«Якщо план А не спрацював – є ще мінімум 32 букви в алфавіті, які можуть стати наступним планом…»
Мій головний висновок після навчання в бізнес-школі: не здаватися, якщо є мрія, шукати можливості і думати більш творчо. На початку навчання я мала одну ідею (план А), потім тричі її змінювала (плани Б-Г) і зрештою диплом захищала з абсолютно новою ідеєю (план Ґ), яка мене драйвить максимально і, впевнена, це точно не останні плани для нас з командою. Суть успіху якраз в тому, щоб бути гнучким і не зупинятися при першій ж невдачі.
Коли я вступала до бізнес-школи, мала дуже розмите поняття про ведення бізнесу і проектів, і основною ціллю вступу якраз була потреба зрозуміти ці процеси краще, а ще навчитись азів фінансів і змінити своє мислення. Тому якщо ви, як і я, не розумієте якихось моментів чи навпаки знаєте надто багато і в голові через це хаос – LvBS саме те місце, де можна систематизувати свої знання.
З порад, які хочеться дати тим, хто вже поступив чи ще тільки планує – слухайте в першу чергу себе і робіть проект, який вам до душі. Бо робити довго те, що не подобається (в перші місяці часто без прибутку) ви не зможете.
Дуже рекомендую робити всі домашні завдання по своєму проекту, а не просто «для галочки». Адже протягом всього навчання ви зможете отримати фідбек від викладачів, одногрупників, покращити свою бізнес-модель, краще оцінити ризики, тому використайте цю можливість! Загалом не рекомендую вступати для галочки (диплому магістра, «бо модно», тощо), не витрачайте шанс людини, якій це навчання дійсно потрібне.
Ще одним важливим висновком впродовж навчання стало усвідомлення того, що для успішного проекту важлива команда, для якої найважливішими є спільні з вами цінності. Важливо не лише мати сильну команду спеціалістів, але й щоб це були близькі по духу люди, щоб ви бажали одного й того ж.
Якщо вам здається, що цінності, місія і візія не важливі, це не так. Я думала теж , що це речі, які не мають ключової ролі для проектів. Тепер знаю, що помилялася. Бо коли ти не розумієш куди хочеш прийти в своєму проекті і яку цінність несеш людям, якими принципами в роботі ви з командою керуєтесь – імовірно в час труднощів ви прийдете не туди. Протягом всього навчання я усвідомлювала важливість цих речей.
Окремим пунктом хочу виділити те, що в мене була чудова група: кожен талановитий по-своєму, ми завжди допомагали один одному, підтримували та надихались проектами кожного. Коли ти знаходишся майже 2 роки в такій атмосфері – дуже важко нічого не робити. Частина одногрупників були значно молодші від мене, частина навпаки – старіші і вміло поєднували навчання та сім’ю і всі вони на стільки круті, що, вважаю, мені абсолютно пощастило вчитися разом з ними і в них!
Тому коли ви чуєте, що LvBS – це спільнота, так і є. І це не лише про студентів, це також про викладачів. Тут немає різниці чи ти студент, чи професор, цілком прийнятно піти на перерві випити кави з викладачем чи куратором програми, зателефонувати їм і обговорювати свій проект, нормально питати поради, вести дискусії і висловлювати сміливо свої думки. За два роки навчання на програмі я стала значно сміливішою в своїх рішеннях, з’явилось ще більше відповідальності і бажання працювати. Ваше мислення і коло спілкування після навчання в бізнес-школі точно не буде таким я раніше і це мегацінно.
Єдине про що тепер шкодую, так це те, що навчання промайнуло дуже швидко. Але в LvBS не буває колишніх студентів. Це те місце й спільнота, в яку завжди можна повертатися, заходити в гості, просити підтримки й натхнення, шукати партнерів і працівників для проектів. Можу з впевненістю сказати, що інвестиції часу і коштів в навчання у Львівській бізнес-школі були одними з кращих інвестицій у моєму житті, абсолютно окупні вже в перші пів року!