Презентація книги «Арво Пярт: З тиші»

Директор видавництва «Дух і Літера» Костянтин Сігов, випускник та викладач Бізнес-школи УКУ Олег Чагарин та Книжковий Клуб випускників Бізнес-школи УКУ запрошують на презентацію книги «Арво Пярт: З тиші».

Книжковий Клуб випускників Бізнес-школи УКУ, презентація книги «Арво Пярт: З тиші».Арво Пярт – сучасний естонський композитор, який створює тишу своєю музикою. З 2011 по 2018 рр., а також у 2022-му він був найбільш виконуваним композитором у світі з нині живих.

Автор книги Пітер Бутнєв написав у передмові до українського видання: «Коли я спілкувався з Олегом Чагарином, перекладачем цієї книги, він сказав мені, що відчуває, що людям в Україні за цих трагічних часів потрібна ця книга. Тоді ми обидва скоригували це твердження: українці можуть черпати сили не так із цієї маленької книжки, як з музики, яку вона з любов’ю досліджує. Частина дива творчості Арво Пярта полягає в тому, наскільки глибоко вона говорить про страждання. Його музика не прагне підбадьорити нас чи «зробити все кращим». Вона, радше, якось прислухається до людей, до їхнього болю. Вона йде поруч із ними. Вона запевняє їх, що вони не самі у своїй спустошеності. І, наче цього дарунку не достатньо, їй вдається передати відчуття надії.»

Книга Пітера Бутенєва охоплює, за словами автора, три «континенти»: зв`язок Арво Пярта з православною традицією, тишу в музиці композитора та православній традиції, а також «ярмо дуалізму» – поєднання різних почуттів, наприклад, світла і печалі, гріха і спокути, людського та божественного тощо як у творчості композитора, так і в християнському богослов`ї.

Книжковий Клуб випускників Бізнес-школи УКУ, презентація книги «Арво Пярт: З тиші».Цитата з книги: «Ви вже подякували Богові за цю невдачу?» Ці несподівані слова були сказані маленькою дівчинкою.
Я точно пам’ятаю: це було 25 липня 1976 р. Я сидів на монастирському подвір’ї на лавці в тіні кущів із моїм щоденником.
«Що Ви там пишете?», – запитала мене дівчинка, якій було близько десяти. «Я пробую писати музику, але у мене виходить недобре», – сказав я. І тоді почув від неї несподівані слова: «Ви вже подякували Богові за цю невдачу?»

Учасники презентації:
Костянтин Сігов – директор видавництва «Дух і Літера»
Люба Кияновська – музикознавчиня, докторка мистецтвознавства
Олег Чагарин – перекладач книги «Арво Пярт: З тиші», випускник програми з інновацій та підприємництва Бізнес-школи УКУ

Коли: 3 квітня 2024 о 18:30
тривалість 1,5 години
Локація: Львів, Стрийська 29А, Центр Митрополита Андрея Шептицького, Паркова аудиторія

Реєстрація обов’язкова:

Довідка:
Костянтин Сігов – українськй філософ і громадський діяч, директор Центру Європейських гуманітарних досліджень Національного університету «Києво-Могилянська академія» та науково-видавничого об’єднання «Дух і Літера», головний редактор часопису «Дух і Літера».
Костянтин Сігов є автором понад 50 наукових праць, присвячених питанням філософії та історії культури, філософської антропології, етики та мистецтвознавства. Дослідження Костянтина Сігова надруковані в наукових виданнях Франції, Німеччини, США, Великобританії, Італії, Швейцарії, Швеції. Костянтин Сігов має широкий досвід викладання французькою та англійською мовами в університетах Сорбонни, Оксфорду, Стенфорду, Женеви, Лувену та ін.
У Національному Університеті “Києво-Могилянська академія” на магістерській програмі Костянтин Сігов читає авторський курс лекцій “Європейська культура: конфлікт інтерпретацій”.

Люба Кияновська – музикознавчиня, докторка мистецтвознавства, лауреатка премії ім. М. Лисенка, членкиня Національної спілки композиторів України.
Авторка низки монографій та понад 150-ти статей у наукових збірках та часописах України, Німеччини, Польщі, Австрії, Словаччини, Словенії. Серед наукових інтересів – музична творчість на поезію Т. Шевченка у творчості М. Вербицького, Й. Кишакевича, С. Людкевича, М. Колесси, М. Скорика, В. Камінського.

Олег Чагарин – керівник відділу Advisory у PwC Lviv SDC, викладач УКУ та Бізнес-школи УКУ, випускник програми з Інновацій та підприємництва 2018 року, перекладач книги «Арво Пярт: З тиші». Олег є активним учасником Книжкового клубу випускників Бізнес-школи УКУ. В лютому відбулась презентація книги для Клубу, детальніше можна почитати тут.