«Що про вас одного дня скаже історія?»: зустріч з владикою Борисом Ґудзяком

 

8 червня у Києві запрошуємо управлінців на зустріч з владикою Борисом Ґудзяком на тему «Що про вас одного дня скаже історія?».

Подія відбудеться у межах дискусійного клубу Бізнес Credo Львівської бізнес-школи (LvBS) та Українського католицького університету. З Президентом УКУ, єпископом Паризької єпархії УГКЦ владикою Борисом у форматі business talk поговоримо про управлінський досвід крізь призму життя і служіння Патріарха Йосифа Сліпого.

«Зі словом про нашу гідність Йосиф Сліпий їздив по цілому світі, заохочуючи кожного – «Будь собою!». Перемагай немочі, труднощі, перепони! Коли він з’являвся, то виглядав, як Пророк, Йосиф Сліпий організовував людей, творив інфраструктури, але це мало значення, бо він як добрий пастир собирав, потішав і допомагав нам вірити у гідність», – розповідає владика Борис.

Фото: Максим Баландюх

 

Тези зустрічі:

  • Бути лідером та візіонером: побачити важливе тоді, коли для інших це виглядає неактуальним чи нереальним; як розгледіти можливості серед руїни і ефективно використовувати малі ресурси.
  • «Крізь терни до зірок»: чому це кредо стало пророчим для Йосифа Сліпого. Як через 18 років каторги в радянських таборах, у 71 рік він став одним із найбільш впливових та відомих українців другої половини ХХ століття?
  • Великого бажайте або чому великі мрії знаходять великих спільників!

Модератори зустрічі:
Софія Опацька
, проректор УКУ, декан-засновник LvBS
Олег Турій, проректор УКУ, історик

Час: 8 червня, 18:00
Місце: Київський центр УКУ, вул. Мазепи, 10а, м. Київ

Реєстрацію завершено!

Співорганізатори зустрічі:
Київський центр УКУ, Інститут Історії Церкви УКУ

Контактна особа: Ольга Куземко, okuzemko@lvbs.com.ua, +38 067 673 18 76

Семирічний Борис Ґудзяк зустрічає Патріарха Йосифа Сліпого на летовищі у США (фото з архіву владики Бориса)

«Важливу роль у моєму сприйнятті України відіграв Патріарх Йосиф Сліпий. Ми познайомилися, коли мені було 7 років. Тоді Патріарх прилітав до США і мене обрали «хлопчиком, який зустрічатиме Йосифа Сліпого на летовищі». Я був у гуцульському кептарику і добре розмовляв українською. Сьогодні можу говорити, що ця зустріч, власне, була початком моєї переорієнтації на Україну», – згадує свою першу зустріч з Патріархом владика Борис Ґудзяк.

Життя Йосифа Сліпого, наступника митрополита Андрея Шептицького, припало на нелегкий час. Він був ув’язнений на 18 років і перебував на засланні у таборах Сибіру, Мордовії.

 «Це були втрачені найкращі 18 років мого життя, коли я ще міг служити у повноті своїх сил. А так не мав я змоги нормально працювати. Це були страшні часи, і дай Боже, щоб ніколи не повертались. Замість того, щоб я працював? як митрополит, мене били, опльовували, руки ламали, ноги мені перемерзли, а я мусів думати про виживання», – писав тоді Глава УГКЦ.

Про його звільнення клопотали Папа Іван XXIII та президент США Джон Кеннеді. У 71-річному віці хворий, фізично виснажений, Йосиф Сліпий приїхав до Риму, і він ще понад 20 років невтомно працював, щоб гуртувати у Церкві «в розсіянні сущих» та домагатися визволення тих, що опинилися «в домі неволі». У Римі побудував Собор Святої Софії та Український католицький університет, засновував монастирі, розвивав видавництва й, поміж іншого, завжди відкладав частину накладу книг для потреб майбутньої вільної України. Для об’єднання української діаспори він відвідав основні місця її розселення: Канаду, США, Венесуелу, Бразилію, Аргентину, Парагвай, Німеччину, Іспанію, Велику Британію, Францію, Австрію, Австралію, Нову Зеландію, Тайвань, Японію. «Життєва доля Йосифа Сліпого переконує нас у тому, що з глибокою вірою та Божою допомогою людина незламної волі, яка не зраджує своєму покликанню та своєму служінню, за будь-яких обставин переможе у двобої зі злом», вважає історик Олег Турій.

Довідка: Дискусійний клуб «Бізнес Credo» – це можливість для власників та топ-менеджерів поспілкуватись у форматі «business talk» із провідними мислителями та лідерами суспільної думки в українському та міжнародному середовищі. Гостями попередніх зустрічей були: український правозахисник, публіцист Мирослав Маринович, Блаженніший Любомир Гузар, відомий науковець та історик Ярослав Грицак, видавець і поет Іван Малкович, відомий польський режисер Кшиштоф Зануссі, публіцист та літературознавець Євген Сверстюк (1928-2014 р.р.), громадський діяч та український підприємець Валерій Пекар, письменниця Оксана Забужко.

Владика Борис Ґудзяк – єпископ єпархії св. Володимира Великого в Парижі для українців греко-католиків Франції, Бельгії, Нідерландів, Люксембургу та Швейцарії, Президент Українського католицького університету.