5-й щорічний Форум з питань бренду роботодавця та залучення KEBEF 2016 відбувся 10-11 листопада у Києві. На Форумі на тему Успішний роботодавець у новому світі: як віднайти ген лідерства? говорили про майбутнє та пов’язані з ним виклики, які компанії і лідери повинні будуть подолати.
Львівська бізнес-школа УКУ (LvBS) стала партнером конференції, тож серед спікерів Форуму було чимало наших викладачів, партнерів, випускників та гостьових спікерів. Ми зібрали найцікавіші цитати Форуму і пропонуємо їх вам перечитати, щоби “освіжити” свої погляди та підтвердити свої переконання:
Викладачі LvBS:
Daniel Lewis, Managing Partner at Bright Leadership Ltd. Guest lecturer at LvBS shares his:
- In order to grow and to develop to our fullest capabilities we must actively focus on our weaknesses – this statement is actually false.
- 88% of people don’t get to play their strengthens during working
- When we focus on strengths – companies become energized, people become energized.
- Engagement is something employer has to offer. It’s not part of the employee contact.
- Engaged employees are 87% unlikely to leave a company they work in.
- People are disillusioned because they can’t trust their leaders. And if they don’t trust them It has an influence on engagement. Its level decreases.
- Leaders create change when they adapt their message to followers’ values
Оксана Семенюк, співзасновник, CEO Changers Leadership Consultancy під час воркшопу “Секрети вдалої командної гри від Changers: Вчитися, щоб бути командою і бути командою, щоб вчитися” на #kebef2016:
- На якість роботи та результат дуже сильно впливає довіра. Якщо рівень довіри низький, ми будемо знаходитися на простому етапі співіснування.
- Чим більше ми просуваємося та знаходимо свою ціль, тим більше ми стаємо лідерами.
- Якщо людина приймає себе в усьому та навчилася вести внутрішній діалог з кожною зі своїх сторін, таку людину можна вважати цілісною.
- Дві найпозитивніші емоції, що творять нас – радість та інтерес. Інтерес – це довгострокова емоція. Радість – миттєва емоція. З інтересом дуже цікаво працювати.
- Здоровий конфлікт завжди повинен бути в організації. Люди повинні мати можливість задавати запитання і знати та розуміти, що відбувається в цій організації.
- Якщо довіра базується на відсутності страху (не боятися сказати свою думку, робити по-своєму, дозволяти собі помилятися), то така організація буде успішною.
Андрій Рождественський, керівник Центру лідерства УКУ:
- Character matters
- Лідерами можна ставати. Лідерство можна і потрібно розвивати.
- Неможливо створити дійсно надихаючу організацію, якщо ви не будуєте її на етичних та моральних засадах.
- Лідер – це людина, яка досягла певних результатів. Якщо ти не успішний і не маєш результатів, ти не можеш бути лідером.
- Ми нікому нецікаві в Європі, тому що ми їдемо туди лише споживати. А створювати там ми не можемо.
- Навчити людей створювати, досягати результатів, можна в будь-якій компанії.
- Ми можемо конкурувати з будь-якою країною, нацією, якщо ми будемо досягати успіху.” – Максим Бахматов, генеральний директор Національного комплексу Експоцентр України на #kebef2016
- Запрошені спікери подій LvBS:
Ольга Гуцал, генеральний директор Каміон-оіл:
- Мені 53 роки і я помилялася в своєму життя багато разів. Але я їх завжди перетворюю в кейси. Мене з дитинства вчили, що з будь-якої дії потрібно робити висновки.
- У мене є традиція – кожного разу, коли я в літаку, я пишу два важливих документи – один із планами на життя, інший – із аналізом помилок, які я зробила.
- Безкінечні “поясни чому” стає природнім, якщо його прищеплювати з самого дитинства. Будь-який вчинок повинен бути відрефлексований та розкладатися на задачі.
- Щоб не робили мої співробітники – їм дозволено робити помилки у новій справі не менше 30%, в старій справі – не більше 10%. А собі я дозволяю помилятися 9 разів з 10. Оскільки Топи повинні думати не про сьогодні і завтра (це завдання середнього персоналу, в хорошому сенсі цього слова), а про щось незвідане.
- Є єдиний спосіб підняти після кризи чи під час кризи – піднятися і йти на роботу. І робити це кожного дня з 9 до 6.
- Я противник карати людей. У мене в компанії немає системи покарань. А лише система заохочення.
- Якщо ви думаєте швидко, неважливо правильно чи помилково, це, на мою думку, найважливіша компетенція на сьогодні.
Роман Зінченко, керівник greencubator, співголова енергетичного комітету UVCA під час дискусії на #kebef2016:
- Дуже багато нових команд та бізнесів не є бізнесами як такими, це – following – певна культура послідовників. Ми маємо прагнути до культури, яка створює фоловерів, маємо створювати external team. Втрачаються межі, і багато команд отримують додаткову енергетику.
- Інноватори, прокидайтеся та рухайтеся вперед. Для бізнесів зараз дуже важливо формувати модель “перемога разом.
Юнона Лотоцька — бізнес консультант, науковець та автора дослідження «Психологія успіху», спікера програми з Жіночого лідерства LvBS про успіх:
- Шлях до успіху – дуже простий. Успіх – це навичка. Успішність і неуспішність – однакові речі. Але об’єм зусиль різний.
- Успішність – це рух від невизначеності до визначеності. Але як тільки ми прийдемо до визначеності, успішність пропадає. Успішність – це діяльність. Звичка діяти успішно.
- Матриця Аристотеля – результат, стан та процес. Якщо поєднані ці три складові, то від успіху ми можемо отримати задоволення.
- Пастка успішності в тому, що ми хочемо досягти успіху. Але
- жити тим життям ніхто не хоче.
- Наші минулі успіхи є перешкодою до наших наступних успіхів. Чим більше наших успіхів, тим більше перешкод.”
Андрій Логвін, генеральний директор та співзасновник компанії ModnaKasta на #kebef2016, учасник авторської програми Адріана Сливоцького у LvBS:
- “Повага сама по собі не з’являється. Повага з’являється до того, хто сильний.
- Навіть якщо ти правий, але ти слабкий. Ти автоматично стаєш неправий.
- Поважають сильних. В бізнесі і в економіці – вимір «сильний-несильний» дужt простий – це cash / revenue.
- Я хочу, що ми прокинулися і реально оцінили себе. Ми на стадії 0-stage development.
- Ми будемо помітні лише тоді, коли з’явиться 10 українських компаній-чемпіонів, які самі встановлюватимуть правила, а не діятимуть за чиїмись.”
Фото та цитати – KEBEF 2016