Як з ідеї, яка зародилася 8 років тому випускник програми Key Executive MBA Львівської бізнес-школи УКУ (LvBS) Андрій Дзюбан почав разом з партнером розвивати равликовий бізнес, відкривши монопродуктовий ресторан Tante Sophie, а згодом збудувавши равликову ферму TanteSnails. Про все це випускники магістерських програм Львівської бізнес-школи УКУ дізналися у межах Alumni Company Visit на равликову ферму TanteSnails.
Спершу Андрій Дзюбан поділився з випускниками LvBS історією виникнення цього бізнесу: «Все почалося приблизно 8 років тому з ідеї створити монопродуктовий ресторан. Невдовзі равликами пригостили друзі, які організовували збір дикого равлика для румунського клієнта. Ми приготували страву і я зрозумів, що ідея має право на життя. Тоді ми почали створювати ресторан Tante Sophie, за рік він вже успішно працював. Коли почали надходити запити на франшизу, я зрозумів, що для цього не вистачає самого продукту. Адже дикі равлики, яких збирають у лісі, не завжди однакової якості і важко спрогнозувати їхню кількість на рік, так виникло питання створення власної равликової ферми».
Випускник програми Key Executive MBA Андрій відверто розповів і про вкладені інвестиції у цей бізнес: «Початкова інвестиція у ферму Tante Snails приблизно становила 20 тисяч євро. Стартували ми з двох теплиць і 30 соток поля. Все інше, що можна побачити на фермі тепер – це реінвестовані за два роки кошти. Коли ми створювали Tante Snails, я вчився у Львівській бізнес-школі УКУ і там зрозумів, що ідею з фермою можна масштабувати. Адже равлики – продукт з високою доданою вартістю. Наприклад, мушлю можна використовувати у фармакології – це природній кальцій. А равликовий слиз цінний у косметології – і цю ідею ми також будемо втілювати. Зараз з равликами з Tante Snails ми зайшли в рітейл і продаємо їх у супермаркетах. Невдовзі будемо продавати равликів уже в соусах. Також працюємо з франшизою: за два роки ми запустили близько 56 ферм по всій Україні, у Буському районі на Львівщині їх 4, а загалом географія наших ферм тягнеться до Одеси та Харкова».У холодну пору року равликів зберігають у холодильних камерах при температурі +2..+6. Пробуджують равликів з анабіозу 15 березня. Впродовж наступних трьох тижнів вони набираються сил, починають спарюватись і наступні два місяці відкладають ікру. З неї через 7-21 день з’являються нові малесенькі равлики, яких невдовзі переносять жити на поле. Щовечора там працює система зрошення: змінюється рівень вологості і равлики прокидаються. Після цього їм розкидають спеціальний корм – це збалансована суміш мікроелементів аби равлики росли здоровими.
До слова, зараз триває вступна кампанія на магістерські програми Львівської бізнес-школи УКУ (LvBS). Деталі за посиланням.
До речі, на фермі Tante Snails учасники Спільноти випускників LvBS не лише дізнались як вирощувати равликів, але й почастувались смачними стравами, смак яких доповнило ексклюзивне ожинове вино Tante Snails 🙂
Довідка: Андрій Дзюбан – випускник програми Key Executive MBA Львівської бізнес-школи УКУ; успішний ресторатор, cпіввласник мережі «Майстерня карамелі» та ресторану «Tante Sophie». Під час свого навчання в LvBS захистив дипломний проект і нині активно розвиває «Равликове господарство Tantе Snails». Переможець LvBS Alumni Awards 2018 у номінації The Business Breakthrough.