7 кроків для українського прориву в інноваціях

22 Тра 2017

Чому Україна «пасе задніх» в інноваціях? На думку декана-засновника Львівської бізнес-школи УКУ (LvBS), проректора УКУ Софії Опацької, для прориву в інноваціях нам потрібна м’яка і жорстка інфраструктура. На цьому Софія Опацька наголосила під час дискусії «Структурна політика та інновації – досвід Німеччини для України», яка відбулась у  LvBS за підтримки Уряду Німеччини.

Якщо для жорсткої інфраструктури, за її словами, знадобиться підтримка влади, то з м’якою українці здатні впоратися самотужки. Адже Soft інфраструктура – це:

1. Культура довіри і співпраці. (Якої так бракує українцям).
2. Здатність, не зважаючи на помилку, досягти результату. (Помилка – це нормально, якщо ти робиш з цього висновки).
3.Історії успіху (Нам потрібно бачити перед собою якомога більше успішних прикладів).
4. Мислити глобально.
5. Здатність до самопізнання і розвитку.
6. Можливість залучати найкращих.
7. Diversity (відкритість до різноманіття).

Водночас професор д-р Георг Мільбрадт, екс-прем’єр-міністр федеральної землі Саксонія, під час дискусії поділився досвідом трансформації Німеччини після її об’єднання. За його словами, економіка Східної Німеччини була неплатоспроможною. «Нам довелося за короткий час повністю перебудувати економіку. Якщо ми не хотіли загинути, то мусили швидко змінитися. У нас не було альтернативи», – сказав він. Водночас у них була система, яку вони могли копіювати – а саме Західна Німеччина. Говорячи про інвестиційну стратегію, він розповів, що тут значну роль відіграли такі чинники, як: модернізація державної інфраструктури; державна інвестиційна допомога (до 50%) для інвесторів; швидка процедура надання дозволів; місцеве самоврядування; пошук інвесторів, які приводять за собою ринки; допомога новим підприємствам та при викупі контрольного пакету акцій підприємств їх менеджментом; реформа середньої та вищої освіти; підтримка досліджень і розробок.

Професор, д-р Андреас Пінкварт, ректор Вищої школи менеджменту м. Лейпцига розповів, що нова німецька стратегія з високих технологій до 2020 року передбачає: пріоритети на дослідництво у сфері з надзвичайно динамічними інноваціями, нові форми передачі та створення мереж укріплення інноваційної індустрії, програми для структурно слабких регіонів.

Дискусія була організована Львівською бізнес-школою УКУ (LvBS) спільно з проектом «Консультаційний фонд впровадження реформ», що реалізується федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Уряду Німеччини.