«Українська стійкість сьогодні – це життєдайний дар наших захисників і захисниць. І наш пріоритет – підтримати армію. Бо лише завдяки українським воїнам ми можемо бути нині тут, вчитися, працювати, розвивати наші бізнеси.
Як це бути лідером в час війни? Що ми можемо робити на місцях у своїх організаціях, аби наблизити перемогу?» – звернувся до цьогорічних випускників 1 липня на Випускних урочистостях Бізнес-школи УКУ отець Богдан Прах. Ми дякуємо отцю та ділимося з вами його словами, що знаходять відголос у кожному з нас.«Дорогі випускники, для мене ректорство в УКУ – це досвід прекрасного служіння прекрасної команди. І я вдячний Господу Богу за цей благословенний час.
Україна та українці зробили потужну революцію у цілому світі. Боротьба триває на різних фронтах і це дає результат. Не так швидко, якби нам хотілося, але результат є. Тож, ми маємо ставати щораз сильнішими, бо Україна будує новий лад. На жаль, ціною великої жертви. Українська стійкість сьогодні – це життєдайний дар наших захисників і захисниць. І наш пріоритет – підтримати армію. Бо лише завдяки українським воїнам ми можемо бути нині тут, вчитися, працювати, розвивати наші бізнеси.
Як це бути лідером в час війни? Що ми можемо робити на місцях у своїх організаціях, аби наблизити перемогу? Я вивів для себе кілька порад, якими хочу поділитися з вами. Сподіваюся, ми спільно доповнимо цей список сьогодні.
1.Не бійтеся брати відповідальність
Кожна людина, яка відчуває відповідальність за свою країну та громаду – мусить ставати лідером. А той, хто хоче бути лідером – має бути відповідальним. Дуже важливо, аби лідерство і відповідальність йшли в парі.
2. Майте перед очима приклад Великих
Хто є вашим наставником/прикладом? Хто надихає і мотивує не потонути у щоденній рутині? Вкрай важливо мати моральні орієнтири перед собою. Ми в УКУ втішаємося спадком наших попередників – митрополит Андрей Шептицький, патріарх Йосиф Сліпий, Блаженніший Любомир Гузар. Нині з нами є владика Борис Ґудзяк. Будьте поряд з цими людьми і хай вони будуть поряд з вами.
3. Будуйте сильні спільноти, бо це ваша опора.
Успіх нашого університету в тому, що всі ми відчуваємо відповідальність за спільноту і творимо щось цінне, корисне не тільки для себе, а й для суспільства. І я вам усім дякую за це.
Лідер – це той, хто чує та слухає. Лідер створює умови, аби люди були почуті. Тому двері ректора УКУ завжди відкриті, а кава з ректором – найдієвіший спосіб розв’язувати проблеми і полагодити справи.
4. Плекайте красу і творіть гідні умови життя і праці навколо
Не чекайте, що хтось прийде і зробить красивий тротуар, клумбу чи офіс. – Творіть красу довкола самі.
Розвиток інфраструктури – був і залишається одним з пріоритетів УКУ. Тішимося, що нам вдалось побудувати університетське містечко, яке вже стало візитівкою Львова та України.
5. Дбайте про себе і знайдіть своє місце сили.
Для організму важливою є чітка ритміка і режим – тоді буде сила. Мені допомагають заняття спортом: руханки, ходьба. Що допомагає вам?
Якщо з мого графіка щось випадає, чи перестаю системно харчуватися, то відчуваю збій у процесах, наче втрачаю драйв, гасну. Тоді терміново повертаюся до режиму і мобілізую себе. Так знову з’являється рух уперед. Самодисципліна у нашому житті є дуже важливою.
І, дорогі випускники, не забувайте про ваше спілкування з Богом. Коли ходите, бігаєте, мандруєте горами, моліться. Молитва є запорукою доброго внутрішнього настрою.
6. Наша сила у єдності
Український католицький університет та Бізнес-школа УКУ одні одних дуже потребували. Можливо, збоку хтось дивувався – що може запропонувати бізнес УКУ, а УКУ – бізнесу. Час показав, що справді це була прекрасна ідея, яка народила багато нових напрямків діяльності, ініціатив та реальних бізнесів.
Що важливе у нашій співпраці? – Ми відкриті до ідей та спілкування, і нас об’єднують цінності, ми довіряємо один одному.
Бізнес-середовище формує не тільки економічну складову нашого життя і суспільного ладу. Ви, дорогі підприємці, також формуєте наші громади та нові стандарти, на які ми хочемо опиратися.
І годі уявити сьогодні українське бізнес-середовище без УКУ. І підприємництво, і наше суспільство потребує моральних фундаментів – цінностей. А ще ми всі потребуємо спілкування. Саме перебування разом скріплює нас і творить велику спільноту.
Робіть те, що любите. Бо людина, яка йде з радістю на роботу і любить її, завжди матиме стільки коштів, скільки їй потрібно. Бажаю вам, аби ви щасливі йшли на роботу і ще щасливіші з неї поверталися.
Хочу заохотити вас не боятися бути поряд зі своїми людьми. Відкрийте свої двері, щоб побачити іншу людину з її потребами, смутками радостями. Завжди намагайтеся мати широко відкриті очі, а перш за все, ваші серця. Хай ваші команди творять єдність, бо ми працюємо для однієї Церкви, однієї спільноти, для України.»