В УКУ навчатимуть менеджерів національного та регіональних органів управління

10 Кві 2014

10 квітня, у Львівській міській раді відбулось урочисте відкриття програми Українського католицького університету «Ефективне управління» («Good Governance»). Учасниками першого набору програми для менеджерів національного та регіональних органів управління стали 45 людей. Це представники Миколаївської, Одеської, Харківської, Київської Львівської, Тернопільської, Івано-Франківської, Вінницької областей.

Учасників програми привітав міський голова Львова Андрій Садовий, який зазначив: «Влада – це дуже велике випробування. Має бути особлива Божа ласка, щоб людина, яка йде у владу, відчувала покликання – реалізувати себе і виправдати місію. Якщо ти маєш таку Божу ласку і це твоє покликання, весь світ буде тобі допомагати. Хочу вам побажати, щоб курс, в якому ви берете участь, дав вам нові знання, відкрив нові можливості. Ми будемо готові з вами зустрічатись, допомагати».

Відкриваючи програму для державних управлінців, УКУ реалізовує один із трьох напрямів своєї діяльності. Серед яких реформа вищої освіти і налагодження діалогу між Сходом і Заходом.  Перший проректор Університету Тарас Добко наголосив, що старт «Good Governance» треба сприймати як відповідь на суспільне замовлення: «Це стосується насамперед способів, стилю, культури взаємодії суспільства і влади, держави та громади. Майдан виділив колосальну позитивну енергію здібних, творчих, допитливих людей, які можуть змінити обличчя країни, адже саме люди є  головним ресурсом країни. А завдання держави створити такі умови, щоб цей людський потенціал розкрився, запрацював на повну потужність».

У майбутньому тримісячна модульна програма має стати основою для старту півторарічної магістерської програми з публічного адміністрування.

Однією з цілей «Good Governance», за словами директора Інституту лідерства і управління УКУ Наталі Бордун, є спілкування, формування середовища та спільноти випускників, які отримають підтримку середовищ у своїй подальшій діяльності.

Як зазначила декан Львівської бізнес-школи УКУ Софія Опацька, проект виник як відповідь на потреби, які є в українському суспільстві, у час реформ системи державного управління. «Наша програма буде готувати людей, які працюватимуть в органах державного управління або місцевого самоврядування, які мають інновативне мислення і розуміння, як впроваджувати зміни в таких структурах, та, які завжди будуть діяти в інтересах громади і країни».

Починаючи навчання на програмі «Ефективне управління» учасники підписали «Етичні зобов’язання». Директор Міжнародного інституту етики і проблем сучасності Володимир Турчиновський зазначив: «З цими етичним зобов’язаннями запрошуємо ввійти у програму, щоб будувати нову добру спільноту. Ми повинні бути відповідальними в публічному просторі».

На першому модулі програми викладатимуть: Алла Георгіаді, консультант у сфері організаційного розвитку (університет св. Томаса, США), Андрій Гринчук, адвокат, керуючий партнер юридичної фірми «Гринчук, Мазур та Партнери», Віталій Шабунін, голова правління Центру протидії корупції,  Девід Торбурнг, виконавчий директор та професор Fels School of Government Пенсильванського університету (США), Ігор Коліушко, голова правління Центру політико-правових реформ, Тарас Дзюбанський, радник міського голови Львова з релігійно-екуменічних питань, Валентина Теличенко, юрист, Адріан Сливоцький, партнер Oliver Wyman (США), один з найвизначніших фахівців сучасного менеджментуМирослав Маринович, проректор УКУ.

Прес-служба LvBS