Разом із американськими підприємцями та викладачами магістерської програми MSc in Technology Management Бізнес-школи УКУ Севом Онишкевичем, Брюсом Грехемом та Джозефом Стадхолмом ми спілкувались про технологічне підприємництво, фінансування та цикл життя компанії на відкритій благодійній події «The New Technological Entrepreneurship».
«За останні 5 років Україна зробила масовий скачок в технологічному підприємництві. І як би страшно це не звучало, але воєнний час – це чи не найкращий момент для заснування стартапу. Хаос приносить можливості. Спираючись на історію – повоєнні буми були неймовірними, відбудова – це найкращий час для винаходів та інновацій. Це момент, коли зміни породжують можливості. Помиляйтесь, проживайте їх, фокусуйтесь на головному», – член академічної ради MSc in Technology Managemen Сев Онишкевич.
Ментор стартапів, Брюс Грехем поділився настановами для студентів: «Перед тим, як починати свій стартап, попрацюйте в іншому стартапі і зрозумійте, чи вам це справді потрібно. Користуйтесь можливостями, що дає вам навчання в УКУ та стажуйтесь у різних компаніях. Цей досвід вам справді знадобиться. Більшість підприємців мають більше не успішних історій, ніж успішних. І більшість з них стається через те, що ви співпрацюєте не з тими людьми».
Також, спікери розповідали про культуру виходу з ринку, так звану «exit culture»: «Після виходу з бізнесу чимало підприємців змінили своє життя на краще, вийшли на пенсію, змінили курс і заснували новий бізнес, почали жити у своє задоволення. Не варто боятися цього. Це культура, яка будується поколіннями. і зараз нам потрібно нормалізувати це».
Ця подія відбувалась у межах модулю магістерської програми MSc in Technology Management. Дякуємо спікерам за приділений час та цікаву дискусію, а також учасникам нашої події!