Ярина Бойчук про бізнес-освіту онлайн і офлайн

Свідома освіта, яка вона? Що мотивує та змушує рухатись далі вже успішних сьогодні людей? Відповіді на ці питання, а також, чим корисна та «шкідлива» онлайн-освіта, читайте у бліц-інтерв’ю з CEO Львівської бізнес-школи УКУ (LvBS) Яриною Бойчук у червневому номері журналу AIR magazine.

Чому сьогодні – ідеальний час для освіти?

«Ідеальний час садити дерево був 20 років тому… Тому сьогодні – інший ідеальний час садити дерево…» Це, насправді, дуже відноситься до освіти, якщо її розглядати в плані lifelong learning (навчання впродовж життя). Я думаю, що ми не можемо дозволити собі зупинятись і говорити, що все вже відомо, оскільки ми перебуваємо в середовищі, в якому відбуваються постійні зміни. Це може нас лякати, а, з другого боку, ми можемо бути озброєні і готові до цих постійних змін, і до відповіді на них, як мінімум. А як максимум, до використання цих змін задля покращення свого бізнесу, кар’єри, того, на чому фокусуємося і того, де прагнемо зреалізуватись. Тож, нині саме час озброїтись знаннями, та бути напоготові їх використання заради зростання бізнесу чи кар’єри.

Чому успішна людина має продовжувати навчатись, навіть коли бізнес вже добре налагоджено?

Підприємців вирізняє цікавість, адже нема межі досконалості, виживає і росте той, кого драйвить те, чим він займається. У час кризи, наприклад,  теж потрібно думати, у які сфери інвестувати, навіть якщо ці інвестиції незначні.  Чому так часто можна почути звідусіль, що криза – це ще й добра можливість? Бо часто вартість в такі часи нижча, а отримана цінність може бути вищою.  Справжній підприємець якраз той, хто чітко розуміє, що бізнес – це процес, а не стале надбання, і тут завжди присутня мотивація стати кращим.

Як побороти невпевненість і наважитись на навчання у 35+?

Спитати себе: «А що далі?» і якщо є впевненість, куди рухаюсь я та моя команда, і що робитимемо «завтра», то тоді можна і не вчитись. Але коли такої впевненості немає, то це дзвіночок, що час продовжити навчання настав.

Буває, невпевненість виникає від недооцінки себе та своїх досягнень, заниженої самооцінки. Це питання, на кшталт: «А що я можу, а всі прийдуть мудрі, а я не вчив?». Є такий випадок: «Я прийду, а там всі знають фінанси, а я себе не надто впевнено в цій тему почуваю і тд». Насправді ж, треба розуміти, в яке середовище ти потрапиш на навчання. Чи сприяє середовище оцій підтримці людини в її намаганні та готовності вчитись? Якщо відповідь позитивна, то це саме те середовище, яке ти шукав чи шукала.

Також не варто занижувати свої наявні досягнення, і думати, що хтось є кращий чи крутіший. Далеко не всі себе впевнено почувають в авдиторії, заповненій незнайомими успішними людьми.

Три переваги цільової бізнес-освіти?

  • надійний фундамент для постійного навчання та розвитку;
  • можна збагатитись знаннями і вийти з середовища по завершенню навчання, а можна залишитись в когорті випускників і перебувати в орбіті бізнесової спільноти завжди;
  • бути проінформованим про останні знання, пропозиції, підходи, віднаходити нові сенси.

 Які головні переваги в онлайн-освіті?

  • Ширша пропозиція. Якщо знаєш іноземні мови, зокрема, англійську, ти маєш доступ до ширшого кола актуальної інформації (є змога отримати доступ до того, що у нас лише з часом адаптується, і українською з’явиться лише після того, як основний матеріал вже вивчено, досліджено і видано закордоном).
  • Up to date: не чекати на старт навчання, а, тут і зараз, знайти все потрібне (необхідно лише знати, де шукати).
  • Якщо анонс курсу не відповідає очікуванням – без почуття провини можна спокійно взяти інший курс.
  • Економія коштів та часу на дорогу, та легше структурувати та зберігати матеріали по курсу.

Недоліки онлайну:

  • Треба бути максимально самоорганізованим та самомотивованим, аби довести справу до кінця і отримати сертифікати.
  • Ти навчаєшся один, не виходячи зі своєї бульбашки, без нетворкінгу, який є дуже важливою складовою навчання.
  • Нема особистого контакту з викладачами та експертами. Відповідно, часто нема можливості отримати конкретну відповідь на свої запитання.

Що саме,  все ж, має бути онлайн, а що треба залишити для офлайну?

Навчання має спонукати не лише отримати відповідь, а й розвинути нові власні запитання, потребу глибше вивчити цікавий вам предмет. Все для того, аби знати, чи це саме те, що тобі потрібно. Онлайн – це хороша ціннісно-якісна пропозиція для базового занурення у тему.

У той час, як в авдиторії є краща можливість обдумати та обговорити глибші питання в колі однодумців, які часто стосуються сенсів.

Що, крім нових знань та навиків, дає бізнес-освіта?

Нові горизонти, бачення і сенси. Залишаючись у спільноті бізнес-освіти, ми неминуче отримуємо дозу  мотивації та бажання ставати завтра кращою версією себе. Це можливість, одними з перших, бути поінформованим про речі, які постійно змінюються: продуктові новинки, дослідження, можливості, зрештою, і сенси, які неминуче змінюються у нашому світі. Саме ці цінності ми пропагуємо у LvBS – це не стільки про цифри чи досягнення, як про шлях до якісної трансформації себе та свого бізнесу.