Цьогоріч традиційна вже восьма зимова подорож випускників Бізнес-школи УКУ відбулась на Гуцульщині у Косівському районі, в селі Яворів. (мапа)
Alumni Winter Trip – це традиція спільноти, можливість випускникам з родинами разом провести час, відновитися, відчути такі необхідні всім нам коріння. Ідея цієї подорожі народилась за спільною вечерею Ради випускників. Один із членів Ради Валерій Шипунов буває у цій місцевості і знає гори, його рекомендаціям ми і довірилися.
Учасники відвідали майстерні, жили в автентичних відновлених будинках, мали можливість порефлексувати ввечері біля каміна та поколядувати, готували спільну вечерю, варили банош, зустрічались з місцевими ремісниками, бізнесменами, традиційно підіймались в гори.
«Всім учасникам дякую за сміливість, що підписались на таку авантюру, включеність та відкритість. Команді, яка ходила в похід – за стійкість та високий моральний дух, коли ми пішли поза стежку та лізли через буреломи. Цей регіон, Косівщина та Яворів зокрема, для мене дуже магічні, де збереглось багато щирої естетики, вміння все ще передаються між поколіннями і є сталість, коли нащадки живуть в тому ж місці, ця сталість формує відношення до середовища. Дуже погоджуюсь, що спільне приготування вечері має стати традицією, і окремо дякую за колядування. Повернувся з поїздки точно кращою людиною», – ділиться про подорож Валерій Шипунов.
Яворів славиться ліжникарством. Практично в кожному будинку виготовляють ліжники. Здавна Яворів, село на Гуцульщині, своїми роботами прославляли народні майстри. Тут поширене писанкарство, вишивка та різьблення по дереву. Однак є в Яворові й дещо особливе. Це ліжники — ткані вироби з овечої вовни, зазвичай із візерунком, які мають пухнастий ворс з одного або двох боків. Їх ще називають гуцульськими ковдрами. (Джерело)
«Я останнім часом стільки запланувала всього зробити, що не вистачало часу на думки про сенси. Надзвичайно змістовні зустрічі. Я відпочила та відновилася . Зловила себе на думці, що не відчуваю, що це було лише два дні. І на зустрічі з власниками Дідової Хатчини знайшла нові сенси, яких мені дуже не вистачало останні роки.
Спільне приготування вечері я вважаю найбільш цікавим моментом. Я такої спільної енергії та роботи давно не відчувала в своєму житті онлайн. Це потрібно залишити, як традицію» – розповідає свої враження учасниця порожі.
Що було в програмі:
- Проживання в автентичних гуцульських будиночках.
- Похід в гори з Валерієм Шипуновим – мальовничі краєвиди Сокільського хребта.
- Побачили, приміряли та почули про колекцію гуцульського одягу від Богдана Петричука.
- Відвідали ткацьку майстерню, спробували самотужки прясти, ткати, приміряли кожухи, дізнались як відбуваються всі процеси від майстрині Богдани Шрайбер, яка перейняла ремесло від своєї мами та бабусі.
- Самостійно приготували спільну вечерю, зварили банош та колядували, а в горах місцеві автентичні коляди колядується ще цікавіше.
- На майстер-класі створили собі серветки в техніці вибійки (вибивання, набійка, пейстра, пейстря, друкування, мальованка, димка, синильниця) і дізналися більше про вибійку, як ремесло від майстрині Гордійчук Оксани.
- Посиденьки при каміні в родинному товаристві випускників,
- Зустріч з Олегом Луканюком та Дариною Фурманюк, власниками Дідової хатчини, унікальної локації в Яворові.
- Відвідали ферму, один з проєктів Олега та Дарини, де виготовляють овечу бринзу та відновлюють вівчарство.
Раді зібрати випускників у дружньому колі, разом набратися енергії на новий рік!