УКУ зібрав понад 1 млн. доларів США на розвиток університету під час Благодійних вечорів, що відбулися у містах Сполучених Штатів Америки. Це сума від продажу квитків, окремих датків від жертводавців та спонсорів, а також заснованих стипендій.
Благодійні вечори відбулися у Вашингтоні, Чикаго, Сиракузах та Нью-Йорку.
Цьогорічною локацією для вечора у Вашингтоні став заміський клуб воєнно-морського флоту в Арлінгтоні (штат Вірджинія). Серед почесних гостей – Карл Гершман, президент Національного фонду підтримки демократії (NED).
У своєму вітальному слові він відзначив роль Українського католицького університету в боротьбі України за незалежність, зокрема, через виховання гідного покоління українців:
«Окрім війни за територіальну та економічну незалежність, в Україні триває морально-духовна боротьба – боротьба із радянським минулим, яке просякнуте недовірою та цинізмом. Це «поле битви» Українського католицького університету, який виховує нове покоління українців: громадян, які прагнуть створити вільне суспільство на основі цінностей. Я був приємно здивований, коли з’ясував, що Юрій Дідула, який впродовж року працював у Національному фонді підтримки демократії, – випускник УКУ. Коли дізнався більше про його проект із відбудови Краматорська, був не просто вражений. Розповідаю про це як приклад нового духу волонтерства в Україні, зародженого у результаті Євромайдану та спроби дати відсіч людській кризі на Сході держави».
За словами Карла Гершмана, Український католицький університет допомагає виховувати таке нове покоління, «шукати» і «рятувати» людину в кожному, кого він торкається.
«УКУ пропонує інший тип освіти: навчання, яке надихає молодь і вселяє в них моральні та духовні цінності, які слугують альтернативою до того, що Світлана Алексієвич називає «новою релігією» пострадянської віри в матеріалізм та споживання», – зазначив президент NED.
Приятелів УКУ в Чикаго привітала декан Львівської бізнес-школи УКУ Софія Опацька. Вона розповіла про пріоритети розвитку університету та як УКУ відповідає на виклики:
«Ділитись досвідом, бути відкритим до світу, приносити нову якість у людські та бізнесові стосунки – це те, що ми намагаємось робити спільно з нашою бізнес-спільнотою в Україні, представники якої сьогодні є разом з нами на цьому бенкеті. Познайомтесь із цими людьми. Вони в непрості часи показують приклади успіху нашим студентам. Це люди, які довірять нам не лише свої гроші, наповнюючи стипендіальний фонд, але й своїх дітей».
Серед почесних гостей, які виступили від час благодійного вечора в Чикаго, – випускник УКУ, преосвященніший владика єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ Григорій (Комар), та Іван Гевко, генеральний секретар і виконавчий директор «Rotary International».
«Система вищої освіти в Україні потребує нової моделі радикально-інноваційного підходу. Потрібно використовувати досвід всього найкращого, що є у відомих університетах світу. І саме на прикладі УКУ цей досвід ми втілюємо. Питання в тому, чи українська еліта готова підтримувати даний проект, і чи українці вважають, що такий проект важливий? Думаю, що українці не хочуть, щоб діти виїжджали закордон. Впевнений, що українці будуть підтримувати цей проект, тому що УКУ є універсальним навчальним закладом для всіх українців та іноземців, незалежно від конфесії; він надає високоякісний рівень освіти; і найголовніше – університет побудований на базі морально-етичних засад, завданням якого є виховати добрих спеціалістів з духовно-моральними принципами» – розповів Іван Гевко в своєму інтерв”ю виданню «Час і події»
Цього року вперше відбувся благодійний вечір на підтримку УКУ в Сиракузах.Президент УКУ, Владика Борис (Ґудзяк) разом із керівником Школи управління УКУПавлом Шереметою зустрілися із колом друзів УКУ в рідному місті Владики та привітали гостей.
Почесним гостем вечора у Нью-Йорку став професор Єльського університету Тімоті Снайдер.
Під час благодійного вечора у «місті яблука» д-р Марія Шевчук -Чабан, яка підтримує УКУ впродовж багатьох років, зазначила: «Сьогодні ми не тільки досягли поставлених цілей. Вечір відображає почуття спільноти і тепла. А вони – безцінні».
Свою музику та тепло пісень гостям впродовж вечорів дарували Оксана Муха та Віктор Морозов.
Український католицький університет та Українська католицька освітня фундація щиро дякує всім, хто долучився до організації заходів: волонтерам, почесним гостям, співакам. Впродовж листопада благодійні вечори відбудуться також в Канаді: Торонто, Монреалі,Калгарі.