Lviv Smart City Day

26 листопада у Львові відбудеться відкрита стратегічна сесія Lviv Smart City Day, яка збере активних містян, представників влади, освіти та бізнесу, щоб зробити управління у місті більш ефективним.


smart city Lviv

Подію організовує Львівська бізнес-школа УКУ (LvBS) спільно з «Креативним кварталом».

  • Коли у Львові запровадять систему комфортного міського транспорту та розумного паркування?
  • Як зменшити свій величезний чек за електроенергію вдвічі вже цієї осені?  Що таке безпека даних?
  • Якою може бути інноваційна освіта для дітей і дорослих?
  • Яким чином впроваджуватиметься міське електронне урядування?

Відповіді на ці та інші актуальні питання охочі зможуть почути на панельних дискусіях, учасниками яких стануть громадські активісти, працівники міської ради, представники бізнесу і ті, чия діяльність впливає на впровадження Smart City у Львові.

«Насамперед нам цікаві прості і фундаментальні рішення: як зробити життя мешканців міста кращим, об'єднавши традиційні методи міського управління з інноваціями, і не лише в сфері інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ), – коментує  Ілля Кенігштейн, один із ініціаторів “Lviv SmartCityDay”, співзасновник та СЕО “Креативного кварталу”. У нашому розумінні SmartCity – це не "цифровий цвинтар", а місто, в якому інвестиції скеровують перш за все у людський і соціальний капітал, а потім вже в ЖКГ, транспорт та ІКТ».

За словами Іллі Кенігштейна, розумне місто – це система, яка інтегрує розумну економіку, розумне управління, розумну мобільність, розумне середовище і розумних людей в рамки єдиного міського простору. «Якщо оцінювати Львів за рівнем активної участі громадян у розвитку власного міста, то його вже можна назвати smart. Тут живе багато активних і небайдужих людей. Залишається додати до цього лише трохи технологій, про що ми і поговоримо на стратегічній сесії», – додає Ілля.

На Lviv Smart City Day працюватиме шість панелей: Safe City, Smart Mobility, Smart Education, Smart Energy, E-Health, Creative Hubs.

«Новий підхід до управління містом та вирішення проблем має меті спростити життя мешканців і заощадити місту чимало коштів, – наголошує Софія Опацька, декан Львівської бізнес-школи УКУ, співорганізатор Lviv Smart City Day. – Система Smart City функціонує у багатьох містах світу: у Дубліні, Нью-Йорку, Барселоні, Пекіні та ін., і кожне має власну модель того, як ця система працює. Львів також має усі шанси прогресувати у напрямку розумного міста. І ще одним кроком у цьому русі стане стратегічна сесія Lviv Smart City Day».

За результатами стратегічної сесії, організатори підготують action-list для Львівської міської ради з усіма рекомендаціями та напрацюваннями щодо покращення системи Smart City у місті.

Місце проведення: Львівська бізнес-школа УКУ, вул. Хуторівка 35а, м Львів.
Час проведення: 26 листопада 2015 року.

Вхід вільний за умови попередньої реєстрації та підтвердження вашої участі зі сторони організаторів. Для реєстрації заповніть, будь ласка, реєстраційну форму.

Контактніособи/координатори проекту:
Михайло Думанський, mdumanskyi@lvbs.com.ua, +38 (098) 350 3556
Олена Бриляк, olena.bryliak@creativequarter.net, +38 (063) 755 8280

Короткий опис тематики панелей:

Safe City
Метою панелі є обговорення актуальних питань безпеки міста, зокрема безпеки даних, зменшення рівня злочинності та попередження правопорушень, впровадження інновацій у роботі правоохоронних органів, створення ситуаційного центру (emergency center) тощо.

Smart Mobility
На панелі обговорять питання мобільності у місті: розумної системи розкладів руху міського транспорту, запровадження електронного квитка, комфортного транспорту, розвиток «веломіста», вирішення проблеми з паркуванням тощо.

Smart Education
Smart Education – це інноваційні підходи до освіти, впровадження нових методологічних і технологічних рішень у школах Львова, концепції lifelong learning та інклюзивної освіти.

Smart Energy          
Енергоефективність – один з ключових напрямків Smart City. Панель включатиме питання ефективного використання електроенергії містом, застосування альтернативних джерел відновлюваної енергії, обговорення державної програми з енергоефективності тощо.

E-Health
На панелі E-Health ми розглянемо питання новітніх досягнень на перетині медицини/охорони здоров’я та інформаційних технологій, зокрема електронні медичні картки, медичні інформаційні системи, мобільна медицина, телемедицина, електронні лікарські рецепти та інше.

Creative Hubs
На цій панелі ми розглянемо питання формування креативного класу у місті, створення креативних просторів та інклюзивної екосистеми, яка сприяє розвитку творчого потенціалу мешканців.

Довідка

Smart City – це підхід для широкого розуміння нової галузі  Urban Systems (міські системи), яка використовує реальні дані, щоб допомогти містам покращити якість життя своїх мешканців.  Новий підхід до функціонування міста Smart City вже застосовують по всьому світу, зокрема, в таких містах, як Дублін, Лондон, Манчестер, Барселона, Ніцца, Нью-Йорк, Міннеаполіс, Чикаго, Сан-Франциско, Гуадаладжара, Ріо-де-Жанейро, Сантьяго, Пекін, Шанхай, Токіо, Крайстчерч, Таунсвіль і Перт. Ці міста розуміють, що за допомогою використання та аналізу реальних даних, вони можуть робити більше з меншими затратами, і покращувати різні аспекти функціонування міста, наприклад, управління дорожнім рухом, економічний розвиток, туризм, викиди в атмосферу, енергетика, обробка стічних вод, очищення води та оновлення інфраструктури тощо.

 

 

Генеральний партнер заходу

 

 

 Організатори: 

 


 

 

 

 

Інформаційний партнер