28 жовтня, в суботу, запрошуємо випускників магістерських програм Бізнес-школи УКУ на візит в компанію. Цього разу їдемо в Тустань, село Урич, до Василя Рожка, випускника програми Key Executive MBA 2022, архітектора екосистеми Тустань та голови громадської організації «Тустань».
Василь після смерті батька очолив проєкт зі збереження спадщини, розвинув його та масштабував. У час війни Василь засновує НеМо – ініціативу з документування втрат культурної спадщини у війні для подальшого відновлення та кримінальних проваджень проти росії. Фокус НеМо – цифровізація і розвиток інфраструктури даних культурної спадщини України.
Формат: Alumni Family & Friends
Дата: 28 жовтня, субота
Локація: Урич (мапа)
Програма (попередня):
10:00 – можна спільно випити каву на ОККО по дорозі у Стрию 🙂
11:00 – приїзд в Тустань в локацію 1: Хата у Глубокім (мапа). Відео з локації.
Тур розпочнеться розповіддю про Бойківське село Урич, збереження традицій, побачимо відновлені бойківські хати, виставку «Непотріб?», Хату до Сонця і перевезену хату з Плав’я.
12:30 – візит в музей, де є цікаві артефакти з Тустані, візуалізовано фортецю в різний спосіб та є крамниця із сувенірами. (мапа)
13:30 – обід на Торговиці під скелями – можемо кожен обрати собі страви на місці з резервом намету. Майстер-клас з гончарства.
15:30 – підйом на скелі, якщо погода дозволить. Варто мати зручне взуття, одяг, що захищає від вітру та вологи. По дорозі розповідь про все, що бачили в музеї з живою зустріччю з об’єктами.
17:30 – Повернення на Торговицю. П’ємо карпатський чай та рушаємо кожен за своїм планом або на ночівлю в околицях, щоб продовжити осінні вихідні на Бойківщині, або повернення до Львова.
Особисті витрати: добирання, харчування, участь у майстеркласі. Матимете бажання – можете підтримати діяльність музею.
Участь тільки для випускників магістерських програм Бізнес-школи УКУ та їхніх друзів.
Довідка:
НеМо: Ukrainian Heritage Monitoring Lab HeMo збирає актуальні дані про спадщину, прив’язує до реєстру пам’яток та музеїв, поміщає їх в базу даних, створену за міжнародними стандартами та інфраструктурним підходом, і робить доступними для бенефіціарів (міністерств, обласних адміністрацій, архітекторів, донорів, військових і спеціальних служб та суспільства на платформі heritage.in.ua). Така інфраструктура верифікованих даних потрібна для реставрації об’єктів, повернення викрадених артефактів, кримінального провадження проти росії, презентації, популяризації та управління спадщиною. Ми залучаємо і навчаємо експертів та активістів використовувати створені нами інструменти моніторингу, щоби всеукраїнська спільнота спадщини могла дбати про вразливу красу нашого минулого, збережену в пам’ятках і музеях.
Туристична дестинація Тустань
Місце, яке за півтора десятка років із загадкових руїн і «забутого Богом і людьми» гірського села вдалось перетворити на одну з топ-туристичних дестинацій України, що розвивається на основі heritage-туризму.
Приїхавши до Тустані, ви побачите місце, диференціація якого – автентичність. Тут збережено недоторканою унікальну пам’ятку – скелі зі слідами дерев’яної забудови. Графічна реконструкція фортеці за слідами та артефактами – достовірне відтворення втраченої забудови середньовіччя. Фестиваль української середньовічної культури, що відбувається раз на рік, цілісно відтворює епоху русичів, культуру України-Русі. Навколо Заповідника збережене середовище пам’ятки – природний та історично сформований ландшафт, як ніде в Україні.
Поступово розвиваємо екомузей Бойківське село для збереження традиційного характеру забудови, відновлення ремесел, кухні та традицій. І навіть сучасний простір туристичної інфраструктури – чесний, без імітацій: сучасна малогабаритна архітектура.
Проте багато – за лаштунками.
- Як поєднати сучасні світові досягнення з українськими реаліями: де царство пострадянських духів, упереджень і патерналізму, де галузь спадщини по факту найзанедбаніша у країні, а механізми у державі не працюють?
- Як розвиватися екосистемно, як домовлятися у середовищі, де звикли поважати тільки силу і швидке збагачення?
- Як минуле стає основою для інновацій?
Про це розкажу в Уричі. Також про те, що робить Тустань у війну для документування втрат і оцифрування культурної спадщини України. І трохи про мрії. Наша Спадщина – краса, що потребує догляду і захисту.
Запрошую до Тустані!