Перша в Україні Школа Енергетичної Кооперації: Набір відкрито

25 Жов 2021

LvBS та ГО Greencubator розробили спільний освітній продукт – першу Школу Енергетичної Кооперації. Програма має на меті передати представникам громад найкращий український та міжнародний досвід створення та роботи енергетичних кооперативів.

Зареєструватись

Відбір до Школи Енергетичної Кооперації відбуватиметься на конкурсній основі та триватиме до 15 листопада 2021 року.

Перша Школа Енергетичної Кооперації проходитиме у листопаді-грудні 2021 року. Всього у рамках проєкту із розвитку екосистеми енергетичної кооперації в Україні, який реалізовується за підтримки USAID Проєкту енергетичної безпеки, протягом 2021-2023 років  ГО Greencubator та LvBS проведуть 6 шкіл енергетичної кооперації .

  • Школа Енергетичної Кооперації розрахована на підприємців, проактивних членів громад, представників місцевого самоврядування та громадського сектору.
  • Навчання безкоштовне та відкрите для учасників з усієї України.
  • Викладачі курсу – практики енергетичної кооперації та кваліфіковані викладачі LvBS протягом двомісячних навчальних інтенсивів навчатимуть основ кооперації, економічних та технічних основ та реалій енергетики, сучасного законодавчого та регуляторного поля, навичок бізнес-планування та залучення інвестицій.
  • Наприкінці курсу кожен студент має захистити бізнес-план власного енергетичного кооперативу. 

Студенти Школи Енергетичної Кооперації, які презентують життєздатні бізнес-плани, матимуть можливість взяти участь у Енергетичному Акселераторі Громад. Ця чотиримісячна програма дозволяє командам енергетичних кооперативів пройти шлях від написання попереднього бізнес-плану до початку залучення інвестицій. У проходженні цього шляху їм допомагатимуть консультаціями та менторством  досвідчені фахівці у галузі кооперації, енергетики, фінансів.

Школа Енергетичної Кооперації та Енергетичний Акселератор Громад реалізовуються Greencubator та LvBS  в рамках грантової ініціативи «Сприяння підвищенню енергетичної стійкості на місцевому рівні шляхом реалізації енергетичних ініціатив громад», що стала можливою завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) через Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ)

Для довідки

Енергетичні кооперативи — поширене явище у розвинутих країнах ЄС та США, що відіграє значну роль у демократизації та децентралізації енергетики. Понад 1000 кооперативів у США займаються виробництвом, розподілом та транспортуванням електроенергії. У країнах ЄС тисячі кооперативів інвестують у використання відновлюваних джерел енергії, енергоефективність, генерацію тепла для власних потреба. Енергетичні кооперативи не лише роблять значний внесок у зелений перехід, але й дозволяють мільйонам звичайних громадян стати інвесторами у енергетичну інфраструктуру. Крім того, вони дозволяють місцевим громадам збільшити свою енергетичну стійкість, зменшуючи викиди парникових газів та допомагають заощаджувати кошти громади й використовувати ресурси, що раніше ігнорувалися, як то дахи, відходи, забруднені землі  тощо.