Ярослав Притула: Економіка Росії дуже вразлива до зовнішніх санкцій (Голос Америки)

6 Тра 2014

Відкритість російської економіки робить її вразливою до санкцій ззовні. Якщо піде негативна хвиля, то навіть великі золотовалютні запаси не врятують економіку Росії. Про це в ефірі “Голосу Америки” зазначив економіст Ярослав Притула, викладач LvBS, стипендіат програми Фулбрайт при університеті Д. Вашингтона у США.

“За результатами першого кварталу 2014 року є досить негативна тенденція в економіці Росії. Зокрема, рубль впав на понад десять відсотків. Фондовий ринок упав більш ніж на 13 відсотків. І прогнози, які роблять економісти, зокрема Світовий банк, кажуть, що за результатами цього року падіння російської економіки буде близько двох відсотків. Є більш песимістичні прогнози, які говорять про падіння в чотири відсотки”, – заначив Ярослав Притула.

Переглянути відео 

Експерт попереджає про негативні наслідки введення санкцій проти Росії для економік інших країн, зокрема України. “Зараз у світі економісти говорять уже не про те, чи будуть ці санкції тяжкими для Росії, чи ні. А говорять про те, чи не занадто тяжкими, не занадто швидкими вони будуть. Тому що падіння однієї економіки може призвести до суттєвих негативних наслідків для економік інших країн, зокрема України”, – підкреслив економіст.

Викладач LvBS також говорить, що навіть великі золотовалютні запаси можуть не врятувати економіку Російської Федерації від краху. “Загальний борг Росії перед світовим співтовариством становить понад 700 мільярдів доларів, із яких державний борг – 360 мільярдів доларів. Золотовалютні запаси Росії – 470 мільярдів. Не варто мірятися розміром своєї кишені, бо ці гроші можуть швидко піти. Якщо піде негативна хвиля, то рефлексивно вона буде поширюватися. Це може бути лавина. Тому навіть великі золотовалютні запаси не врятують бюджет. І можливий відтік інвестицій, зменшення зарплат”, – прогнозує експерт.

Джерело: Голос Америки