Читайте блог про навчання в Канаді учасника Бізнес-школи УКУ Олександра Лісівки. Олександр зараз навчається по програмі обміну в Ivey Business School of Western University. Він є учасником магістерської програми MSc in Innovations and Entrepreneurship та розпочав навчання на МВА-програмі в Канаді зовсім нещодавно. Олександр ділитися з нами своїми враженнями.
«Будучи обраним на навчання за програмою MBA, я зрозумів, що навчання може бути одночасно складним та захопливим. Тутешній підхід відрізняється від звичного нам. Коли ми звикли до спільного навчання в класі та самостійного закріплення матеріалу, тут все навпаки. Акцент робиться на самостійній підготовці, лиш потім на спільному закріпленні в класі. Наведу приклад: на перше ж заняття може вимагатися прочитання 70 сторінок з книг, статей та додаткових матеріалів. Такий підхід дає змогу розуміти предмет вже з першої лекції та можливість уточнювати, замість вивчати на лекції.
Більше про програму обміну МВА в Ivey Business School
Цікавим є те як це змінює процес навчання. У класі ти поглиблюєш та закріплюєш свої вже існуючі знання та можеш ділитися ними з іншими. Це робить досвід навчання різним кожного разу, так як студент має своє бачення проблеми, рішення, чи альтернативи, базуючись на власному досвіді. Коли задається питання, воно є відкритим. Кожен може привнести свій вклад до спільної картини, що зумовлений різним минулим, різноманіттям набутого досвіду з робочих сфер, відмінностями в культурному сприйнятті народів та, в першу чергу, відмінностями в особистостях. Це дає змогу вчитися, дивлячись на предмет ширше, не тільки зі своєї перспективи, а й очима інших.
Більше про магістерську програму MSc in Innovations and Entrepreneurship
Навчання є одночасно складним та захопливим. Зараз йде вибірковий період, це означає, що кожен може обрати ті предмети, які йому подобаються більше. На місяць є 7-8 різних предметів до вибору, з яких рекомендовано обрати 2. Студенти обирають та записують. Так як кількість місць на предмети обмежена, можна навіть не потрапити туди, куди бажаєш. До прикладу, долучившись до занять пізніше, я не мав змоги записатися на заняття разом з усіма, тож був 14 в списку очікування. Та, якщо тобі справді важлива тема, можна доєднатися до заняття, як вільний слухач.
Маючи вдвічі більше навчального навантаження, аніж рекомендовано, розумієш, наскільки важливий Work-life-balance, і що в житті не встигнеш зробити всього, як сильно би цього не хотілося. У навчанні, як і в роботі, так і в особистому житті варто мати пріоритети, на які опираєшся, за якими і варто робити вибір.
Комплексність та різноманітність навчання дає погляд на світ з різних сторін та, перш за все, коригує призму, через яку ми на нього дивимося. Це змушує задуматися над минулим, аби поглянути на нього з іншого боку, переосмислити, зробити висновки та намагатися використати це в майбутньому».
Читайте також: Оксана Косендяк про навчання в IVEY Business School: «Це як біг на довгі дистанції»