В Україні стартує навчальна програма інноваційного підходу до державного управління

Укрaїнський католицький університет відкриває програму для менеджерів національного та регіональних органів управління.  Уже в квітні стартує перший модуль програми «Ефективне управління» («Good Governance») для управлінців із державних структур.

«Нова навчальна програма критично необхідна для керівників як національних, так і регіональних органів управління, − вважає  міністр економічного розвитку і торгівлі України Павло Шеремета. − У часи, коли наша країна потребує радикального оновлення та швидкого впровадження нових підходів на усіх рівнях влади, важливо, щоб з'явилась критична маса порядних професіоналів-патріотів, які знайдуть інноваційні рішення для існуючих проблем».

Програма складатиметься з трьох модулів. Мета − підготувати нову хвилю управлінців для державних структур, які матимуть інновативне мислення, розумітимуть як впроваджувати зміни в сучасних кризових умовах у державних органах і практикуватимуть етичні принципи та цінності на користь спільноти.

«Для того, щоб в Україні настали якісні зміни, важливо, щоб з’явилися нові обличчя, − коментує ректор Українського католицького університету о. д-р Богдан Прах. − Нові менеджери, які працюватимуть в державних установах, повинні володіти відповідними знаннями, компетенціями. Програма «Ефективне управління», яку розпочинає УКУ, стане тією платформою, де управлінці зможуть здобути необхідні знання та інструменти для втілення ефективних реформ в Україні. Вона стане основою для формування спільноти випускників відповідного рівня та відповідних ціннісних орієнтирів. Недарма гаслом нової програми УКУ є  − професіоналізм, патріотизм, порядність».

Як зазначають організатори, зміни, які відбуваються в українському суспільстві впродовж останніх 4 місяців, створили для України нові можливості і нові виклики: «Нарешті у нас з’явилася можливість провести системні реформи, позбутися корупції, зняти ті штучні обмеження, які існували в адміністративних методах управління державою і негативно впливали на розвиток конкуренції та інновацій. Для впровадження таких важливих реформ потрібні системні зміни та пошук талантів у державних органах управління, які будуть мислити всесторонньо та довготерміново, орієнтуватись на кращі світові практики, і водночас керуватись морально-етичними принципами».

За словами керівника Львівської бізнес-школи УКУ Софії Опацької, на основі програми «Ефективне управління» організатори хочуть сформувати сильні команди в органах державного управління: «Команди, які здатні розробляти та впроваджувати програми змін. Таке завдання є свого роду викликом і для українського уряду, і для суспільства загалом».

Однією з цілей програми є формування спільноти випускників, які стануть частиною єдиної спільноти, а також отримають підтримку середовищ у своїй подальшій діяльності.

Серед тем, які вивчатимуть учасники програми: «Люстрація», «Адвокасі і лобіювання», «Інституційна організація державної влади», «Спільне управління», «Локальні та регіональні фінанси».
Decision making Topics: «Лідерство і влада», «Управління змінами», «Переговори», «Навчання для дорослих» («Adult Learning»), «Релігія і суспільне життя»

Хто може стати учасником програми «Good Governance?

- хто бачить свій професійний розвиток у сфері державного управління та місцевого самоврядування
- хто хоче працювати над змінами системи державного управління і потребує для цього додаткових знань та компетенцій
-  новопризначені посадовці
- представники громадських організацій та політичних партій, які хочуть виховати нових лідерів

Щоб подати заявку на участь у програмі «Ефективне управління» потрібно:

1. Заповнити онлайн форму
2. Надіслати CV, відскановану копію диплому магістра (спеціаліста) та рекомендаційний лист на адресу ikoniev@lvbs.com.ua (рекомендаційний лист може бути від працедавця/голови громадської організації, до якої належите/викладача університету/голови парафіяльної спільноти/представника бізнес-середовища)
У рекомендаційному листі обов'язково вкажіть контактний телефон особи, яка Вас рекомендувала. 

Прийом заявок на навчання до 1 квітня 2014 року.

Формат навчання:
Тривалість програми − 3 місяці
Модуль 1 – 10-15 квітня (Навчання відбуватиметься з 9:00 до 18:00, вихідний неділя, 13 квітня)
Модуль 2 – 5-7 травня
Модуль 3 – перший тиждень червня

У міжмодульний період учасники виконуватимуть завдання та читання. Заняття відбуватимуться у інтерактивному форматі з використанням кейсів, участю у дискусіях із залученням міжнародних викладачів. Протягом програми будуть відбуватись зустрічі з цікавими людьми у форматі надихаючих сніданків та вечерь, також планується частина програми на виїзді.

Faculty Good Governance

На першому модулі програми «Ефективне управління» викладатимуть:
- Алла Георгіаді, консультант у сфері організаційного розвитку, управління конфліктами та організаційної культури, (університет св. Томаса, США). Тема «Навчання для дорослих» 
- Андрій Гринчук, адвокат, керуючий партнер юридичної фірми «Гринчук, Мазур та Партнери». Тема «Боротьба з корупцією
Віталій Шабунін, голова правління Центру протидії корупції. Тема «Лоббі та адвокасі»
Девід Торбурнг, виконавчий директор та професор Fels School of Government Пенсильванського університету (США). Тема «Управління змінами» (Change Management)
Ігор Коліушко, голова правління Центру політико-правових реформ. Тема «Інституційна організація державної влади»
Тарас Дзюбанський, радник міського голови Львова з релігійно-екуменічних питань, директор Львівського центу міжконфесійного та міжрелігійного діалогу «Лібертас»
Валентина Теличенко, юрист, курс «Люстрація»
- Адріан Сливоцький, партнер Oliver Wyman (США), один з найвизначніших фахівців сучасного менеджменту. Тема «Спільнота лідерів»
- Мирослав Маринович, проректор Українського католицького університету, учасник ініціативної групи «Першого грудня»

Вартість навчання – 10 000 гривень.
Організатори програми надають стипендії:
- до 10 стипендій, які покриють 100% вартості навчання на програмі;
- до 30 стипендій, які покриють 80% вартості навчання на програмі;
- до 20 стипендій, які покриють 70% вартості навчання на програмі
Стипендія не покриває витрат на проживання, харчування і дорогу. 

Організатори програми «Good Governance: Program for an innovative approach to governance»: Український католицький університет, Львівська бізнес-школа, Інститут лідерства та управління, Міжнародний інститут етики та проблем сучасності Українського католицького університету.   

Контактні особи:

Вероніка Саврук: media@lvbs.com.ua,  +38 098 350 35 56
Софія Опацька: sopatska@lvbs.com.ua
Наталя Бордун: nbordun@ucu.edu.ua