запорізької Січі, це набагато більше. Тому старі історії вимагають переосмислення, водночас абсолютно нові історії пробуджуються до життя і вимагають інтерпретації. Хто ми? Куди йдемо? Яка наша місія на цій землі? Яка наша роль у світі? Що про нас задумано у вічності?

Нова українська міфологія — це відповідь на численні запитання про новий український світ. На які цінності він спирається? Який його соціальний простір? Хто з ким/чим тут ворогує? Хто тут володіє формальною і реальною владою? Які внутрішні і зовнішні конфлікти проживають його «герої» й «обивателі»? Чого вони прагнуть, з якими викликами стикаються, як вони змінюються всередині цієї нової епохи?

Кому потрібен новий український міф? У першу чергу нам самим задля кращого усвідомлення власної ідентичності. Але також нашим партнерам за кордоном: урядам, інвесторам, туристам, закордонним покупцям (імпортерам), потенційним переселенцям до України, міжнародним організаціям. Для них нова міфологія дає відповідь на запитання: що таке майбутня Україна, яка вона і для кого? Яке її місце у світі? Як наша країна може стати рішенням для загальносвітових проблем? Яких ми хочемо відносин з іншими? Яка наша пропозиція світові?

Ця робота починається не з нуля. Різні групи й окремі мислителі за останні кілька років напрацювали велику кількість картин і гіпотез. Завдання міфології — інтегрувати ці фрагменти в ціле і комунікувати його.

Старі міфи про «золотий час» — вони у минулому. Нова міфологія — це в першу чергу про майбутнє: яке воно? Ще один виклик — правда. Нам потрібен дуже стійкий світ, і правда — єдина надійна опора для цього.

 

 

Тетяна Жданова фахівець з брендінгу («Brandhouse»), член команди «WikiCityNomica», відомої проектами брендингу міст, галузевими та національними форсайтами. Керівник робочої групи проекту «Туристичний бренд України» (за фінансуванням GIZ, 2013-2014), координатор проекту «Нова міфологія України».

 

 

Контактна особа Вероніка Саврук,
media@lvbs.com.ua, 067 67 56 608