Блог інноваторів: 11 чеснот лідера. Які вони?

7 Гру 2018

Якими ж є 11 чеснот лідера? І чи всі вони потрібні для підтримання рівноваги? Саме це у своєму блозі аналізує учасниця групи MSIE6 програми MSc in Innovations and Entrepreneurship Вікторія Бутеленко, прослухавши курс від виконавчого директора Центру лідерства УКУ Андрія Рождественського.

LIT

«Андрій розповів нам про модель 11-ти чеснот лідера. Деякі з них одразу асоціюються з лідерством, а деякі, на перший погляд, здаються зовсім несумісними з ним. Які ж вони 11 чеснот лідера?»,  –  додає Вікторія.

1.            Drive – Запал, вогонь в очах
Запал є, мабуть, найважливішою рисою лідера, адже він дозволяє надихати інших. Ця риса спонукає встановлювати амбітні цілі і досягати їх. Люди з запалом в очах є більш проактивними і не опускають руки через невдачі, а рухаються далі без втрати ентузіазму за драйвовим натхненником і продовжують робити те, що так люблять, і у що вірять.

2.            Collaboration  – Співпраця
Співпраця  – це в першу чергу командна робота, вміння працювати та взаємодіяти разом, як швейцарський годинник. Вона включає в себе і вміння поступатися, і шукати компроміси в спільних обговореннях, і вміння делегувати деякі завдання, і пропонувати допомогу іншим, якщо їм важко з чимось впоратися. 

3.            Humility – Смиренність
Смиренність – це вміння слухати, чути і приймати думки, ідеї та інтереси людей з різних сторін. Іноді лідер, будучи основоположником однієї сторони, повинен проявляти розуміння до інтересів іншої, щоб погасити конфлікт, або щонайменше згладити його кути. Риса смиренності спонукає у деякі моменти просто чекати і ніяк не діяти, якщо неможливо вплинути на ситуацію. А також вчить визнавати свої слабкі сторони і, що їх наявність – це нормально.

Дізнатися програму MSc in Innovations and Entrepreneurship

4.            Humanity – Гуманність
Гуманність спонукає лідера проявляти доброту та небайдужість до інших людей. Вона передбачає високий рівень самоусвідомлення і здатність до самоаналізу. Ця риса допомагає лідеру проявляти повагу до інших особистостей і допомагати їм.

5.            Integrity – Цілісність/Чесність
Бути чесним означає говорити, що думаєш, і робити, що говориш. У цьому випадку чесність зі сторони лідера – це прояв щирості до інших людей, адже вона не дозволяє тримати щось «за пазухою», а спонукає відповідати за свої слова. А відтак думати, що говориш і обіцяєш іншим.

6.            Courage – Хоробрість
Хоробрість – це риса лідера, яка проявляється у критичні моменти, і ці моменти не обов’язково пов’язані з прямою небезпекою.  Хоробрість – це готовність йти на ризик, впроваджувати зміни та йти проти думки більшості. Протидіяти їх нерозумінню заради благої цілі. Хоробрість – це чинити так, як ніхто до вас не чинив, це шукати новий шлях та рішення, без страху помилитися.

LT

7.            Temperance – Поміркованість
Поміркованість можна проілюструвати, як акробата, що вміє тримати рівновагу на канаті. Ця риса дозволяє лідерам зберігати спокій і внутрішню гармонію навіть у найважчі і найкритичніші моменти. Поміркованість спонукає поставити емоції на другий план, а в першу чергу – думати головою з холодним серцем.

 8.            Accountability – Підзвітність
Підзвітність не дуже асоціюється з рисою лідера, але вона не менш вагома, ніж інші. Вона спонукає лідера відчувати власну відповідальність (перед колегами, компанією, клієнтами, чи навіть цілим народом). Підзвітність передбачає, що лідер повинен нести відповідальність за прийняті рішення. Вони можуть бути не завжди правильними, тому не потрібно соромитися визнати свою помилку. Підзвітніть – це не тільки про поділ перемогами, це і вміння ділитися поразками. Головне зробити крок, щоб виправити хибне рішення.

9.            Transcendence – Візійність
Візійність допомагає лідеру бачити на декілька кроків наперед. Це вміння приймати далекоглядні рішення, які у майбутньому будуть мати велике значення. Візійність – це риса, що дозволяє планувати наперед, це дорога по якій лідер веде свою команду та людей. І він знає точно, що їх чекає попереду.

10.          Justice – Справедливість
Справделивість – це риса, яка спонукає лідера тримати рівновагу у таких рисах як: чесність, поміркованість та розсудливість. Справедливість – це, коли кожен отримує по заслузі. І завдання лідера подивитися на ситуацію з різних сторін і оцінити: могла людина уникнути помилки, яка склалася, чи не могла. І проявити гуманність, якщо людина визнає свою помилку і призначити менш суворе покарання.

11.          Judgment –  Розсудливість
Розсудливість ілюструє, наскільки лідер рішучий, прагматичний, критичний у своїх судженнях та рішеннях, наскільки він їх аналізує та переосмислює. Ця риса ілюструє, наскільки він оцінює ситуацію і вміє розраховувати свої сили та сили команди.