«Наша зневіра не має виправдання. Беріться до роботи», – Блаженніший Любомир Гузар

25 Кві 2016

«Нам не можна і не треба втрачати надії на кращі часи. Замість того, аби зневіритися, беріться до роботи», – на Книжковому Арсеналі у Києві Блаженніший Любомир Гузар презентував нову книгу «Де скарб Твій…».

De Skarb Tviy

Книжка сформована на основі зустрічей Блаженнішого Любомира з підприємцями і позначена роком митрополита Андрея Шептицького. Її видала Львівська бізнес-школа УКУ (LvBS) у видавництві Українського Католицького Університету.

«Наші предки, як і ми тепер, також стояли перед важкими випробуваннями. Але вони діяли і свої думки обертали у вчинки, – зазначив Верховний Архиєпископ-емерит УГКЦ Любомир під час презентації. – Моя надія в тому, що, переконавшись, що існують дуже практичні та конкретні розв’язки наших проблем, ми будемо старатися перетворювати наші думки у вчинки. Одним словом, будемо працювати! Уся зневіра, яка запанувала у нашому народі, немає солідного оправдання. Якщо будемо працювати, будувати свою державу на основі своїх традицій, на основі того, що наші предки нам передали, то нема чого боятися. Ми можемо спокійно дивитися у краще майбутнє. Цього кращого майбутнього сердечно бажаю».

Тим, хто ще не взявся до роботи, владика радить зробити це якнайшвидше: «Лише спільними силами, маючи здорові дороговкази, ми будемо будувати і будемо втішатися гарною, здоровою, багатою Україною!», – наголосив Блаженніший Любомир.

«Де скарб Твій…» складається із чотирьох розділів: «Бізнес», «Держава», «Церква», «Особистість». Як зазначила декан Львівської бізнес-школи Софія Опацька, книгу можна читати з будь-якого розділу. «На кожній сторінці ви знайдете натхнення, і прочитаєте книгу на одному диханні».

De Skarb Tviy

На думку одного з редакторів видання, проректора Українського Католицького Університету Олега Турія, досвід співпраці УКУ та Львівської бізнес-школи засвідчує, що бізнес, який формується на цінностях, і який пропонує суспільству нові методи трансформації – це той ключ, який допоможе будувати нове життя у різних сферах.

У книжечці «Де скарб Твій…» зібрано і згруповано за тематичними блоками відповіді владики Любомира Гузара на запитання підприємців під час зустрічей, що їх організувала Львівська бізнес-школа УКУ. Загалом LvBS організувала три таких зустрічі: дві – у Києві у межах дискусійного клубу «Бізне Credo» у 2012 та 2015 роках, та одну у Львові минулого року. Дві дискусії у 2015 році були присвячені 150-літтю від дня народження митрополита Андрея Шептицького, зокрема, його посланню «Як будувати Рідну Хату». Тож короткі та влучні, не позбавлені гумору відповіді владики Любомира на запитання підприємців великою мірою подані у світлі вчення митрополита Андрея, постать якого й сьогодні може служити зразком для наслідування.

Андрій Гундер, президент Американської торговельної палати в Україні, який модерував одну з таких зустрічей, вважає, що видання «Де скарб Твій…» дуже на часі, бо роль бізнесу у суспільстві зростає, і відповідно зростає його відповідальність. «Як себе поводити з цією відповідальністю? У цій книжці ви знайде відповіді на ці та інші запитання. Блаженніший також вказує на імідж українського підприємця, який є не найкращим в українському суспільстві і дає реальні поради, як покращити таке сприйняття».

Юрій Филюк, співзасновник проекту «Тепле місто», один з учасників презентації додав: «Митрополит Андрей Шептицький був людиною Церкви, але розвивав економіку, культуру, меценатство. І він намагався дбати про цілісну екосистему, у якій жив і працював. Це дуже важливе повідомлення для нас. Ще одне, не менш важливе, – заклик митрополита до об’єднання та консолідації. І ми бачимо, що багато проектів стають успішними тоді, коли люди об’єднуються. Для мене унікальність постаті митрополита у тому, що він умів об’єднати усіх: і реформаторів, і консерваторів. І власне вивчення підходів митрополита Андрея до управління зараз дуже на часі».

Додамо, що 30 грн з ціни кожної проданої книги «Де скарб Твій» на Книжковому Арсеналі, LvBS передасть Центру Волонтерства УКУ «Волонтерська Сотня». Усі кошти будуть скеровані для допомоги військовим, що боронять територіальну цілісність України.

ФОТОальбом