93% покупців світу хочуть бачити більш відповідальні бренди – такі, що будуть підтримувати або вирішувати соціальні проблеми, чи проблеми довкілля. Однак сталість не може бути фундаментом існування компаній. Бізнес обов’язково має генерувати прибуток, економічна вигода – це основа будь-якого підприємства. І тільки керуючись підходами циркулярної економіки, впливаючи на середовище, посилюючи соціальний вплив – можна отримати win-win: нарощувати прибутки і дбати про стале майбутнє людства.
Впровадження Цілей сталого розвитку підприємцями – основна тема навчальної програми для тренерів, після якої експерти зі всієї України будуть надавати підтримку учасникам онлайн-курсу для бізнесу, який впроваджує Програма Розвитку ООН в Україні, а Львівська бізнес-школа УКУ (LvBS) працює у якості національного консультанта.
Упродовж 3 днів учасники тренінгу вивчають теорію та здійснюють практичні завдання на тему SDG Compass (Компасу Цілей сталого розвитку), формування вартості компаній і їхнього впливу на стейкхолдерів та середовище, Lean-методології тощо.
Не випадково місце проведення програми – партнер LvBS Промприлад.Реновація, який у 2018 році був визнаний ООН найкращим проектом сталого економічного розвитку в Україні. Під час зустрічі з тренерами, CEO Промприладу Юрій Филюк наголосив на важливості рішучості перших 22 інвесторів, які на самому початку повірили у цей проект і ризикнули вкласти свої гроші у об’єкт за моделлю impact investment. Завдяки партнерству реалізовуються найсміливіші проекти, тому Ціль №17 (Партнерство заради сталого розвитку) часто відіграє ключову роль у всіх сферах нашого життя.
Разом із опрацюванням корисної інформації, майбутні тренери також розглядали і стереотипи:
- сталий розвиток – це про екологію;
- відновлювана енергія – панацея;
- треба просто менше споживати;
- а вегани врятують світ!
Усе це, за словами викладача LvBS та запрошеного експерта Володимира Хіцяка, МІФИ сталого розвитку. А важливо завжди усвідомлювати можливості реалізації своїх закликів, відповідати на запитання «як це можна зробити?», відмовитися від популізму і не вдаватися до екоекстремізму. Не варто закликати відмовлятися від правил ринкової економіки, адже це призведе до повного хаосу. Рішення – локально керована децентралізована циркулярна економіка, яка дає реальні можливості виконувати Цілі сталого розвитку і забезпечити дітям гідне майбутнє на нашій планеті.
Онлайн-курс про цілі сталого розвитку сприятиме обізнаності, обміну корисною інформацією за застосуванню її на практиці, презентація курсу запланована на березень 2020 року.