«ЖИТИ ПЕРЕМОЖНО: Школа Патріарха Йосифа Сліпого» – презентація книжки митрополита Бориса Ґудзяка

У понеділок, 24 червня о 17:00 УКУ запрошує на презентацію книжки митрополита Бориса Ґудзяка «ЖИТИ ПЕРЕМОЖНО: Школа Патріарха Йосифа Сліпого» за участю автора.

Це книга спогадів і рефлексій владики Бориса Ґудзяка про Патріарха. Ідея публікації народилася в діалозі з сучасним поколінням українців, віддаленим від часів перебування Патріарха Йосифа в Римі географічно і хронологічно: під час серії відкритих зустрічей владики Бориса з підприємцями, що їх організовувала Бізнес-школа УКУ в Києві та Львові. Зустрічі проходили під гаслами «Бути собою» та «Великого бажайте!». 

У книзі Йосиф Сліпий постає перед читачем не лише як церковний лідер, науковець, багатолітній незламний в’язень радянської системи, а й також як відважний управлінець, який у складних і несприятливих обставинах будував, відновлював, збирав і творив команди та проєкти, які після його смерті не лише вистояли, а й розвинутися. 

Час проведення: 24 червня, 17:00
Місце проведення: м. Львів, Центр Шептицького УКУ, конференц-зал (002 ауд).
Вхід вільний за умови попередньо реєстрації.
*Кількість місць обмежена.

Ілюстрації до книги – портрети Патріарха Йосифа та владики Бориса – намалював відомий художник та іконописець, світлої пам’яті Остап Лозинський.

Учасники презентації: 

– Митрополит Філадельфійський Борис Ґудзяк, президент УКУ
– Софія Опацька, проректора УКУ, декан-засновниця Бізнес-школи УКУ, одна з упорядниць видання
– Олег Турій, проректор УКУ, історик, один із наукових редакторів книги  

Книга складається із трьох розділів, у яких владика Борис описує свої зустрічі з Патріархом (а вперше вони побачилися коли Борисові Ґудзякові було сім років), та як ці зустрічі вплинули на його життя й формацію. Президент УКУ розкриває своє розуміння управлінського стилю Блаженнішого Йосифа та розповідає про творення Українського католицького університету в Римі, ідею якого він разом з іншими співпрацівниками та учнями Патріарха, продовжили і розвинули вже у Львові. 

«Наші стосунки з Патріархом не були сповнені епохальними подіями чи глибокими філософськими розмовами, це було звичайне щоденне життя. Але у нього була особлива аура, у старцеві відчувався сильний дух. Будучи біля нього, можна було досвідчити усі ті епохи та контексти, які він пережив, зрозуміти його подвиги і випробування. Він вистояв проти зла, і в цьому була його основна наука. Він був великим, і молода людина, якщо завдавала собі труду, щоб слухати і бути терплячою, могла біля нього зростати. Патріарх був іконою Великого Бога і до Нього мене скеровував»,  – ділиться президент УКУ владика Борис. 

Над виданням працювала команда Бізнес-школи УКУ та Інституту історії Церкви. Книга є продовженням серії, яку Бізнес-школа УКУ започаткувала книгою «Де скарб твій», у ній своїми роздумами про Митрополита Андрея ділився Патріарх Любомир Гузар.

Історик Олег Турій наголошує, що видання буде цікавим для широкої авдиторії, особливо для тих, хто шукає відповіді на запитання – як жити сьогодні та розв’язувати насущні проблеми, про що думати завтра і як будувати подальші перспективи? «Дивлячись на постать Патріарха Йосифа, який діяв всупереч обставинам, запитаймо і ми себе: чи можемо сьогодні нарікати? Очевидно, що довкола чимало труднощів і загроз, але коли їх бракувало? Приклад Патріарха Йосифа є дуже надихаючим, щоб почати діяти, не чекаючи вдалих нагод. Адже найголовнішим гаслом Патріарха було пробиватися крізь терни до зірок, навіть якщо вони були далеко за горизонтом!».