Іллея Кенігштейн, відомий підприємець з Ізраїлю у Львівській бізнес-школі розповів про Ізраїль – державу-стартап, яка побудувала ІТ-галузь поки воювала, та потенційні сценарії становлення структури інноваційного бізнесу в Україні. Подаємо кілька тез із майстер-класу «Tel Aviv – Startup City».
- Львів має усі шанси стати столицею стартапів і креативного підприємництва в Україні. Місту треба позбутися комплексу провінціалізму. «Львівський бренд» сьогодні в Україні найкрутіший. Тому найбільш правильно зробити «startup city» у Львові, він ментально дуже близький до Тель-Авіву.
2. Усі повинні робити стартапи, поріг входу у стартап-індустрію зараз дуже низький (так буде не завжди). Щоб розпочати, треба мати лише бажання щось робити і не боятися впасти.
3. Головний секрет феноменального успіху ізраїльських стартапів – не боятися впасти. Упасти набагато важливіше, ніж не впасти. Досвід невдач – це формула будь-якого успіху.
4. Екосистема починається з молоді. Ми не повинні нічого чекати від країни. Держава повинна забезпечити базові прості речі, які сприятимуть розвитку екосистеми, і відійти. Справжня держава має навчитися «давати по голові» та іти на компроміс.
5. У сучасній війні – головне це розвідка, технології, зброя і кібервійна. У кібервійні Україна зараз фактично не бере участі. Кібервійна існує не лише у захисті, а й у нападі
Додамо, що Тель-Авів, як ділова столиця Ізраїлю, вважається другим за привабливістю містом для створення стартапу, після Кремнієвої долини. Ізраїльська індустрія високих технологій – це феномен, який вивчають і намагаються повторити багато країн світу. Це країна з найвищою щільністю технологічних стартапів у світі, а кількість ізраїльських компаній на NASDAQ більша, ніж кількість компаній з усієї Європи, Японії , Кореї , Індії та Китаю разом узятих.
Рекомендуємо переглянути сервіс Mapped in Ukraine
Під час майстер-класу LvBS проводила збір коштів на підтримку українських військових у зоні АТО. Дякуємо спікеру та усім учасникам, які долучились до збірки. Разом переможемо.
Відео: dyvys.info