Володимир Гаразд: «Безпека, комфортне проживання та увага до деталей – ось три складові, на яких ми стоїмо»

3 Січ 2017

Йому лише 37. Він успішний, вольовий та цілеспрямований чоловік і батько трьох синів. За плечима – чималий управлінський досвід та робота в найпотужніших компаніях України. Знайомтесь – випускник KEMBA LvBS Володимир Гаразд.

Garazd

Знаковим для Володимира став 2009 рік. На той час він 6 років професійного життя віддав «Концерну «Галнафтогаз» і продовжив стрімку кар’єру в житлово-будівельній компанії «Ваш дім». З 2014-го очолює девелоперський субхолдинг, що об’єднує три компанії: «Ваш дім» (житлове будівництво), «Технопарк» (офісна нерухомість) та «Прогрестехбуд» (генпідрядна організація). Саме в цей період тривало і навчання Володимира Гаразда у Львівській бізнес-школі УКУ. У розмові з випускником KEMBA  LvBS говоритимемо про особливості та виклики житлово-будівельної сфери в Україні, вплив бізнес-освіти на управлінця та життєві принципи, що стали запорукою професійного й особистого успіху.

Про особливості та виклики житлово-будівельної сфери в Україні. «Зараз унікальний час. Житлово-будівельна сфера повністю відкрита. Тому ніщо і ніхто не заважає новим гравцям зайти на цей ринок, немає жодних законодавчих обмежень. На перший погляд, це – добре. Проте такі правила гри доволі хиткі, адже дають «зелене світло» новоствореним компаніям, які у прагненні заробити великі гроші нехтують найважливішим – правилами та законами будівництва. Нашій компанії така ситуація чітко вказує на моменти диференціації. Безпека, комфортне проживання та увага до деталей – ось три складові, на яких ми стоїмо.

Спеціалізація «Вашого дому» – це реалізація масштабних житлових проектів. Найбільший житловий масив Львова «Пасічний», ексклюзивний за архітектурними рішеннями та плануваннями квартир житловий комплекс «Villa Magnolia» – те, чим зараз живе наша велика команда. Понад 2 000 родин довірили нам найсокровенніше – втілення в життя своїх мрій про власну домівку і затишок. Й ось ця довіра людей – найважливіше. Ми знаємо кожного нашого мешканця, зустрічаємося з нашими клієнтами, живемо разом в одному місті і сміливо дивимося їм в очі. Тому що створюємо якісні проекти за високими стандартами, впроваджуємо новинки, які є на ринку. Безпека житлових комплексів займає провідне місце, адже в наших масивах переважно живуть родини з дітьми. Тож комфорт, безпека проживання – це головне, чим ми керуємося. І ще – величезна увага до деталей.

Ми вчимося надавати сервісні послуги, фактично створюємо їх з нуля. У країні досі немає спеціалістів у цьому напрямі, взнаки дається радянське минуле. Це велика проблема для цілого сектору, а для нас – виклик. Адже будівництво складається з трьох великих етапів: ідея, будівництво і сервіс (від банального прибирання до послуги чергового майстра). І саме надання сервісних послуг – больова точка. Ми б хотіли збільшувати пакет сервісної пропозиції, але часто клієнти не готові за це платити через недостатній рівень доходів.

Наша компанія – рушій змін на ринку, адже ми вивчаємо архітектурні проекти Заходу, відтак прагнемо «підтягнути» і нашу пропозицію на ринку під високі стандарти. Наприклад, у Європі немає поняття одно- чи двокімнатної квартири, а є одно- чи двоспальна. Ми теж рахуємо спальнями, вводимо цю практику в нас. І це означає не просто по-іншому назвати квартиру, це цілком інша концепція, зовсім інше проектування. Ми працюємо з молодими прогресивними архітекторами, з якими маємо спільне бачення. Радіємо, що молоді українські хлопці, які в нас працюють, достатньо талановиті й нічим не поступаються колегам з-за кордону. Вони поки не мають гучних імен, але за ними майбутнє. Бо насправді в Європі всі знають архітектора, а не компанію, яка будує».

Garazd

Про компанію «Ваш дім» і запоруку успішного розвитку. Молодь – це інновації, а старше покоління – досвід. «У нас в компанії понад 200 працівників,і саме люди – це наше найбільше надбання. Звичайні будівельники та штукатури, мега талановиті архітектори і проектанти, фінансисти й менеджери з продажу – кожен на своєму місці і кожен щодня додає краплинку своєї праці в успіх «Вашого дому». Всі найкрутіші девелоперські речі стартують з ідеї, а її впровадженням теж займаються люди. Коли ми обговорюємо той чи той будівельний проект, те чи те рішення, я завжди запитую: «Ви би хотіли жити в такому будинку?». І якщо працівники кажуть: «Так, нам це подобається», тоді ми розуміємо, що на правильному шляху.

«Ваш дім» – це чітко злагоджений механізм. Інженерно-технічний склад – переважно досвідчене старше покоління, бек- і фронтофіси – молоді завзяті люди. Й ось ця синергія двох, а подекуди трьох поколінь дає неймовірні результати. Так, ми сперечаємося, дискутуємо, але такі ситуації наближають нас до істини.

Мені як управлінцю важливо, щоб наші працівники самовдосконалювалися, вчилися, здобували нові цінні знання. Тому щороку ми з командою їздимо в закордонні відрядження, відчуваємо архітектурний колорит сучасної Європи, запозичуємо та впроваджуємо найцікавіше. І тому наш кожен новий будинок кращий за попередній. Ми змінюємося і не стоїмо на місці».

Про вплив навчання у LvBS на кар’єру та підходи в управлінні. «Навчання у LvBS – це не лише професійне зростання, а й особистісний розвиток. Ті підходи, цінності, філософія, які я пізнав у бізнес-школі, автоматично спроектувалися на мої підходи до прийняття рішень і планування. Наприклад, ми відмовилися в компанії від короткотермінового планування і займаємося, наскільки це можливо в наявних умовах, тільки довготерміновими стратегіями. Взагалі навчання видалося надзвичайно вчасним. Адже наш бізнес пережив дві кризи [мова про період 2008 та 2013 р. – Авт.], і саме програма LvBS допомагала розуміти всі ці речі і спокійніше їх сприймати, справлятися з викликами. Це був інтенсивний і драйвовий період у моєму житті, насичений великою кількістю важливих подій».

Про плани на майбутнє та проект «Рlay Land». «Ми продовжуємо працювати над проектами, які розпочали 3 роки тому. Вони доволі масштабні і, залежно від ситуації на ринку, будемо з різною швидкістю їх виконувати. Із другого боку, оскільки вільна конкуренція достатньо висока, то затримка з реалізацією того чи того проекту породжує потребу завжди його переглядати, переоцінювати. Відповідно, ми завжди в тонусі – ринок не дає розслабитися (сміється). Ми завжди шукаємо щось нове чи модернізуємо старе.

Щодо нового, то як приклад назву проект «Рlay Land», який я захистив під час навчання на програмі Key Executive MBA. Це – комплекс активного розвитку та розваг, ідея якого народилася з двох причин. По-перше, я маю дітей. Коли гуляєш із ними, потрібне місце, де би вони не лише проводили час, а й розвивалися. По-друге, у Львові такого місця немає. Є невеличкі проекти, але одного структурованого великого простору немає. Основним завданням «Рlay Land» буде поєднання в одному місці різних видів шкіл і розвивальних тематичних атракціонів. Уявіть: освіта і гра одночасно! Це дуже класно! Під час забав діти вчитимуться! Реалізація цього проекту – моя заповітна мрія. На сьогодні він не на часі через макроекономічні показники. Думаю, як тільки ситуація в державі стабілізується, настане його час! Повернімося років за 5 до цієї теми…

Також ми як житлово-будівельна компанія хочемо вийти на той рівень, який дозволить спокійно залучати інвестиції. Адже на сьогодні наша галузь ризикована з погляду міжнародних інвестицій. Але я впевнений, що це зміниться, тому ми вже готуємося до зустрічі з інвесторами. Формуємо власне портфоліо, реалізовуємо проекти, гідні уваги європейця. Вчимося, здобуваємо цінний досвід і знання. Прагну, щоб у недалекому майбутньому співпрацювати з «Вашим домом» було престижно для європейських партнерів!»

Про життєве кредо, відчуття успіху та хобі. «Я люблю свою роботу. А коли людині подобається те, що вона робить, то і результат з’являється. Оскільки мої особисті цілі та цілі компанії збігаються, то я вважаю себе успішною людиною. Переконаний, якщо робиш речі правдиво і чесно, то все решта до тебе прийде. Мені подобається такий підхід, і саме так я виховую своїх синів.

Щодо хобі, то з дитинства люблю футбол і досі граю. Надаю перевагу командним видам спорту. Я командний гравець».

Garazd

Розмовляла Роксолана Кравчук

Прочитати цю статтю, а також багато інших актуальних матеріалів про тенденції у бізнесі, освіту, життя LvBS та історії успіху наших випускників, можна у другому номері бізнес-видання «Insight LvBS Inside». Отримати свій примірник журналу ви можете на подіях Школи або ж просто завітавши до нас на рецепцію: Львівська бізнес-школа УКУ, вул. Козельницька, 2а, ІІІ поверх. Приємного вам читання та нових інсайтів!

Читайте також: Марія Бей та Тарас Филипчук: «Кожен бізнес ґрунтується на цінностях власників»