Підтримай Україну зараз! Дізнатись більше

SEAМ: ментальна модель менеджменту майбутнього

Програма базової професійної сертифікації з SEAM для управлінців (SEAM Foundation Certificate, U.S.A)

Старт програми

9 січня 2025

Тривалість

7 навчальних блоків

Мова викладання

Англійська

Формат

Онлайн (Zoom)

Вартість (максимальна кількість учасників – 15)

48 000 грн
(без ПДВ)

Про програму
Курс є спеціальною пропозицією для українського ринку базової професійної сертифікації з соціоекономічного підходу до менеджменту (SEAM) від американського інституту SEAM спільно з Бізнес-школою УКУ. SEAM виник у Ліоні  (Франція) і підтримується 50-річними дослідженнями та практичними апробуваннями. SEAM, як ментальна модель, базується на деяких концепціях, які радикально відрізняються від основних економічних і управлінських переконань щодо ефективних і прибуткових організацій. Особливе місце займає погляд на роль людини в організації для досягнення економічних цілей та розуміння людського потенціалу як стійкого джерела доданої вартості на робочому місці.
pageid = 55886
Навчальна програма

У зв’язку з тим, що програма англомовна і важливо не втратити наповнення курсу під час перекладу, програму курсу описано нижче англійською мовою.

Program`s structure:

  • Basic principles of socio-economic management as an alternative mental model. Differences between traditional management and SEAM.
  • Organizational dysfunctions that hinder organizational effectiveness and profitability.
  • Hidden costs of dysfunctions and methods to reduce them.
  • 6 functions of every effective organization.
  • 5 root causes of organizational dysfunctions.
  • Steering as the main function of leaders/managers. 
  • SEAM management tools to help managers to:
    • synchronize work of employees.
    • use time effectively and allocate it to the highest priorities.
    • align team competencies with strategic goals.
    • develop people’s talents.
  • Addressing people’s resistance to changes. Clover leaf as a new paradigm of organizational change.
  • Nurturing human potential as a means to increase organizational performance and profitability.

Графік навчання: 7 навчальних блоків по 3 год вечірнього часу, що відбудуться: 9, 11, 16, 18, 23, 25 січня і 1 лютого. 

Навчання проходитиме в онлайн-форматі на платформі Zoom.

Цінність програми

В результаті навчання учасники:

  • переглянуть існуючі у власних організаціях підходи крізь призму ментальної моделі SEAM для виявлення потенціалу організаційної ефективності та ефективного впровадження змін; 
  • дізнаються про 5 основних першопричин будь-яких дисфункцій в компаніях та зуміють визначати дисфункції у своїх організаціях;
  • опанують підходи до розрахунку та зменшення прихованих витрат, які не вимірюються традиційним бухгалтерським обліком;
  • навчаться розпізнавати непроявлену інформацію та збирати дані, необхідні для прийняття обґрунтованих управлінських рішень;
  • поглиблять розуміння ролі людини для підвищення організаційної ефективності та опанують інструментарій для розкриття людського потенціалу, підвищення згуртованості та синхронізації дій між усіма працівниками задля досягнення стратегічних цілей компанії.

Професійна сертифікація.

Учасники, що успішно завершать навчання, отримають:

  • сертифікат УКУ/Бізнес-школи УКУ про завершену програму (програма має акредитацію УКУ та передбачає здобуття 3 кредитів ЄКТС)
  • сертифікат про проходження базової професійної підготовки з SEAM (SEAM Foundation Certificate від SEAM Institute (U.S.A.)).
Умови отримання сертифікатy
  • 85% відвідування (у разі пропуску учасник самостійно опрацьовує матеріал навчального блоку, за потреби може отримати індивідуальну консультацію у викладачів курсу);
  • виконання практичних завдань після кожного навчального блоку;
  • успішне складання тесту на розуміння ключових концептів SEAM-підходу.
Для кого

Програма буде корисною для:

  • керуючих власників бізнесу,
  • керівників усіх щаблів управління,
  • лідерів команд,

які прагнуть підвищити ефективність їхніх організацій, зменшити втрати ресурсів,  налагодити продуктивну роботу команд, безперешкодно провадити зміни та успішно взаємодіяти з людьми для досягнення цілей організації.

Також програма може бути цікавою для організаційних консультантів з управління. Для здобуття сертифікації як SEAM консультанта (Certification in SEAM Consulting) такі учасники, за бажання, зможуть продовжити навчання на відповідній програмі від SEAM Institute.

Викладачі

Джон Конбере, MDiv, EdD, та Алла Георгіаді, PhD, EdD, – фахівці з менеджменту, які практикують, досліджують та викладають соціоекономічний підхід до управління (SEAM), що є французькою школою організаційного розвитку. Впродовж багатьох років обидвоє були консультантами з організаційного розвитку та викладали організаційний розвиток як предмет для студентів-докторантів, здійснюючи свою професійну діяльність у США, Франції, Україні, а 12 років тому зосередили свою увагу пріоритетно на соціокультурному підході до управління.

Джон Конбере та Алла Георгіаді заснували асоціацію соціоекономічних науковців-практиків SEAM Institute (www.seaminstitute.org) і щорічно організовують конференцію, присвячену ідеям SEAM, яка об’єднує дослідників та практиків з усього світу. Джон та Алла є авторами багатьох статей про організаційний розвиток та SEAM, більшість з яких можна знайти на Google Scholar, а також книги «The Socio-Economic Approach to Management: Steering Organizations into the Future».

Відгуки

«Цей підхід більше про системне мислення SEAМ дозволяє побачити організацію як цілісну систему, де важливо не просто
усувати поверхневі проблеми, а шукати їх глибинні причини.

Програма SEAM допомогла мені глибше зрозуміти, як систематизувати та підтримувати роботу команди, зосереджуючись на розвитку
людського потенціалу. Це інноваційний, цілісний підхід, який дозволяє організаціям створювати стійке середовище, орієнтоване на довготривале зростання»

Таісія Котова
Керівниця з технологій Bucher Municipal в Україні

«Це справжнє трансформативне навчання: кожен модуль курсу змушував переосмислювати існуючі переконання, пропонуючи натомість нові підходи, які ми одразу могли випробувати в дії.

SEAM (Socio-Economic Approach to Management) челенджить звичне уявлення про управління, але водночас його простота і логічність вражають. Цей підхід дійсно дозволяє поглянути на організацію як на єдиний організм, побудований на базових принципах психології та людяності, що сприяє бізнес-ефективності й життєстійкості у довготривалій перспективі. Як сказав Джон Конбере, “easy things are hard to do” — прості речі складно реалізувати, але саме ці речі є ключем до успішного управління»

Ірина Гендзелюк
Фахівець з управління персоналом та організаційного розвитку з 10 річним досвідом. Спеціалізується на формуванні, адаптації та навчанні середнього та топ рівнів менеджменту; навчанні в організації; внутрішній комунікації та оргструктурі.
Відеовідгуки

 

Координатор програми
Наталія Лагоцька

Академічна лідерка магістерської програми MSc in Managing Impact-Driven Organizations