Софія Опацька: «Найкраща можливість для бізнесів шукати однодумців чи рішення для своїх проблем — це бути частиною спільнот»

Про нові сенси в освіті та бізнес-освіті, необхідність адаптовуватись та бути гнучкими розповідає у розмові з Громадським радіо Софія Опацька,  декан-засновниця Львівської бізнес-школи УКУ, проректорка з науково-педагогічної роботи Українського Католицького університету.

Зібрали для вас декілька цінних інсайтів з розмови:

Маємо зараз чітку потребу бути гнучкими, адаптуватися. А освіта  вона якраз одна з найбільш сформованих на сьогодні галузей, вона не є гнучка. І це один із найбільших викликів сучасності — змінити освіту так, щоб залишити гарні традиції і, можливо, започаткувати нові. Важливо навчитись отриманим урокам, адже це не є вибір між традиційною та онлайн-освітою.

Ми дуже добре навчились працювати в онлайні, але через це нові працівники часто не можуть відчути дух та культуру компанії.

Зараз бізнес потроху відновлюється, потрібні довготермінові стратегії. Бізнес та українські аналітичні центри мають співпрацювати на постійній партнерській основі, особливо у кризові часи. Зараз цього бракує.

Лідер теж має право почувати себе втомленим і чесно говорити про це зі своїми людьми. З одного боку, у лідера повинна бути енергія і драйв рухати свій бізнес вперед, але він теж маємо право на слабкість. Якщо ти готовий показати цю слабкість, то, можливо, співробітники зрозуміють, що вони не одні в такому стані.

Швидкість змін бізнесу прискорюється, бо бізнесу доводиться все швидше і швидше ухвалювати  різні управлінські рішення.

Найкраща можливість для бізнесів шукати однодумців чи рішення для своїх проблем — це бути частиною спільнот, асоціацій. Це дає змогу ширшого кута зору та пошуку асиметричних рішень.

Прослухати розмову повністю ви можете тут.