Книжковий Клуб LvBS Alumni: Вацлав Сміл «Як насправді влаштований світ. Минуле, теперішнє і майбутнє з погляду науки»

Запрошуємо випускників та учасників магістерських програм Бізнес-школи УКУ на чергову зустріч Книжкового Клубу Alumni. 19 жовтня обговорюємо книгу Вацлава Сміла «Як насправді влаштований світ. Минуле, теперішнє і майбутнє з погляду науки» видавництва Лабораторія

Цю зустріч прийматиме у себе в компанії учасниця програми Key Executive MBA Олена Гусєва. ЇЇ компанія відома створенням бренду тактичного одягу Miligus, який з березня 2022 року до тепер одягнув понад 10 000 наших захисників і захисниць. Одяг Дизайн-Ательє Олени Гусєвої ви можете побачити у вітринах магазину Відня, інших країн Європи, США і не тільки.

Коли: 19 жовтня 2023, четвер, збір о 17:30
Тривалість: близько 3 годин
Локація компанія Дизайн ательє Олени Гусєвої

Участь тільки для випускників та учасників магістерських програм Бізнес-школи УКУ та їх гостей.

 

 

Як відбуваються зустрічі Клубу, дивіться у Меморандумі.

Переглянути список книг на 2023 рік можна за цим покликанням: https://lvbs.com.ua/news/shho-pochytaty-u-2023/

Ми раді отримати пропозиції локацій для наступних зустрічей Клубу від вас, наші випускники, у цій формі.

Довідка:

Вацлав Сміл — чесько-канадський науковець і політичний аналітик, почесний професор на факультеті навколишнього середовища Університету Манітоби у Вінніпезі, Канада. Його міждисциплінарні наукові інтереси охоплюють широку сферу досліджень енергетики, навколишнього середовища, харчування, населення, економіки, історії та державної політики.

Книга з категорії політики та економіки.Можливо цитати з книги захоплять вашу увагу, і ви також захочете її прочитати.

Про залежність від енергій:

Нам слід поступово знижувати свою залежність від енергій, які сформували сучасний світ. Ми досі мало знаємо про подробиці майбутнього переходу, але зрозуміло одне: це буде не раптова заборона чи зникнення викопного вугілля, а радше поступове зменшення його використання.

Про шлях від сільського господарства до технічних здобутків:

Більшість уславлених і визначних технічних здобутків, які радикально змінили промисловість, транспорт, комунікації й побут, були б неможливі, якби понад 80 % населення мусило лишатися в селах і добувати свій щоденний хліб (1800 року серед американського населення було 83 % фермерів) чи рис (1800 року близько 90 % японців жило в селах). Дорога до сучасного світу почалася з дешевих сталевих плугів і неорганічних добрив.

Про перспективу зменшення викидів вуглекислого газу й усунення залежності від паливних копалин:

У першій половині XXI століття, коли населення світу зростатиме повільніше, а в деяких розвинутих країнах узагалі триматиметься на колишньому рівні чи меншатиме, промисловість без проблем задовольнить попит на сталь, цемент, аміак і пластмаси — особливо за умови інтенсивної вторинної переробки матеріалів. Утім, дуже малоймовірно, що до 2050 року всім галузям промисловості, які виробляють вищезгадані матеріали, вдасться усунути свою залежність від паливних копалин і відповідати за менший відсоток викидів вуглекислого газу. Особливо мала ймовірність такого оптимістичного сценарію в бідних країнах на шляху модернізації: їхні надзвичайно великі інфраструктурні й споживацькі запити вимагатимуть нарощування обсягів виробництва всіх чотирьох засадничих матеріалів.