IN TRUST WE TRUST: Львівська бізнес-школа УКУ – партнер Бієнале довіри

Львів – перше місто в світі, де проведуть Бієнале довіри. Триденна подія, яка відбуватиметься 19-21 жовтня, а надалі повторюватиметься кожних два роки, є спільною ініціативою підприємців, митців, науковців та активістів задля відновлення довіри як соціальної звички.

Бієнале довіри у Львові – це перший прецедент у світі, подія такого формату з такою тематикою. Головними локаціями Бієнале довіри стануть Центр Шептицького та LEM Station, де одночасно відбуватимуться події академічної (дискусійної) частини, а також практичної та мистецької програм.

«За даними Барометра Едельмана, стабільно у світі падає довіра до інституцій, – розповідає кураторка академічної частини Бієнале довіри Ірина Старовойт. – Але на тлі цього росте інша довіра – завдяки новим технологіям люди можуть їхати частину дороги з незнайомцями, ночувати в незнайомців, харчуватися в незнайомців і так далі. Всі ці нові, м’які форми взаємодії в світі кинули людей, які до цього часу радше не довіряли незнайомцям, в обійми тих, кого вони не знають особисто, але яким почали дуже сильно довіряти. Оця п’ятизіркова цифрова репутація раптом стає новою валютою. Довіра стає валютою нової економіки, до якої прямує світ. І яким чином довіру можна підсилити? Яким чином можна відбудувати її там, де мало? Саме про це ми будемо говорити разом із нашими запрошеними гостями».

Ключовими зірками дискусійної частини стануть голландський дослідник довіри в бізнесі та інституціях Барт Нотебом з Амстердамського універститету та Том Бьорк з Лондона – людина, яка досить довгий час займається проблемами довіри і недовіри в світових екологічних фундаціях. Як інспіратор цієї події, безпосередньо причетний до її появи, на Бієнале приїде британський фахівець з розвитку міст, урбаніст Чарльз Лендрі.

До Львова також завітає дослідник і практик мирних переговорів та вирішення конфліктів Стейнарь Брин, який працював на руїнах Югославського конфлікту та мав досить важливі напрацювання там – за свою роботу був номінований на Нобелівську премію миру. Олеся Шамбур і Світлана Петрова висвітлюватимуть цю складову крізь призму ситуації в Україні – як нам долати прірви між людьми і спільнотами, які зараз не можуть знайти між собою ні порозуміння, ні спільності.

За словами одного із ініціаторів Бієнале довіри Марка Зархіна, сьогодні дуже мало можливостей пропонується для бізнесу в плані фінансування важливих проектів у галузях культури, освіти, дозвілля, соціальних та незалежних медіа тощо. «Ми якраз будемо обговорювати більш широке поле можливостей та форми такого фінансування. Думаю, це буде дуже корисна конференція, в результаті якої кількість бізнесменів, які беруть участь в громадському житті, почне збільшуватися», – каже він.

Вже протягом декількох місяців триває мистецька частина Бієнале довіри. Розпочав її влітку міжнародний конкурс плакатів, а також днями відкрився проект Влодка Кауфмана Nimb біометрія в львівському музеї Пінзеля.

Крім того, протягом трьох днів Бієнале у місті з’являться три інсталяційні об’єкти – на вулиці Валовій біля Музею ідей, на території кампусу Українського католицького університету та в Стрийському парку. Туди проводитимуть авторські екскурсії.

Також у рамках практичної частини 20 жовтня у LEM Station триватиме Win-Win Forum – глибока та різнопланова розмова про важливість та відповідальність співпраці приватного та громадського секторів. На форумі Львівська бізнес-школа УКУ буде представлена, як один з успішних кейсів співпраці громадської ідеї та бізнесу.

«Ми хочемо повторити спільну трапезу в місті, Сніданок довіри, не за власними чотирма стінами. Влітку ця подія мала неймовірний і сподіваємось, надалі вона стане традицією», – розповідає один із ініціаторів Бієнале Олег Мацех.

Детальна програма Бієнале довіри у Львові 19-21 жовтня – на сайті

Для реєстрації на участь необхідно заповнити коротку форму. Вхід на більшість заходів вільний, за винятком окремо зазначених у програмі.