Галина Жеребецька: Успішні підприємці все частіше відчувають глибинну потребу створювати позитивні зміни

Галина Жеребецька – випускниця програми MSc in Innovations and Enterpreneurship Львівської бізнес-школи УКУ (LvBS), співвласниця та співзасновниця фермерського господарства «ФГ Каян», керівник проектів та програм відділу розвитку УКУ. Про навчання, про бізнес, про те, що її привело в УКУ і затримало тут, а також про вплив Спільноти на створення позитивних змін.

Галино, розкажи, будь ласка, кілька слів про себе. Чим ти займалася раніше? Що привело тебе у Львівську бізнес-школу УКУ?

Перший досвід роботи для мене почався зі сфери ІТ, після завершення магістратури за напрямком «Технології та засоби телекомунікацій» у Львівській політехніці, я розпочала свій кар’єрний шлях як інженер-програміст у Ericpol, а згодом – прийшла до позиції адміністративно-фінансового менеджера в Remit. Після цього був переїзд до Копенгагена на кілька років, Революція Гідності, повернення в Україну і пошук нового шляху до самореалізації, який я почала з Львівської бізнес-школи УКУ.

А чому, власне, для цього ти обрала саме Львівську бізнес-школу?

Це був переломний момент, коли з’явилася ідея започаткувати власний бізнес. Потрібно було не тільки отримати знання як правильно це робити, а й змінити своє мислення, підготуватися, «накачати внутрішні м’язи». Було відразу зрозуміло, що весь цей спектр може осягнути не кожна бізнес-школа. Потрібно було щось більше, ніж якісний навчальний матеріал. Потрібне було середовище та цінності, які сформують сильну особистість. Тому обрала саме LvBS. 

Розкажи більше про проект, яким ти займалася під час навчання на програмі MSc in Innovations and Enterpreneurship? 

Під час навчання я відразу поставила собі за ціль розробку масштабного проекту у напрямку агро, який би поєднував нові технології, виготовлення якісної натуральної продукції і робив відчутний вплив на людей, даючи їм місце праці, відпочинку, натхнення та спілкування. Це був шалений досвід: юридичні питання, земельні аукціони, вивчення процесів, фінансової моделі, управлінський розвиток… Тепер, оглядаючись, я розумію, що поради та потужні знання від таких викладачів як Андрій Гринчук, Андрій Жовтанецький, Ольга Садоха, Ігор Блистів, Андрій Рождественський, а ще підтримка від усього оточення у бізнес-школі від Софії Опацької та Ярки Бойчук до менеджера програми та одногрупників, дали мені поштовх рухатися до цілі, а ще головніше стимул не здаватися. Я досі пам’ятаю дуже важливі для мене моменти підтримки і буду їх пам’ятати завжди.

MSc in Innovations and Enterpreneurship (Програма з інновацій та підприємництва) – єдина та унікальна програма магістерського рівня в Україні, яка надає системні бізнес-знання для створення власного бізнесу в технологічній або інноваційній сферах.

   

Як проект розвивається зараз?
Ми стартували з дещо меншим проектом, а саме – равликовою фермою. Через великі вхідні інвестиції та складнощі з пошуком інвесторів у 2019 році ми не запустили початковий проект у такому вигляді як хотіли, проте стартували з меншим. За два роки плануємо досягти цілі і реалізувати задумане.

Чому після закінчення бізнес-школи ти прийшла працювати в УКУ?

Ця думка в мене зародилася ще під час навчання, коли я побачила як багато університет робить для людей. Це настільки грандіозна робота у напрямку не лише освіти та науки, а й у формуванні громадянського суспільства, його розвитку, створенні колаборації на рівні міста, країни та міжнародної арени. Такий вплив важко переоцінити. І за цим усім стоять натхненні, цілеспрямовані, професійні люди, з якими хочеться стояти поруч, бути залученим у спільну справу та постійно навчатись.

Відтоді, як я занурилась у свою роботу лише в бізнесі, мені, наче повітря, почало не вистачати УКУ, тому в листопаді, коли випадково побачила вакансію у відділі розвитку, без вагань подала свою кандидатуру, а вже в грудні стала частиною чудової команди.      

Чим саме займається відділ розвитку УКУ?

Наш відділ працює над кількома напрямками:

  • події в Україні та закордоном, які спрямовані на висвітлення, обговорення актуальних тем сьогодення; ознайомлення з місією та досягненнями університету; фандрейзинг;
  • робота з ґрантами, яка спрямована на отримання українських та міжнародних ґрантів для реалізації на базі університету, важливих проектів у напрямках культури, історії, видавництва, наукових досліджень тощо;
  • комунікація з донорами, спрямована на взаємодію з потенційними та існуючими благодійниками для реалізації різних проектів університету, таких як студентські та викладацькі стипендії, будівництво нових корпусів та інші.

Що втілює ваша команда в рамках роботи відділу?

У лютому наша команда організувала події у Відні, де відбулись Академія УКУ та український Віденський бал Товариства української молоді в Австрії на підтримку УКУ. На Академії УКУ була представлена книга Persecuted for the Truth: Ukrainian Greek-Catholics behind the Iron Curtain. Таким чином високі інтелектуальні кола Австрії мали змогу дізнатися важливу частину нашої історії, а на українському Віденському балу, який став винятковою подією для зустрічі бізнесів, культурних кіл, громадських представників обох країн України та Австрії, були зібрані кошти, спрямовані на розвиток Київського центру УКУ.   

У травні ми вперше організували міжнародний фольк-бал «Перелаз» в онлайні.

Зараз я працюю над проектом співпраці відділу розвитку УКУ з Львівською бізнес-школою УКУ, метою якого є розширення аспектів життя спільноти випускників через спільні події, проекти та ініціативи. Саме зараз в активній стадії є проект збірної стипендійної підтримки, завдяки якому хтось з талановитих вступників 2020 року зможе навчатися безкоштовно.

Кожна з навчальних програм УКУ є платною, проте університет зрівноважує економічне навантаження на студентів шляхом залучення фінансової підтримки від фундацій і приватних доброчинців.     

Можеш розказати більше про те як український бізнес підтримує університет?

 Багато успішних бізнесменів-меценатів, у тому числі серед спільноти LvBS і її випускників — уже є багаторічними інвесторами розвитку університету — це Марія Бей та Тарас Филипчук, Олег Никулишин, Ярослав Хариш, Оксана Гудзовата, Ярослав та Зоряна Чарковські, Костянтин Шумський, Ростислав Оленчин, Назар Тимошик, Леся Корилкевич та Мирослав Поліо, Михайло Юсип, Антон Скрипник, Ігор Попович, Тарас Джула та інші. Цього року приєднались Олег Баран та анонімний благодійник і надалі це коло зростає.

Проект збірної стипендії на цей момент вже підтримали випускники Школи Василь Кава, Олександр Музичук, Василь Монастирський, Юрій Стогній, Віктор Піддубний. 

Чи можна говорити про певні зміни у культурі благодійності за останні роки?

З власних спостережень можу сказати так, однозначно. Культура благодійності в Україні щороку зростає. Успішні представники бізнесу та громадськості все частіше відчувають глибинну потребу створювати позитивні зміни в суспільстві, тим самим впливати на майбутнє.

Напевне, це і є принцип позитивної суми, яким жив митрополит Андрей Шептицький і навчав інших. 

На твою думку, які є можливості для втілення принципу позитивної суми в УКУ? 

Я можу відповісти на це запитання з точки зору випускниці та працівниці УКУ таких можливостей безліч. У межах навчальних програм та проектів, під час участі у спільних зустрічах та подіях, менторства, консультацій, подорожей, багато наших випускників та друзів УКУ діляться власним досвідом, інвестують свій час, створюючи win-win ефект.

Своєю участю у фандрейзингових подіях, мистецьких аукціонах, засновуючи стипендії та через одноразові внески наші меценати, інвестують у розвиток університету, що в свою чергу також робить великий внесок у досягнення позитивної суми Шептицького.    

Як можна долучитися до подій УКУ чи підтримати університет? 

Найближча подія УКУ це Щорічний благодійний вечір у Києві, який відбудеться 12 грудня 2020р., реєстрація вже відкрита на фейсбук-сторінці університету.

Також інформацію щодо підтримки університету та календар подій можна знайти на сайті УКУ. Якщо виникають додаткові запитання, можна звертатись у відділ розвитку development@ucu.edu.ua, або писати мені особисто zherebetska@ucu.edu.ua