Добре врядування VS сімейні цінності для сталого розвитку бізнесу

Центр сімейного бізнесу Львівської бізнес-школи УКУ продовжує роботу над дослідженням управління сімейними компаніями України. Раді поділитись важливими оновленнями, а їх декілька.

До роботи залучили колег з Соціологічної лабораторії УКУ. Студенти та випускники Програми Соціології УКУ спільно з експертами Центру та нашими партнерами – дослідниками Центру сімейного бізнесу з EDHEC Business School (Франція) проводитимуть інтерв’ю з топ-менеджментом українського бізнесу, щоб дізнатися більше про моделі управління сімейними компаніями.

Нагадаємо, що проводимо дослідження для того щоб акцентувати на інструментах врядування, наявності правил та процедур, проаналізувати поведінку різних рівнів менеджменту під час криз, зокрема в часі Covid-19, а також виокремити переваги для сімейних компаній – що допомагає залишатися стабільними, адаптовуватися до нових умов, вправно реагувати на виклики та черпати натхнення. Оскільки у фокусі дослідження саме сімейні структури – то тут не залишимо поза увагою емоційних фактор – як вдається залишатися професіоналами, зберігати холодний розум при прийнятті рішень. Зрештою, цікаво, ірраціональне – недолік чи перевага тут?

Для забезпечення цілісності та збалансованості роботи спілкуватимемось з різними представниками сімейного бізнесу – від генерального директора до зовнішніх інвесторів компанії. У особливому фокусі для нас будуть власне зовнішні управлінці – Дорадчі та Наглядові Ради компаній, Ради Директорів, адже,  як свідчить міжнародна практика, саме вони допомагають бізнесам долати кризи та маневрувати у складні часи.

Ми вже провели перші розмови з представниками компаній та подали перші результати аналітики до розгляду конференції IFERA . Ми пересвідчились, що управління сімейними компаніями є дуже емоційним процесом – з одного боку ці емоції стають фактором, що мотивує шукати інноваційні інструменти для менеджменту, але саме довіра, що панує у сім’ї та відчуття підтримки є тим, що допомагає зберегти бізнес.

Дослідження цікаве не лише для українського бізнесу – для якого ми неодмінно розробимо фахові рекомендації щодо найкращих методів управління. Міжнародна спільнота з великим інтересом стежить за нашими сімейними компаніями, адже ця сфера залишається білим листком для Західного світу.

Наша презентація для міжнародної спільноти відбудеться вже 22 червня, тож активно збираємо та аналізуємо дані.

Стежте за нашими новинами, адже ми готуємо багато цікавого на це літо. Буде яскраво!