Запрошуємо на Літню філософську школу УКУ

Центр етики і технологій LvBS запрошує на Літню Філософську Школу «Нові технології, соціальні медіа і майбутнє демократії», яку Центр організовує спільно з кафедрою філософії УКУ за підтримки Фонду Конрада Аденауера та УКУ. Школа відбудеться 1-8 липня 2018 року у с. Стрілки Старосамбірського району Львівської області, понад 30 учасників – студентів, магістрів та молодих фахівців різних напрямків – будуть відібрані за результатами конкурсу; конкурсним завданням є есей-рефлексія на відому публікацію Біла Джоя «Чому майбутнє нас не потребує?».

Розвиток сучасних технологій пришвидшується з досі небаченим ритмом: кожного дня ми є свідками нових відкриттів, що стають справжнім каталізатором суспільних змін і водночас мають безпосередній вплив на такі фундаментальні поняття, як свобода, істина та раціональність.

Лише минулого року відбулися події, наслідки яких ми зможемо побачити лише у перспективі. Громадянство робота Софії, низка небезпечних кібератак з боку авторитарних режимів, стрімкий розвиток технології блокчейну, перші спроби національних урядів протистояти фейкам та іншим продуктам «соціальної інженерії» – це неповний перелік кейсів, вирішення яких потребує не лише інженерних чи наукових знань, а й розуміння суспільних процесів, природи людини, її цінностей та очікувань.

Теми, які розглянуть учасники Літньої філософської школи

  • Роботизація та нові способи розподілу благ. Перспективи та ризики базового безумовного доходу, майбутнє зайнятості.
  • Рівність і доступ до технологій. Чи можемо ми забезпечити рівний доступ до технологій усім людям? Як протидіяти злочинному використанню технологій, наприклад, авторитарними режимами?
  • Чи є нові технології формою самознищеннячи, навпаки, продовженням людини у своїх творіннях?
  • Штучний інтелект, біотехнології та етична відповідальність: людина – це біологічна машина? В чому перевага і загроза техногуманізму та датаїзму?
  • Безпека та кіберпростір. Якими будуть війни майбутнього та як їх уникнути?
  • Соціальна інженерія та зміни політичного ладу. Як зміняться політичні технології, виборчі системи та очікування виборців під впливом соціальних мереж?

Організатори запрошують до участі у школі молодих людей, які цікавляться розвитком технологій та майбутнього людства, мають лідерські навички та беруть активну участь в житті громади. Запрошуємо усіх, хто цікавиться актуальними проблемами людства, пов’язаними з технологіями: зміна клімату, кібервійни, роботизація і ринок праці, перспективи штучного інтелекту, біотехнології тощо.

Умови участі. Участь безоплатна. Щоб стати учасником школи, потрібно заповнити реєстраційну анкету, на основі якої буде проведено конкурсний відбір. Обов’язковою умовою участі в школі є добре знання англійської мови.

Останній термін подання анкети – 27 травня. Результати конкурсного відбору будуть оголошені до 6 червня 2018 року. Контактна особа: Марія Кривоніс, philosophy@ucu.edu.ua, 096 4334498.

Проїзд. Проїзд до місця локації Літньої філософської школи учасники оплачують самостійно.

Проживання та харчування. Школа фінансується Українським Католицьким Університетом та Фондом Конрада Аденауера. Організатори забезпечують проживання та харчування учасників Літньої філософської школи. Учасники проживатимуть в реколекційному будинку в с. Стрілки Львівської області.

Довідка. Центр етики і технологій LvBS є ініціативою Львівської бізнес-школи УКУ (LvBS) для дослідження впливу технологій на суспільство та людину, популяризації етичних аспектів технологічного розвитку. Ціллю проекту є започаткувати платформу для комунікації між технологічним бізнесом, суспільством, науковими та дослідницькими інституціями. Проект реалізовується за підтримки Благодійного фонду «Повір у себе» – неприбуткової організації, заснованої Віктором та Іриною Іванчиками. Партнер проекту — Міжнародний інститут етики і проблем сучасності УКУ.