Семінар для управлінських команд «Побудова ефективної системи бюджетування в компаніях»

11-12 жовтня Львівська бізнес-школа УКУ (LvBS) запрошує на семінар для управлінських команд «Побудова ефективної системи бюджетування в компаніях» Михайла Колісника, керуючого партнера «Finart Smart Solutions», викладача курсів фінансового, інвестиційного менеджменту, управлінського та фінансового обліку.

Учасники семінару зануряться у фінансове бюджетне середовище на два повних дні та опрацьовуватимуть «живі» дані власної компанії. Фінансовий матеріал легкий та доступний для розуміння навіть нефінансистами.

Зареєструватися на програму

Для КОГО. Участь у семінарі рекомендовано брати управлінською командою. Програма скерована на керівників та топ-менеджерів компаній, керівників бюджетних центрів відповідальності, які починають становлення та/або розвиток бюджетної системи своєї компанії та планують працювати за класичною бюджетною моделлю за наявності зовнішнього обмеження у вигляді частки на ринку.

МЕТА. Основною метою семінару є надання учасникам творчого поштовху до вдосконалення бюджетної системи на підприємстві. Вони отримають змогу побачити та зрозуміти комплексну картинку побудови системи бюджетування на власному підприємстві, сформувати єдині підходи та допущення. Зрозуміти специфіку бюджетної моделі відповідно до особливостей власної моделі бізнесу. Після розгляду і створення базових прогнозів, що закладаються в бюджеті, та концептуальної схеми бюджетної моделі стає простіше працювати самостійно на власному підприємстві.

НАВИКИ, які ви отримаєте під час навчання:

  • побудова концептуальної моделі бюджетної системи компанії; визначення порядку складання бюджетів та бюджетних центрів відповідальності;
  • прогнозування обмежуючих факторів, що підлягають бюджетуванню першими;
  • складання бюджету витрат на маркетинг та рекламу, який залежить від бюджету продажу, а також розрахунок щодо додаткових продуктів, які треба закласти в бюджеті продажу при виділенні додаткових ресурсів на маркетинг та рекламу;
  • складання бюджету продажу та розрахунку бюджету надходжень грошових коштів; поточних бюджетів у процесі операційної діяльності; бюджетів центрів фінансової відповідальності (відділу маркетингу, фінансового відділу тощо);
  • визначення базових засад положення про бюджетування;
  • визначення інформаційного поля бюджетування, управління процесом визначення норм та нормативів, які закладаються в бюджеті.

 ПИТАННЯ, які учасники розглянуть на семінарі:

1. Принципи побудови концептуальної моделі бюджетування.
2. Моделі бюджетів компанії та порядок їх складання.
3. Типові помилки в процесі бюджетування.
4. Методи прогнозування продажу та врахування їх у бюджеті.
5. Складання бюджету продажу та бюджету грошових потоків.
6. Бюджет складських запасів готової продукції; бюджет закупівель та запасів сировини і матеріалів; модель їх складання.
7. Бюджет витрат на маркетингову діяльність та його взаємозалежність з бюджетом продажу, схема, коли витрати на маркетинг визначаються на основі бюджету продажу та схема, коли бюджет продажу відображає інкрементальні продажі, пов’язані з окупністю реклами.
8. Бюджети виробництва та використання матеріалів.
9. Бюджети центрів фінансової відповідальності (сервісних департаментів); витрат на маркетинг та рекламу; витрат на HR.
10. Інформаційне поле бюджетування: практика встановлення норм та нормативів.
11. Перехід від складання бюджетів до їх наступного виконання.
12. Положення про бюджетування компанії.

Для участі у програмі заповніть, будь ласка, реєстраційну форму

Місце події: Львівська бізнес-школа УКУ, вуд. Козельницька, 2а, авд. 305.
Час події: 11-12 жовтня, 10:00-18:00.

Ціна  19500 грн за управлінську команду (5 людей).

По детальнішу інформацію, зокрема, щодо формування управлінських команд, будь ласка, звертайтесь:

Контактна особа: Наталя Липа: nlypa@lvbs.com.ua , +38 067 675 66 08

 


Михайло Колісник
– к.е.н., доцент, викладач LvBS, партнер Інституту стратегій «Inspira», управляючий партнер фірми «FINART Smart Solutions», професор фінансів.  Сертифікований торговець цінними паперами. Закінчив інженерно-економічний факультет Львівської політехніки. Після захисту дисертації та стажування у Вейнському державному університеті (Детройт, США), Копенгагенській бізнес-школі, стажувався у консалтинговій фірмі «Данськ Менеджмент Форум» (Копенгаген, Данія), пройшов ряд стажувань у провідних бізнес-школах Словенії (IMTA, IEDC), Нідерландів (Maastricht University). Зараз Михайло працює як фінансовий консультант у міжнародних проектах та викладає курси фінансового менеджменту, інвестиційного менеджменту управлінського та фінансового обліку. Впродовж трьох років був членом наглядової ради банку «Пекао» (Україна). Улюблені заняття – плавання, подорожі та робота з інтернетом. Михайло Колісник є автором більш ніж 100 статей у галузі фінансів та стратегічного менеджменту. Очолював з 2008 по 2010 рр. Києво-Могилянську бізнес-школу (kmbs).