Міжнародна конференція «Family Business: responsibility across generations» [Львів]

В Україні 80% малих підприємств є саме сімейним бізнесом. Як свідчить світовий досвід, такі компанії є успішними, міцними та надійними для партнерства. Якою є довгострокова перспектива для сімейних компаній? Що краще: менеджмент ззовні чи з кола рідних? Які головні виклики сімейного корпоративного управління та якою є відповідальність такого бізнесу крізь покоління і для суспільства? Львівська бізнес-школа УКУ та Центр сімейного бізнесу LvBS 31 травня 1 червня запрошують на міжнародну конференцію у Львові «Сімейний бізнес: відповідальність крізь покоління» («Family Business: responsibility across generations»).

У межах конференції учасники почують лекції та подискутують із експертами з Франції (EDHEC Family Business Centre), Швейцарії, Німеччини (Mittelstand enterprises), Італії та інших країн, що багато років працюють з успішними європейськими та американськими сімейними компаніями. 

На конференції «Family Business: responsibility across generations» із міжнародними та українськими експертами ми поговоримо про відповідальність сімейних компаній перед собою сімейні конституції, акціонерні договори, плани передачі бізнесу наступникам та інші політики і процедури. Важливим аспектом обговорень буде також відповідальність сімейних компаній перед суспільством відповідальне споживання, благодійність, соціальна відповідальність.

У той час, коли в Україні традиції компетентного ведення сімейного бізнесу лише зароджуються, у США та Європі сімейні компанії, що займають значну частку ринку (від 55 до 90%), досліджують практики управління та правонаступництва вже поколіннями. Однією з ключових характеристик сімейного бізнесу є орієнтованість на довготривалий результат. CEO в західних публічних компаніях залишаються на посаді в середньому близько 6 років, а у сімейних компаніях цей показник сягає 20 і більше років. Це дає таким компаніям можливість сталого розвитку та перевагу у довгостроковій перспективі. Сімейний бізнес працює візійно і далекоглядно, з думкою про генерації наступників, а, отже, має й більш відповідальні стратегії як для себе самих, так і для суспільства.

Програма конференції:
31  травня, п’ятниця
18:00 – 20:00 Дискусія-відкриття «The responsibility of family businesses across generations and for the society»
▫ Riana Labaki (France, EDHEC Business School)
▫ Аліна Качоровська (UA – business)
▫ Susane Lebrument (Switzerland – business)
▫ модератор: Роксоляна Вороновська (LvBS)

1 червня, субота
10:00 – 10:20 Реєстрація та ранкова кава
10:20 – 10:30 Вітальне слово
10:30 – 11:20 Mittelstand business model of Family business
▫ Niclas Rufer (GIZ)
▫ Fabian Bernhard (France, EDHEC Business School)
11:20 – 12:10 Family firms in the long run: the interplay between emotions and history
▫ 
Riana Labaki (France, EDHEC Business School)
12:10 – 12:50 External management or members of the family: which kind of management really works best for family companies?
▫ 
Heinrich Christen (Switzerland, expert )
12:50 – 13:10 сесія запитань та відповідей
13:10 – 14:00 обід
14:00 – 14:40 Succession in family firms
▫ 
Dr. Jan-Philipp Ahrens (Germany, Center for Family Business and Entrepreneurship Mannheim)
14:40 – 15:20 Corporate Social Responsibility in Family companies
▫ 
Dr. Tänzler (Germany, Hamburg Centre for Family Business)
15:20 – 15:40 сесія запитань та відповідей
15:40 – 16:00 кава
16:00 – 17:00 панельна дискусія: Family corporate governance issues in Family companies
▫ Heinrich Christen (Switzerland, expert )
▫ Dr. Tänzler (Germany, Hamburg Centre for Family Business)
▫ Susane Lebrument (Switzerland – business)
▫ Luigi Troiani (Italy, expert)
▫ Олег Баран (UA – business)
▫ модератор: Михайло Винницький (LvBS)

Міжнародна конференція «Family Business: responsibility across generations» відбувається за сприяння уряду Німеччини в межах проекту «Покращення рамкових умов для торгівлі в Україні», який виконує німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Завдяки цій підтримці участь у події безкоштовна (реєстрація обов’язкова), однак ми заохочуємо здійснити благодійну пожертву на розвиток Українського католицького університету в розмірі 1000 грн (реквізити будуть надіслані після реєстрації).

[register-button token=’5cb9c668-da785386-765f-28e0319e8672′ title=’Зареєструватись‘]

Коли: 31 травня-1 червня 2019 року
Де: Центр Митрополита Андрея Шептицького, вул. Стрийська, 29, Львів
Контактна особа: Соломія Саврук ssavruk@lvbs.com.ua, +380 50 289 1210

*Довідка:  Центр сімейного бізнесу LvBS створений для того, аби актуалізувати питання ефективного управління сімейним бізнесом і побудови наступництва у сімейних компаніях в Україні. Центр сімейного бізнесу LvSB є одним з наукових центрів Львівської бізнес-школи УКУ, що стежить за світовими тенденціями та пропонує актуальні рішення для українського бізнесу з його реаліями.

Львівська бізнес-школа Українського католицького університету (LvBS) – школа з європейськими цінностями та підходами, яка розвиває відкриту й відповідальну бізнес-спільноту уже впродовж 11 років. Місія LvBS – «Україна на бізнес-карті світу». Належність до мережі католицьких університетів, при яких є найкращі бізнес-школи світу, дає LvBS особливі можливості міжнародної співпраці, яких немає в інших українських бізнес-шкіл. Магістерські програми LvBS акредитовані Міністерством освіти України, також школа має міжнародну акредитацію CEEMAN IQA (Central and East European Management Development Association). У LvBS діють такі програми магістерського рівня: Key Executive MBA; MS in Technology Management; MA in Human Resources and Organizational Development;  MS in Innovations and Entrepreneurship; MSc in Marketing Management, а також програми управлінського розвитку.

Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH надає послуги у сфері міжнародної співпраці заради сталого розвитку. У складі компанії понад 20 000 фахівців, які працюють близько у 120 країнах світу. Обсяг операцій GIZ складає понад 2,6 мільярди євро. Компанія підтримує Україну за дорученням Федерального уряду Німеччини на шляху демократичних перетворень з 1993 року. З 2009 року GIZ має бюро в Києві.

Нині пріоритетними напрямами німецько-української співпраці  є:

  • ефективне державне врядування;
  • енергоефективність;
  • сталий економічний розвиток.

GIZ діє в Україні за дорученням п`яти німецьких міністерств, Європейського Союзу (ЄС), а також урядів Великої Британії та Швейцарії.

*Дані про чисельність працівників та оборот станом на 31 грудня 2018 р.