«Як Україна втратила ядерну зброю. Геополітичні наслідки». Розмова з Юрієм Костенком 

Бізнес-школа УКУ запрошує вас на подію «Як Україна втратила ядерну зброю. Геополітичні наслідки». Розмова з Юрієм Костенком, яка відбудеться 10 липня 2024 року. 

Тема ядерного роззброєння – це найбільш міфологізована сторінка нашої історії. «Після ядерного роззброєння України за російським сценарієм Захід закрив перед нами свої двері. Відтак ми втратили не лише третій ядерний потенціал світу, але й можливість інтегруватись у Європейський Союз та НАТО. Проте найгіршим наслідком передачі українського ядерного щита РФ стала сьогоднішня широкомасштабна агресія. Про це йдеться у статті британського «openDemocracy» з нагоди другого англомовного видання Гарвардським університетом книги «Історія ядерного роззброєння України». Бо поки в Україні незмінно тихо, у світі інтерес до цієї Історії незмінно зростає», – зі сторінки Юрія Костенка у Facebook.

Юрій Костенко. Подія. Презентація книгиЧому ця подія актуальна?

На третьому році війни ставки високі, як ніколи. Україна не має права на помилку, тож нам необхідно враховувати досвід попередніх поколінь задля майбутнього, щоб далі жити і творити Україну. Разом з Юрієм Костенком з фасилітацією Валерії Козлової розглянемо питання ядерного роззброєння України та наслідки цих рішень. І найголовніше: що слід робити зараз, щоб не повторювати помилок минулого.

Монографію Юрія Костенка «Історія ядерного роззброєння України» вивчають експерти США, Великої Британії, Німеччини, Франції, Японії та Австралі. В Україні інтерес лише починає з’являтися.

У 2017 році книгою зацікавився Гарвардський університет, книгу перекладено англійською Ukraine’s Nuclear Disarmament: A History (Harvard Series in Ukrainian Studies), її можна придбати на Amazon. Подивитися відгуки можна тут .

Співрозмовники:
Юрій Костенко – 2-й міністр охорони навколишнього природного середовища України, якйи очолював тимчасову Комісію з питань розробки концепції національної безпеки, очолював спеціальну роботу депутатської групи з підготовки до ратифікації Договору про скорочення стратегічних наступальних озброєнь, брав участь у роботі тимчасової Комісії з розслідування дій посадових осіб під час ДКНС, очолював українську делегацію на переговорах з Росією з проблем ядерного роззброєння. Кандидат технічних наук, український політик, голова Української Народної Партії з грудня 1999 року. Народний депутат України кількох скликань. Джерело.

Фасилітує розмову Валерія Козлова –провідна експертка з розбудови систем у бізнесі, стратегії глобального розвитку та результативного мислення. Власниця компанії Result group, директорка магістерської програми Key Ececutive MBA з 2022 до червня 2024 року. 

Ця подія буде цікавою: 

  • Для тих, хто впливає і хоче впливати на країну зараз. Запрошуємо випускників та учасників програм Бізнес-школи УКУ та інших Бізнес-шкіл, людей, дотичних до теми, представників бізнесу, влади, ГО.

Перед подією задля якісної дискусії запрошуємо прочитати книгу «Історія ядерного роззброєння України», авторства Юрія Костенка. 

Дата та час: 10 липня 2024 о 18:30
Формат: оффлайн
Тривалість: до 2-ох годин. Опісля дискусії – нетворкінг з частуванням.

Місце проведення: Центр Шептицького УКУ, 002 авд, вул. Стрийська 29А

Вартість: безкоштовно (за умови попередньої реєстрації)
*кількість місць обмежена*

Про книгу: Це перша і єдина у світі книга, присвячена історії ядерного роззброєння України. Дослідження видане на основі документів, у тому числі – закритих, а також публікацій у західних, російських та українських ЗМІ, невідомих загалові фактів про кулуарну частину процесу, книга дає вичерпну відповідь на запитання, яке стало особливо актуальним після початку військової агресії Росії проти України у 2014 році: «Хто винен, що Україна віддала ядерну зброю?»

Історія відмови від третього у світі ядерного потенціалу викладена в контексті становлення державних інституцій України у перші три роки незалежності, «гри в дві руки» з боку США й Росії, а також «громадянської війни» в коридорах української влади – між новою та пострадянською генераціями політиків.

Книга містить фотоматеріали, біографічні дані учасників процесу, цитати ключових документів та публікацій ЗМІ.

Бізнес-школа УКУ — це школа з європейськими цінностями та підходами, яка розвиває відкриту й відповідальну бізнес-спільноту в Україні вже більше 15 років. Мрія школи — «Україна на бізнес-карті світу», адже ми віримо, що лише сильні компанії з етичними підходами та глобальним мисленням здатні зміцнити Україну як всередині, так і її бренд на світовій мапі. Це про бізнес завтра, про цінності та етику в підприємливому середовищі, про людські таланти та зростання людей у компаніях.